שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מגדלי הפירות נגד מפגיני הפסיפלורה
  יו"ר ארגון מגדלי הפירות בישראל, גיורא סלע, מסביר שהכוונה להפגין נגד השימוש הרב בפסיפלורה עושה עוול לחקלאים וגם לפרי עצמו: "הוא טעים, אקזוטי, מלא ויטמינים ומוסיף לכח הגברא". ירון נהרי, יוזם ההפגנה: "אנשים יחזיקו כרזות נגד הפרי, ישירו שירים ויספרו סיפורים קשים על חוויות עם פסיפלורה"

  פסיפלורה - כן או לא? הפרסום הבוקר (ה') ב"ידיעות אחרונות" על כוונתם של כמה עשרות פעילי תנועת "פארש" להפגין מחר בתל-אביב נגד השימוש בפסיפלורה, הצליח להרגיז את מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל, גיורא סלע. סלע מופתע שיש אזרחים המוטרדים דווקא מהפרי החמוץ-מתוק, בשעה שמדינת ישראל מתמודדת עם סוגיות משמעותיות יותר.

   

  "זו בדיחה שאותנו לא מצחיקה בכלל", אמר סלע ל-ynet. "בארץ יש כחמישים מגדלי פסיפלורה שמוצאים את פרנסתם בענף זה. עבור חלק מהם הפסיפלורה היא כל עולמם ואם הענף ייפגע חלילה, המשפחות של אותם חקלאים עלולות למצוא עצמן ללא הכנסה.

   

  "גם מאבוקדו עושים משחות ומוצרים אחרים - מה רע בזה? זה פרי מצויין. אנשים לא צריכים לקנות ויטמינים בבתי המרקחת אם הם אוכלים פסיפלורה. המשחות שעושים מהפרי הזה מרככות את העור וממולצות לגיל המעבר. על-פי מחקרים, פסיפלורה מועילה לכוח הגברא. חוץ מזה שזה טעים ואקזוטי וגידול הפרי לא מצריך שימוש בחומרי הדברה. בעצם הכל טוב בפרי הזה אז אני לא מבין על מה העניין.

   

  "מגדלים את הפסיפלורה בכל אזורי הארץ, מהגליל העליון ועד הנגב, כמעט בכל עונות השנה. בישראל מייצרים קרוב ל-200 טון פרי בשנה, חלקו לייצוא. אם לא הייתה דרישה בארץ הכל היה הולך לייצוא כי בעולם הוא מאד מבוקש. הפסיפלורה קיימת בארץ כ'גדר חיה' ולא כגידול תעשייתי, ומבדיקות שערכו הבנו שזה אחד הפירות הבריאים ביותר שיש", מסכם סלע.

   

  "רוצים להפוך את העולם למקום הרבה יותר דבילי"

   

  ירון נהרי, שעומד בראש ארגון "פארש", שיזם את ההפגנה, התעלם מהשאלה האם לא מפריע לו שפעולה כזאת עלולה לפגוע בחקלאים המגדלים את הפרי ובמשפחותיהם. עם זאת, כשהתבקש לפרט מה מפריע לו ולחבריו בפרי המקומט, פצח בנאום חוצב להבות. "לאנשים נמאס מהפרי שמשתלט על המדינה", הוא אומר. "החלטנו לא להיות אדישים ולעשות מעשה.

   

  "נצא להפגנות נגד הפסיפלורה, אנשים יחזיקו כרזות נגד הפרי וישירו שירים, יספרו סיפורים קשים על חוויות עם פסיפלורה. לדוגמא, שמעתי על אנשים שלא היו יכולים למצוא מרגריטה על בסיס לימון כי הכל על בסיס של פסיפלורה, וגם מה שלא - מתערבב עם זה. עושים בפסיפלורה שימוש ציני כשכל שמפו שיש בו קצת צהוב וכתום נחשב לבריא בגלל הפרי הזה. יש תחושה אמיתית שלאנשים נמאס על הפרי. נגענו בעצב רגיש בציבור".

   

  נהרי מסביר מה עומד מאחורי הארגון בראשו הוא עומד. "המטרה שלנו היא לקדם את המהפכה הדבילית" ,הוא אומר. "זו המהפכה של הדור שלנו, בני ה-20 וה-30, שרוצים להפוך את העולם למקום הרבה יותר דבילי מתוך ראייה שמי שלא נהנה מהשטויות בחיים מפספס.

   

  "אנחנו תופסים את החיים יותר מדי ברצינות. אנחנו מנסים לקדם את המהפכה בפעולות כמוקרב המים בכיכר רבין ומסיבות פתוחות לקהל. בעתיד נארגן גם קרב אבירים בגן מאיר, יום פיסול ארמונות בחול ונבנה בכיכר רבין את טירת הקרטון הגדולה ביותר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פסיפלורה. מלא בוויטמינים
  הירוק-ירוק הזה. אפשר גם למרוח על הפנים
  צילום: שאול גולן
  משקה פסיפלורה. לא כולם רוצים לשתות
  צילום: אילן מרסיאנו
  הפסיפלורה בתפרחתה. טעים וגם יפה
  צילום: אילן מרסיאנו
  מומלצים