שתף קטע נבחר

צווי מעצר מינהלי ל-3 פעילי ימין קיצוני

שר הביטחון שאול מופז חתם על צווי מעצר מינהלי נגד שלושה אנשי כך, החשודים שעסקו בפעילות אלימה נגד ערבים. דובר כך בתגובה: "ציד המכשפות התחיל, בוקר טוב איראן"

אחרי הביקורת הרבה שעורר הפיגוע בשפרעם, החליט שר הביטחון שאול מופז לעשות מעשה, וחתם הערב (א') על צווי מעצר מינהלי נגד שלושה פעילי ימין קיצוני. שניים מהם נעצרו היום בהלווייתו של המחבל עדן נתן-זאדה, ואחד נעצר כשהיה בדרכו לניחום אבלים בבית המשפחה. הצווים הם לתקופה של חודשיים בכלא, עם אפשרות הארכה.

 

 

השלושה הם פעילי "כך" אפרים הרשקוביץ, בן 22 מירושלים, גלעד שוחט, בן 19 מחוות מעון שבדרום הר-חברון וסעדיה הרשקופ בן 18, אזרח ארצות הברית, המתגורר בארץ בכפר חב"ד.  שוחט הוא הבן של טירן פולק, שהיה בעבר פעיל ימין קיצוני. 

 

על הטופס שעליו חתם שר הביטחון נטען כי על פי חומר מודיעיני שהוצג בפניו, עסקו השלושה בפעילות אלימה נגד ערבים, וכי הם מהווים איום.

 

דובר "כך", איתמר בן-גביר, אמר בתגובה: "ציד המכשפות החל. בוקר טוב איראן, השלטון הבולשבקי של שרון לא ירתיע את אנשי כהנא מלהמשיך ולהיאבק בממשלת הבגידה".

 

גורמים בימין הקיצוני אמרו בתגובה למעצרים: "מנסים לייחס לחבורה הזאת כאילו היא מחתרת, והיא אפילו לא קבוצת חסמב"ה". עוד אומרים בימין הקיצוני כי "אנחנו מזועזעים מחוסר הרגישות של השב"כ, שבא לעצור אנשים כשהם נמצאים בהלוויה, ושאחד מהם הגיע לביקור אבלים. מה שהשב"כ עושה זה כסת"ח על הפאשלות שלו". כבר בימים הקרובים מתכוונים השלושה לעתור לבג"ץ נגד הצווים המינהליים.

 

הצווים המנהליים הללו מתווספים לשני צווים מינהליים שהוצאו נגד שני פעילי ימין קיצוני נוספים: האחד, נועם פדרמן, תושב חברון, שיושב היום במעצר

בית מנהלי, אך קדמה לכך ישיבה בכלא. השני, נריה אופן, תושב השומרון, שיושב היום בכלא במעצר מינהלי.

  

בכנס ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל שנערך אתמול בנצרת, אמרו כמה מבכירי המנהיגות הערבית כי "ישראל ידעה על הפיגוע ואנשיה לא עשו דבר". מנהיג הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, איברהים סרסור, אמר בכנס: "כמו שפועלים נגד פצצות מתקתקות אצל הפלסטינים צריך לפעול נגד פצצות מתקתקות אצל היהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אלכס קולומויסקי
שוחט. בנו של טירן פולק
צילום רפרודוקציה: אלכס קולומויסקי
צילום רפרודוקציה: אלכס קולומויסקי
הרשקופ. פעיל כך
צילום רפרודוקציה: אלכס קולומויסקי
צילום: אבי כהן
מופז. שלושה ייעצרו
צילום: אבי כהן
צילום: חגי אהרון
הפיגוע בשפרעם
צילום: חגי אהרון
מומלצים