שתף קטע נבחר

בשיא: המדינה לא אחראית לציוד שיישאר ביישובים

ראש מינהלת ההתנתקות מזהיר את המתנחלים: "אם לא יוציאו את הציוד - הוא יישאר שם ויהרס, או יוצא על ידי משאיות" . דיבר גם על רגרסיה: "אנשים שלפני חצי שנה היה סיכום עמם לאן הם מתפנים - והיום לא מדברים איתנו". ומה יקרה ב-18 באוגוסט? תהיה "נדידת עמים" ואחריה יישאר מיעוט מהתושבים - ובעיקר מסתננים

ראש מינהלת סל"ע, יונתן בשיא, הזהיר הערב (יום ג') מפני אובדן ציוד של המתנחלים שישאירו את רכושם בהתנחלויות המיועדות לפינוי. "ציוד שלא יוּצא עד סוף השבוע הבא מההתנחלויות - יוּצא על-ידי הצבא, אך אף אחד לא מבטיח שהציוד אכן יוּצא. ייתכן גם שהציוד יושאר שם. המדינה לא תהיה אחראית לציוד שיישאר שם".

 

 

בשיא, שדיבר בהרצאה במועצה לשלום וביטחון בתיכון "אוהל שם" ברמת-גן, אמר כי "אדם שלא יתפנה מרצון - אף אחד לא מבטיח לו שהציוד שלו יוצא מהשטח. מי שלא יוציא את הציוד, הוא יישאר שם ויהרס, או יוצא על ידי משאיות של הצבא. יתכן שהדבר ייקח זמן רב".

 

בשיא הגיע הערב להרצות בפני חברי המועצה ואמר: "קיימת רגרסיה. 12 יום לפני הפינוי. יש קבוצות של אנשים שלפני כחצי שנה היה סיכום עמם לאן הם מתפנים - והיום לא מדברים איתנו. אנשים שתמכו בתפיסה של הממשלה עד היום, עדיין לא פנו לבקשת פיצוי ולא פנו לבדוק היכן יגורו לאחר הפינוי".

 

"ב-18 באוגוסט תהיה נדידת העמים"

 

בשיא הוסיף כי לפני ארבעה חודשים במינהלת סל"ע הבינו שאם המינהלת לא תדאג למפונים, הם לא ידאגו לעצמם, ולכן רכשו מלאי של כמה מאות דירות עבורם. "לצופה מהצד שרואה את הדיונים נראה שמדובר באנשים המנותקים מהמציאות. מדובר באנשים במצב נפשי קשה מאד, תחת לחץ כבד, אנשים שכל לילה ויום נופל פצמ"ר ליד ביתם ועכשיו הם מרגישים תחושת נרדפות על ידי הציבור הישראלי. אנחנו שם כדי לחטוף מהם את כל תחושת המרירות והתסכול שלהם".

 

לדברי בשיא, נכון לעכשיו רק כמחצית מאנשי הגוש הגישו בקשות לפיצויים. "כמה עשרות בודדות של משפחות יצאו עד עתה מניסנית, עוד כחמישים עד מאה משפחות ייצאו עד ה-15 בחודש. ומה-15 עד ה-18? אני מניח שבימים האלה תהיה נדידת העמים, יציאה מאד מאסיבית של משפחות".

 

בשיא מניח שאחרי ה-18, כשינוכה שליש מהפיצוי של הנשארים, יישארו שם רק מעטים. "החל מה-18 לחודש, יישארו מעט תושבי הגוש והרבה מסתננים שנכנסו לגוש בתקופה האחרונה. כמו בשנת 82' תהיה בעיה עם אותם אנשים. אף אחד לא יודע מה יהיה. מדובר בערפל של ערב קרב".

 

ובתוך כך היום נודע כי ביום ראשון הקרוב תדון הממשלה בפינוי קבוצת ההתנחלויות הראשונה במסגרת תוכנית ההתנתקות. טרם הוחלט אילו התנחלויות יפונו בשלב הראשון ובכמה התנחלויות מדובר והחלטה על כך תתקבל בימים הקרובים. בנוסף, הממשלה עדיין לא החליטה מה יהיו מרווחי הזמן בין הצבעות הממשלה על ארבעת שלבי הפינוי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בועז אופנהיים
נדידת עמים: בשיא
צילום: בועז אופנהיים
אורזים ציוד: נווה דקלים
צילום: איי פי
מומלצים