שתף קטע נבחר

מכפר דרום למגדל יוקרתי ליד חוף אשקלון?

למרות שבשטח נרשמת בכפר דרום ובנצרים התנגדות נחרצת לפינוי, ועל אף ההבטחות להתנגדות אלימה, מנהלים גורמים עקיפים מו"מ חשאי עם מינהלת סל"ע ועיריית אשקלון כדי שלאחר הפינוי האלים יוכלו המתיישבים לעבור יחד לבניין יוקרה באשקלון. המתנחלים מכחישים, ובמינהלת מסרבים להגיב

האם תושבי כפר דרום או נצרים יעברו על אף התנגדותם לתוכנית ההתנתקות כיחידה אחת לבניין יוקרה באשקלון? ל-ynet נודע כי בשבועיים האחרונים התנהלו מגעים בין אנשי מינהלת סל"ע, עיריית אשקלון, חברת עמיגור וגורם עקיף שייצג את המתנחלים בעניין. אך המתנחלים מכחישים באופן רשמי את הפרסום.

 

בימים הקרובים עתידה מינהלת ההתנתקות להחליט אם תושבי נצרים או כפר דרום, סמלים למאבק ברצועת עזה, יעברו לרב קומות מפואר - "קו הרקיע" - באשקלון. זו האפשרות ששוקלים במנהלת להציע למתנחלי שני היישובים שיפונו ככל הנראה בכוח.

 

 

תושבי כפר דרום ונצרים נחשבים לבולטים בממתנגדים לכל מגע מול גורמי מינהלת ההתנתקות. לכן, כשנעשו פניות לבחון את יישובם לאחר הפינוי בבניין זה, התקבל הדבר בהפתעה. גם גורמי הפינוי עצמם, להם יש עניין בפרסום שכזה כדי לעודד תושבים אחרים לעשות כן, משתדלים לשמור על דיסקרטיות. גורם המצוי בסוד העניינים מסר שבדיקת החלופה הזמנית בבניין באשקלון הותנתה במניעת דליפת הידיעה לתקשורת.

 

מקורות בכירים ואישים העוסקים באיכלוס תושבי גוש קטיף לאחר הפינוי, אישרו ל-ynet את הידיעה. לדבריהם, בשבועיים האחרונים התקיימו מגעים לאפשרות שיכון אנשי כפר דרום ונצרים בבניין זה. "זה לא סוד באשקלון שאנשי נצרים וכפר דרום או אנשים מטעמם, היו כאן כדי להתרשם מבניין 'קו הרקיע'", אמר גורם בכיר בעיריית אשקלון. "אך איני יודע על סגירת חוזים. העניין הזה נחתך ברמות הגבוהות ביותר, כשכל היתר ממודרים", אמר.

 

בניין חדש ליד הים

 

בניין 'קו הרקיע' נמצא במורדות שכונת הסיטי באשקלון, קרוב מאוד לחוף הים. מדובר בבניין ובו כ-110 דירות, שבנייתו תושלם עד ה-22 באוגוסט. בבניין דירות של שלושה וארבעה חדרים, שחלקן הגדול נרכש על ידי יהודים מצרפת. כ-80 יחידות דיור מתוכו הוקצו תוך מעורבות עיריית אשקלון למאגר הדירות של עמיגור, כחלופות זמניות עד לבניית בתי הקבע של המפונים. זאת בתאום בין ראש מינהלת סל"ע, יונתן בשיא, מנכ"ל עמיגור, יובל פרנקל וראש עיירית אשקלון, רוני מהצרי.

 

רמת הגימור של הבניין, עובדת היותו חדש לחלוטין, סמיכותו לים ולמרכזי חינוך, השרותים הסמוכים וכמות הדירות הגדולה, היכולה לאכלס כמעט כל אחד מיישובי גוש קטיף על כל משפחותיו, הפכו אותו לאטרקציה שבין חלופות המגורים הזמניות בדרום. לכן בחנו את הבניין בשבועות האחרונים קבוצות מתפנים מיישובים אחדים בגוש, ביניהם גני טל ונווה דקלים. אולם, בהוראת מינהלת סל"ע לעמיגור, נשמר כאמור הבניין למפוני כפר דרום או נצרים.

 

בישיבה מיוחדת שקיימה בשבוע שעבר עיריית אשקלון בנושא ההתנתקות, אמר ראש העיר, רוני מהצרי, שעד כה נמצאו כ-170 דירות עבור המפונים באשקלון. בנוסף אמר שהמפונים יעברו לבניין מגורים בשכונת הסיטי באשקלון של חברת "קו הרקיע". מהצרי לא אמר באיזו קבוצה מדובר אך לדבריו מדובר בקבוצה שלמה שביקשה להתגורר יחד במקבץ דירות אחד ועל כן העירייה סייעה למינהלת ההתנתקות לזרז את המשא ומתן עם הקבלן ולזרז את השלמת בניית הבניין לטובת המפונים.

 

מהצרי אמר כי 80 דירות מתוך הבניין הזה יועברו למפונים ובנוסף לכך ישמש כפר הנופש לחיילים באשקלון עבור המפונים ועוד שני בתי מלון בעיר יעמדו לרשותם. מדובר במלונות "שירת הים" ו "המלך שאול".

 

בעיריית אשקלון ובמינהלת סל"ע סירבו להגיב לידיעה. מנכ"ל עמיגור, יובל פרנקל, אישר ל-ynet שהבניין נשמר עבור קבוצת מתפנים מסויימת, אך לדבריו: "אין הוא יכול לאשר שמדובר בקבוצה מכפר דרום או מנצרים, למרות שהשמות הללו נזרקו באוויר. אנו אחראים על החזקת מלאי של דירות להשכרה ומה שאני יכול לומר ש-80 הדירות נשמרות על פי הנחיית מנהלת סל"ע", אמר.

 

יצחק וזאנה, דובר נצרים, אמר ל–ynet: "אין דבר כזה, איננו מתעניינים בשום חלופה זמנית או אחרת, אנו נשארים כאן". אשר מבצרי מכפר דרום אמר: "זהו שקר מוחלט. אף אחד אצלנו לא יודע על דבר כזה. יכול להיות שמישהו אחר חושב בשביל כפר דרום, בניגוד לדעתנו. אנחנו כאן ואיננו מתפנים מכפר דרום לשום מקום", מסר. 

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניין היוקרה באשקלון
צילום: רוני סופר
צילום: צפריר אביוב
כפר דרום. שקר מוחלט
צילום: צפריר אביוב
מתנגדים לפינוי. כפר דרום
צילום: צפריר אביוב
צילום: איי פי
נצרים. צפוי פינוי אלים
צילום: איי פי
מומלצים