שתף קטע נבחר

בימ"ש אסר על עובד לשעבר של מיקרוסופט לעבוד בגוגל

על פי צו המניעה הזמני שהוציא השופט, סטיבן גונזלס, נאסר על העובד, קאי-פו לי, לבצע כל תפקיד בגוגל הדומה לתפקידים שביצע בעבר אצל מיקרוסופט עד לדיון בספטמבר

שופט הוציא צו מניעה זמני האוסר על מנהל לשעבר במיקרוסופט לעבור לעבוד בגוגל, בנימוק כי יש בסיס לעמדת מיקרוסופט, החוששת מדליפת סודות מסחריים שיפגעו בעסקיה.

 

על פי צו המניעה שהוציא השופט, סטיבן גונזלס, נאסר על העובד, קאי-פו לי, לבצע כל תפקיד בגוגל הדומה לתפקידים שביצע בעבר אצל מיקרוסופט.

 

"נדרשנו לתבוע כדי להגן על מידע עסקי רגיש ולוודא שגוגל וד"ר לי יכבדו את הסכמי החשאיות ואי התחרות שהוא חתם כאשר התחיל לעבוד אצלנו", אמרה דוברת מיקרוסופט, סטייסי דרייק. צו המניעה יישאר בתוקף עד לשימוע, שייערך בשישה בספטמבר.

 

מיקרוסופט: "לי התחייב לא לחשוף סודות"

 

גוגל שכרה את שירותיו של לי כדי לעמוד בראש מרכז המחקר והפיתוח שהיא מתכוונת לפתוח בקרוב בסין. גוגל מסרה כי לי לא חשף סודות מסחריים של מיקרוסופט והגישה תביעה נגדית נגד ענקית התוכנה, בבקשה לאפשר לה להעסיק את קאי-פו. "למעשה, עבודתו של קאי-פו לי במיקרוסופט השיקה לתחום החיפוש באופן רופף ביותר ואינה חופפת כלל לעבודתו בגוגל", טענה החברה.

 

מיקרוסופט וגוגל, כמו גם יאהו!, מנהלות מאבק עיקש על ההובלה בתחום החיפוש, הן ברשת והן במחשב האישי, באמצעות תוכנות חיפוש שולחניות. במקביל, גוגל השיקה שירות דואר אלקטרוני מקוון ושירות אלבומי תמונות, כדי להתחרות במיקרוסופט בתחומים נוספים.

 

לי הצטרף למיקרוסופט באוגוסט, 2000, לאחר שסייע להקים את מרכז המחקר של החברה בסין. בשלב מסוים, על פי החברה, הוא ניהל את המחקר בתחום החיפוש. מיקרוסופט טוענת כי שילמה ללי יותר משלושה מיליון דולר בחמש שנות עבודתו ברדמונד, בתמורה להבטחותיו לשמור על סודיות ולא לחשוף סודות.

 

מיקרוסופט טוענת כי עבודתו של לי בגוגל מספקת לו את האפשרות להדליף מידע טכני רגיש וסודות עסקיים אסטרטגיים. החברה ציינה במסמכים שהגישה כי לי נכח בתדרוך סודי, המיועד למנהלים בלבד, בחודש מרץ, בנושא "האתגר של גוגל".

 

גוגל טוענת בתגובה כי לי אינו מומחה חיפוש וכי רוב עבודתו במיקרוסופט עסקה בתחום זיהוי הדיבור. לי טען כי גוגל לא "גייסה" אותו לעבודה ולא עודדה אותו להפר הסכמים שחתם. הוא עצמו יזם את הפנייה לחברה, לדבריו.

 

"התביעה: ניסיון להטיל מורא"

 

מסמכים שהגישה גוגל לבית המשפט כוללים שיחה בין לי ליו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס, ולפיה מיקרוסופט מודאגת יותר ויותר מניסיונותיה של גוגל "לגנוב ממנה כשרונות" ואף קניין רוחני. בפגישה שנערכה ביניהם ב-15 ביולי, לי טען שגייטס אמר לו: "סטיב באלמר עומד לתבוע אותך ואת גוגל בגלל עזיבתך. הוא רק חיכה שמשהו כזה יקרה, כאשר עובד ברמת סגן נשיא עובר לעבוד בגוגל. עלינו לתבוע כדי לעצור את גוגל".

 

דרייק סרבה להגיב להתבטאויות אלה, ואמרה כי החברה מודאגת כי לי הוא בעל ידע עסקי רגיש במיוחד. פרקליטת גוגל, ניקול וונג, אמרה כי היא בטוחה שבית המשפט יפסוק לבסוף לצד ענקית החיפוש. היא האשימה את מיקרוסופט ב"ניסיון להטיל מורא באמצעות תביעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים