שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התגייסות להצלת חיי הסקסופוניסט מייקל ברקר

  נגן הסקסופון לקה בסוג אלים של מחלת דם ונזקק באופן דחוף לתרומת מח עצם מיהודי ממוצא מזרח אירופאי. הנהלת פסטיבל הגג'אז באילת מתגייסת לעזרתו

  מזה כחודש מאושפז נגן הסקסופון הידוע מייקל ברקר בבית חולים בארה"ב במצב קשה כתוצאה מסוג אלים של מחלת דם בה לקה. למרות המאמצים הרבים, עד כה לא הצליחה משפחתו למצוא תורם תואם בארה"ב. בפסטיבל הג'אז הבינלאומי באילת החליטו להתגיס לעזרתו.

   

  השבוע פנתה רעייתו של ברקר בכתב למנהל הפסטיבל באילת, דני גוטפריד וסיפרה לו על מצבו. במכתב היא כותבת כי ברקר לקה בתסמונת מיילודיספלסטית (MDS – קבוצת מחלות המתבטאת בהפרעה ביצירת תאי דם בשל פגם במח העצם) וכי לדברי רופאיו, רק תרומת תאי מוח עצם שתבוא מתורם יהודי ממוצא מזרח אירופאי תוכל להצילו.

   

   "למייקל ברקר זכות אבות בפסטיבל. בשנת 1987, שנתו הראשונה של הפסטיבל, ברקר היה בין הראשונים שנענה לפנייתי לבוא ולהופיע בו בהתנדבות בכדי לאפשר את קיומו", מספר גוטפריד, "כבר אז מייקל נחשב לאחד מגדולי אמני הג'אז ושכרו היה הרבה מעבר למה שיכולנו לשלם אבל הוא לא היסס והגיע. כל אוהד ג'אז בארץ ובעולם מכיר היטב את פועלו ומעמדו ובמשך שנים הוא גרם חוויות מוזיקליות בלתי נשכחות לרבים. ברור שהתגייסנו לסייע ובמהלך ימי הפסטיבל נציב במתחם עמדה לבדיקת התאמה של תרומת מוח עצם, שהיא בעצם בדיקת דם פשוטה. אנחנו מקווים שקהל הפסטיבל ייענה לפנייה ושיימצא למייקל דווקא מקרב אוהדי הג'אז בישראל תורם מתאים שיביא להחלמתו המהירה".

   

  ברקר, 56, נחשב לאחד המוזיקאים הנלמדים ביותר במגמות הג'אז בבתי הספר למוזיקה ברחבי העולם. הוא הקליט מאות אלבומים עם אמנים מובילים בהם הרבי הנקוק, ג'יימס טיילור, פול סיימון, פרנק זאפה, קווינסי ג'ונס, צ'ט בייקר וברוס ספרינגסטין. לאורך הקריירה העניפה שלו זכה ב-11 פרסי גראמי וקיבע בכך את מעמדו כאחד הסקסופוניסטים המובילים בעולם. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים