שתף קטע נבחר

חשש: גולשי גלים בגוש קטיף יתאבדו בטביעה

הבוקר דווח ב"הארץ" על חשש שקבוצת גולשי גלים ממספר התנחלויות בגוש קטיף יתאבדו ביום הפינוי. גורם בכיר במועצת חוף עזה אמר ל-ynet: "מדובר בגרעין קשה של 10 חבר'ה והיום אנו מתכוונים להיפגש איתם ולהתמודד עם זה". נשקלת האפשרות להוציאם מחוץ לרצועה לפני הפינוי

בגוש קטיף חוששים שגולשי גלים בני 16-21 מכמה התנחלויות יתאבדו ביום הפינוי - כך דיווח הבוקר (יום ד') "הארץ".

 

גורם בכיר במועצה אזורית חוף עזה אמר ל-ynet ביחס לאיומי הנוער בגוש להתאבד: "מדובר בגרעין קשה של 10 חבר'ה והיום אנו מתכוונים להיפגש איתם ולהתמודד עם זה. הפנייה הגיעה מהוריהם שביקשו עזרה לאחר שהבחינו במצוקה אצל ילדיהם. אנחנו מבינים את המצוקה אבל לא נאפשר ולא נקבל סוג כזה של התמודדות. אם מישהו יהיה בסכנת חיים, נדאג להוציא אותו לפני הפינוי מהגוש כדי שלא יתמודד עם המראות. בסך הכל מדובר בחבר'ה יציבים מלאי ערכים, שהגירוש מוציא אותם מדעתם".

 

 

דובר המועצה, ערן שטרנברג, נשמע מסויג ואמר ש"מדובר בשמועה. הגורמים הרלוונטים בודקים את זה במשנה זהירות". אחד מבני הנוער הפעילים בקבוצת נוער בגוש קטיף אמר בציניות ל-ynet: "אם ישלמו לנו, נתאבד. המצוקה קשה, אבל נצליח להתמודד. חבל שהתקשורת מפשפשת בנבכי רגשותנו".

 

רכז הנוער במועצה האזורית חוף עזה, אמציה יחיאלי, אמר ל-ynet: "יש שמועות בעניין הזה, שאני מנסה לבדוק מדי יום. זה נושא רגיש ומורכב, אך עדיין לא נתקלתי בנער שאיים באופן מפורש שישים קץ לחייו או יפגע בעצמו. אם אתקל במקרה כזה, יש מערכת של אנשי מקצוע שתדע לטפל בזה ולהסביר לו את הנושא".

 

הרב דניאל אלנקווה, מרבני הגוש, אמר ל-ynet: "החוף של גוש קטיף הוא המתנה הכי יפה שקיבלנו. אני חסיד של הים שהוא רב יופי. אני מכיר את הגולשים, נפגש עמם באופן קבוע. מדובר בזן מיוחד - אוהבי ים אמיתיים, שמסתכלים בדמעות אל הים. אם ינתקו אותם, זה כאילו קרעו אותם מהאבא שלהם. אנחנו חולים ומטורפים על הים שלנו. עם זאת, קשה לי להאמין שהדברים נכונים. החבר'ה שאני מכיר באופן אישי משוחחים איתי באופן קבוע ואף פעם לא שמעתי דבר כזה. הפיתרון הטוב ביותר הוא פשוט לבטל את תוכנית העקירה"

 

הקב"ט של המועצה: הנערים נקלעו למצוקה קשה

 

על-פי הדיווח, המידע על תוכניות הנערים מצוי זה כמה שבועות בידי מזכירויות היישובים, השירות הפסיכולוגי ועובדי הרווחה בגוש. הצעירים, העוסקים בגלישה, מתכוונים על-פי התוכנית לצאת לים ולהתאבד בטביעה ביחד.

 

קצין הביטחון של המועצה האזורית חוף עזה, עמי שקד, אישר את המידע בשיחה עם "הארץ": "הסיפור מאוד רציני. אני עתיד לשוחח עם הנערים בקרוב, מדובר בנערים שנקלעו למצוקה נפשית מאוד קשה. הם ראו את ההורים שלהם במצבי משבר קשים. אני מעריך שאם נצליח להתמודד עם הגרעין הקשה של הקבוצה, המונה עשרה עד 12 איש, שמרוכז באחד היישובים גם האחרים ירדו מהרעיון. אני אישית אעשה הכל כדי למנוע זאת כולל ירי ברגליים".

 

היישוב שבו מרוכז הגרעין הקשה של הגולשים שמאיימים להתאבד מודע לאיום. מזכיר היישוב אמר שאתמול דנה מזכירות היישוב באיום ההתאבדות יחד עם פסיכולוגים. גם יו"ר מזכירות היישוב אמר שכינס גורמי מקצוע שיטפלו בעניין, "מספר צעירים בגוש ובהם צעירים שגרים כאן אצלנו שנצפו ונשמעו מספרים על תכנית כזאת. אני מתרשם שזה עלול להיות רציני. הם באים ממשפחות בהן גם ההורים משדרים מצוקה וייתכן שזה משפיע. אם על מבוגרים זה משפיע קשה, קל וחומר שנערים בגיל העשרה סובלים מכך ועלולים לעשות מעשה שטות שנאו נעשה הכל כי למנוע אותו".

  

אחדים מחברי הקבוצה חוו באינתיפאדה אירועי שכול, כאשר איבדו קרובי משפחה מדרגה ראשונה בפיגועים, או חברים שנרצחו על ידי מחבלים. אחרים גדלו במשפחות שבהן השמיעו גם ההורים איומי התאבדות על רקע הפינוי הקרב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
גולשים בחוף נווה דקלים. ארכיון
צילום: צפריר אביוב
מומלצים