שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בית ליסין מציג: העונה החדשה

  עמרי ניצן יביים גרסה חדשה ל"מלך ליר" בשיתוף עם "הקאמרי". ועוד בעונה הקרובה: הפקות מקור, מחזמר ו"הדוד וניה"

  תיאטרון בית ליסין יפתח את חגיגות חצי היובל בהעלאה מחודשת של הקומדיה "פילומנה" מאת אדוארדו דה פיליפו. הבחירה ב"פילומנה" היא מחווה לשחקנים יונה אליאן וששון גבאי, ששיחקו בהפקה מוקדמת של ההצגה שעלתה בבית ליסין בשנת 1994, עם מינויה של ציפי פינס לתפקיד המנכ"לית ומנהלתו האמנותית של התיאטרון.

   

  "יונה וששון הם הזוג המלכותי של 'בית ליסין' ומכיוון שאני מאמינה ששחקנים היו ויהיו ההון האמנותי של התיאטרון, חשבתי שיהיה נכון להודות להם בהעלאה מחודשת של ההפקה שהיתה הצלחה אדירה", נימקה פינס. המחזה רוענן ותורגם מחדש על ידי שלומי מושקוביץ ואת ההצגה יביים רוני פינקוביץ'. עוד ישתתפו בהפקה זהרירה חריפאי, אברהם סלקטר, רפי תבור, מיכל אטלס-קצירי, צחי גליק, מורדי גרשון ומיכל טראוריג.

   

  צילום: אלי דסה

  יומולדת 25 זה עניין רציני ופינס בהחלט מתרגשת: "המקום הזה התחיל ממועדון קטן והסתדרותי ובלי להרגיש הפך לתיאטרון שני אחרי 'הקאמרי', זה לא מובן מאליו. בגלל שהוא צעיר ואין לו את ההיסטוריה של 'הבימה' או 'הקאמרי' אני רואה את התפקיד שלו כמי שאחראי פחות על הקלאסיקה ויותר על העשייה העכשווית. אנחנו קטנים, זה מאפשר לנו להתפרע ואת זה בדיוק אני מתכוונת לעשות בעונה הבאה".

   

  במסגרת ההתפרעות פינס מרשה לעצמה לחלום על הפיכת המבנה בו יושב התיאטרון לקומפלקס תרבות. "בימים אלה אני עובדת על פרנזטציה שתוצג בעיריה ובפני יזמים פרטיים כשהכוונה היא להרחיב את התיאטרון לעוד שני אולמות ולהפוך את פסאז' הוד למתחם של חנויות ספרים, מוזיקה ובתי קפה. זה החזון".

   

  סיפורה של ארנדט

   

  גם בעונתו ה-25 של התיאטרון הושם דגש בבחירת הרפרטואר על מחזאות ישראלית מקורית ומחזאות עכשווית מן העולם. תשעה מחזות ישראלים ומחזמר מקורי יהיו חלק מהעונה הקרובה כשלעת עתה משובצים לתאריכים מדויקים חמישה. המחזה הראשון, "היהודונת של מרטין" מאת סביון ליברכט, יעלה בנובמבר ויביא את סיפורה של חנה ארנדט, אהובתו היהודיה של הפילוסוף חבר המפלגה הנאצית מרטין היידגר, וכותבת "אייכמן בירושלים - הבנאליות של הרוע". בתפקיד ארנדט תשחק מרים זוהר ואת ההפקה יביים עודד קוטלר. מחזה נוסף של ליברכט שעדיין אינו משובץ להפקה אך מתוכנן לעונה הקרובה הוא "מלך" המבוסס על הסיפור "קיבוץ" העוסק בכמיהה לשייכות והחברה הקיבוצית.

   

  בחודש דצמבר יעלה "ריגוש", מחזה חדש מאת ובבימויו של הלל מיטלפונקט, בכיכובה של נעמי פרומוביץ', העוסק בקשר בין אמנות לחיים, בחיפוש ובהתחדשות. במהלך העונה יביים מיטלפונקט גם הפקה מחודשת למחזהו "נהג, ציירת" שעלה בבכורה ב-1988 בתיאטרון באר שבע. להפקה הנוכחית מלוהקת לאורה ריבלין לתפקיד שגילמה בעבר חנה מרון.

   

  בינואר יעלה התיאטרון את "קפה ערבה", מחזה חדש מאת ובבימויה של גורן אגמון הנוגע בשחייה מול הזרם בחברה שבה הקולקטיב מאיים על היחיד. בפברואר יעלה עיבוד תיאטרוני לספרו של דוד גרוסמן, "מישהו לרוץ איתו", שכתבה ותביים חגית רכבי-ניקוליבסקי.

  ההפקה תיעשה בשיתוף עם תלמידי שנה ג' בבית צבי כחלק מרצון לבניית עתודה צעירה לתיאטרון. זהו העיבוד התיאטרוני השני שיעלה במהלך השנה הקרובה לכתביו של גרוסמן, קדמה לו ההפקה החדשה של תיאטרון "גשר" בבימויו של יבגני אריה ל"מומיק".

   

  במרץ יעלה התיאטרון גרסה חדשה ל"ברנשים וחתיכות" מאת פרנק לסר. את ההפקה יביים קן אולדפילד ותשתתף בו בין היתר, מיה דגן. ביולי תעלה הקומדיה המשפחתית "תה" מאת ובבימויו של רוני פינקוביץ'.

   

  במהלך 2006 עתיד לעלות מחזמר דוקומנטרי על חייו של המפיק האגדי גיורא גודיק. הרעיון המקורי להפקת המחזמר עלה במוחו של הבמאי אריק דוידוביץ' שאף כתב מחזה שהתגלגל לפתחו של בית ליסין. "גודיק – המחזמר" נמצא כעת בשלבי כתיבה אצל המחזאי שלומי מושקוביץ'. את ההפקה יביים צדי צרפתי ועל ההפקה המוזיקלית ינצח אלדד שרים.

   

  במהלך עונת חצי היובל יעלה בית ליסין לראשונה על במתו שתיים מהקלאסיקות הגדולות של כל הזמנים. אחרי שנים של היעדרות מהבמה הישראלית יחזור בחודש מאי "המלך ליר" של וויליאם שקספיר רענן מתמיד. את ההפקה, קופרודוקציה בין תיאטרון "בית ליסין" לתיאטרון "הקאמרי" יביים ככל הנראה עמרי ניצן ואת המלך יגלם השחקן יוסי פולק. את המחזה יתרגם מחדש דורי פרנס. הפקה קלאסית נוספת היא "הדוד וניה" מאת אנטון צ'כוב בתרגום מחודש של שלומי מושקוביץ ובבימויה של דדי ברון. את תפקיד הדוד וניה יגלם ששון גבאי.

   

  ברון תביים את העיבוד של מושקוביץ לספרו של הוראס מקוי, "הם יורים גם בסוסים", שאמור היה לעלות בעונה הקודמת בתיאטרון בית ליסין אך נדחה ויעלה ככל הנראה בחודש יוני הבא. עוד במסגרת העונה: הפקה חדשה ל"יחסים פרטים" מאת נואל קווארד ובבימויו של לזלי לוטון. בהפקה ישתתפו לימור גולדשטיין וליאור אשכנזי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים