שתף קטע נבחר

השחקן חנן גולדבלט נעצר בחשד לאונס קטינות

הותר לפרסום: גולדבלט העצור חשוד במעשי אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים במספר צעירות ששימש כמורה שלהן למשחק כשהיו קטינות. "מעולם לא כפיתי את עצמי על אף אחת", טען, המום ונסער, עם כניסתו לחקירה. הפרשה כולה החלה להתגלגל בעקבות פרסום סיפוריהן של 3 צעירות אודות מעשיו של גולדבלט ב"ידיעות אחרונות". הלם בקהילת האמנים. מנכ"ל אמ"י: "כל עוד לא היה משפט ולא הוכח אחרת, הוא זכאי. נקודה"

אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים ועבירות מין נוספות: זו רשימת החשדות נגד השחקן חנן גולדבלט, בן 63, שנעצר בצהריים (יום ב') בעקבות תלונות שהגישו נגדו מספר צעירות, כך הותר אחר הצהריים לפרסום. מדובר בנשים שאותן הכיר גולדבלט, שחקן מוכר וכוכב תוכניות ילדים לשעבר, במסגרת שיעורי המשחק שהוא מעביר. 

 

לפחות שלוש נשים התלוננו בימים האחרונים במשטרה נגד גולדבלט, רובן היו קטינות בעת ביצוע העבירות לכאורה. כל המעשים אירעו על פי החשד ב-20 השנים האחרונות, חלקם בוצעו על פי החשד בשנתיים האחרונות. גורמים במשטרה אמרו ל-ynet כי "מדובר במעשים חמורים מאוד. כבר בשלב הזה ניתן לומר שישנן עדויות וראיות שקושרות את גולדבלט למעשים. בחלק מהמקרים קיימת בעיה של התיישנות - עמה המשטרה והפרקליטות יצטרכו להתמודד". במשטרה מעריכים שבעקבות המעצר, יתלוננו נשים נוספות.

 

הבוקר הוחלט במשטרה לעצור את גולדבלט. צוותים התמקמו במספר אתרים, ואז נראה השחקן נכנס למשרדו של עורך דינו, ששי גז. עו"ד גז סיכם עם השוטרים שגולדבלט לא ייעצר סמוך למשרד, בצפון תל אביב: "אני אביא לכם אותו", הבטיח לשוטרים שהמתינו בחוץ, ונסע עם גולדבלט במכוניתו לתחנת המשטרה, כשהשוטרים מלווים אותם.


גולדבלט בתחנת המשטרה. צילום: אבי כהן

 

גולדבלט נראה המום ונסער כשהובא לתחנת משטרת מרחב דן. "מעולם לא כפיתי את עצמי על אף אחת", אמר עם כניסתו לחקירה. פרקליטו, עורך הדין גז, אמר ל-ynet כי "מדובר בתלונות סרק. חנן גולדבלט לא עשה את הדברים המתוארים על ידי אותן בחורות - והדברים יתבררו עם הזמן". גולדבלט יובא מחר להארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. 

 

את החקירה מנהלים צוות חקירה מיוחד שהוקם במרחב דן בראשותו של סנ"צ אלון גרוסמן, ראש אגף החקירות וראש משרד החקירות של מסובים, רב פקד יעקב אוסטרובסקי.  

 

מעצרו של גולדבלט היכה בהלם את קהילת האמנים בארץ. מנכ"ל אמ"י, יענקל'ה מנדל, אמר בתגובה ל-ynet: "אנחנו, איגוד אמני ישראל, נהיה גב חברי לחנן גולדבלט על כל מקרה שלא יהיה ובכל מצב. לפי מיטב ידיעתנו חנן גולדבלט עוד לא הואשם בכלום. כל עוד לא היה משפט ולא הוכח אחרת, הוא זכאי. נקודה".

 

רשימה ארוכה של חברים וקולגות התקשרו מאז פרוץ הפרשה לחזק את ידיו של גולדבלט. בין המתקשרים היו גם הרב מרדכי ארנון (פופיק) וחברו הקרוב אושיק לוי שנמצא עמו בקשר יומיומי. שייקה לוי ביקש אף הוא לתמוך ואמר: "עדיין אין פסיקה ובעיתונות מדי יום נמרחת התמונה שלו תחת כותרת ססגונית. חוגגים על חשבונו וכל זה קצת מוקדם מדי וקצת מוגזם מדי. הוא חייב להיות חזק ואני מאד מקווה שייצא מזה בשלום. יש אפשרות שמדובר בהאשמה סתמית על בסיס נקמני וקנטרני, יש אפשרות שרומסים חייו של גבר סתם. ראוי היה לחכות עד לבירור העניין".

 

השחקן אילי גורליצקי, חברו של גולדבלט, אמר בתגובה: "הוא חבר שלי, חבר טוב. צלצלתי אליו כשפורסמה הפרשה והצעתי כל עזרה שהוא צריך ואני עומד מאחורי זה. בני אדם צריכים לעזור לחברים בשעות קשות וזו שעה לא קלה. אנשים נוטים לשכוח את חזקת החפות שהיא זכות יסוד של אדם במדינה דמוקרטית. כל אדם בחזקת זכאי אם לא הורשע בדין ויש לי תחושה שנוטים להתעלם מזכות זו פה. זה נכון שיש טענות אבל עדיין לא נשמעה גרסתו ולא הוכרע דבר. אנחנו לימינו ומקווים שהדברים יתבררו כלא נכונים".

 

"הוא נשכב עירום על המגבת"

 

הפרשה החלה להתגלגל בעקבות פרסום בלעדי ב"ידיעות אחרונות" של סיפורי 3 צעירות, שגוללו מסכת של הטרדה מינית מצידו של גולדבלט, ששימש כמורה שלהן למשחק. גולדבלט ועורכי דינו ניסו למנוע את הפרסום, אך ללא הצלחה.

 

כשבוע לאחר הפרסום, ב-1 באוגוסט, הוגשה למשטרה תלונה ראשונה נגד גולדבלט. המתלוננת, נועה (שם בדוי), צעירה בת 23, סיפרה במשטרת מסובים כי לפני שש וחצי שנים, בעת שהייתה בת פחות מ-17 גולדבלט אילץ אותה לשכב איתו במהלך "חזרות" שעשו בביתו במסגרת לימודי המשחק שהעביר.

 

נועה סיפרה ל"ידיעות אחרונות": "הוא אמר לי 'יאללה, תזרמי איתי'. אמרתי לו שאני לא מרגישה בנוח, אבל הוא אמר שזה בסדר. נשכבתי על המיטה, לבושה לגמרי, והוא נשכב עלי בלי המגבת, עירום. הוא אמר לי שאני יכולה לזוז

 ולשתף פעולה אבל אני הייתי קפואה. הרגשתי שעומד לקרות לי משהו לא בסדר. הידיים שלי קפאו ולא הצלחתי לפתוח את האצבעות. כל הזמן רק חשבתי איך אני עוצרת את זה. לאט לאט הוא התחיל להפשיט אותי. הוא הרים לי את החולצה ואני הורדתי אותה חזרה. הוא הרים ואני הורדתי. ככה כמה פעמים. הוא אמר לי 'זה בסדר, זו בסך הכל סצינה, זה לא אמיתי, שום דבר לא יהיה אמיתי. מה שלא תרצי לא יהיה'. זה גרם לי לחוש יותר בטוחה, והוא מצידו המשיך להוריד לי את החזייה, את המכנסיים, עד שנשארתי רק עם תחתונים.

 

"בשלב הזה אמרתי לו שאני לא יכולה להתמודד עם זה, והוא המשיך להגיד שזה בסדר, זה הכל עבודה על הסצינה, הכל בשביל התסריט. הוא אמר שברגע שאני אעבור את החלק הזה אני ארגיש טוב וחופשי וכל הדיסטנס בינינו יישבר. התחננתי, אמרתי לו די, תפסיק והוא לא הפסיק. לא יכולתי לזוז. והא סובב אותי, הזיז אותי ואני הייתי על סף הקאה. שכבתי כמו מתה על המיטה, והוא המשיך בשלו". לבקשת "ידיעות אחרונות", עברה נועה בדיקת פוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

 

בעקבות הפרשה, הורתה הנהלת בנק דיסקונט לכל סניפי הבנק להסיר את כרזות הפרסום עליהן מופיעה תמונתו של גולדבלט, שכיכב במסע הפירסום של הבנק למועדון "דרייב" ללקוחות צעירים.

 

בהכנת הכתבה השתתפה מרב יודילוביץ'
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גולדבלט מובל היום למעצר
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
המתלוננת נועה (משמאל)
צילום: אבי כהן
מומלצים