שתף קטע נבחר

עוזב את פאת שדה: "הלב נקרע, הכבוד נרמס"

גיורא חזן, תושב פאת שדה שעזב היום את ביתו, נותר כועס. "קרעו לנו הלב, רמסו לנו את הכבוד, הפרנסה והכי כואב את מערכת היחסים בין התושבים ביישוב לבין עצמם. אני לא מתכוון להישאר במדינה". תושבי ההתנחלות ערכו טקס פרידה מביתם

"אני לא מתכוון להישאר במדינה", כך הודיע גיורא חזן בן 54, תושב פאת שדה שבגוש קטיף. חזן ובני משפחתו נפרדו היום (ד') בכאב מההתנחלות בה התגוררו במשך 18 השנים האחרונות. תושבי פאת שדה אף ערכו טקס פרידה מהיישוב, במהלכו הדליקו משואות וערכו ארוחת ערב משותפת ל-20 המשפחות שהתגוררו בו.

 

 

חזן דווקא לא זכה לקחת חלק בטקס. "ריצות היום יום וכל הדברים שצריך לארגן לא אפשרו לי להפרד באופן מסודר", הסביר.

 

אך הוא נותר נחוש לעזוב את הארץ: "קרעו לנו הלב, רמסו לנו את הכבוד, הפרנסה והכי כואב את מערכת היחסים בין התושבים ביישוב לבין עצמם. אני לא מתכוון להישאר במדינה. אקח את שני ילדיי ואנטוש בצער רב. אני לא רואה את מקומי כאן יותר.

 

"לאשתי חמש אחיות בארצות הברית, ולי שני אחים. במשך כל השנים הם הציעו לנו לרדת מהארץ ולגור לידם, ואנחנו השבנו שאנחנו לא עוזבים את גוש קטיף בעד כל הון שבעולם. היום אני מודיע בצער רב וביגון קודר שאני לא אשאר כאן. אני מבטיח להתקשר מהמטוס ולהודיע שקניתי כרטיס בכוון אחד".

 

חזן הגיע לפאת שדה לפני 18 שנה. "עינינו ראו רק חול וחול. אט אט הקמנו יישוב לתפארת, חקלאות פוריה וקהילה למופת. אני לא מוכן שאף חייל ייפצע אפילו בשריטה קלה שבקלות, אבל חשוב להבהיר לעם ישראל שרמסו אותנו".

 

לדבריו, "המשק שלי הוא בין הגדולים והיפים בגוש ועדיין לא פירקתי מסמר כי אני לא מרגיש שלם עם הגירוש הזה. בכוונתי להעלות באש את החממות ואת הבית כדי לא להשאיר כלום לפלסטינים.

 

"לצערי עם ישראל אוהב שדופקים אותו ורומסים את כבודו. היו זמנים, כשהגענו הנה, שבהם הרמנו את הראש. ואילו עתה אני מתקשה לעכל שעוקרים אנשים מהשורש.

 

"הנוער של גוש קטיף כבר לא ישרת את המדינה ולא יעשה למענה כלום וטוב שכך", הוסיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתכוננים לטקס בפאת שדה
נפרדים מההתנחלות
מומלצים