שתף קטע נבחר

"העצרת הצליחה, נרחיב פעולותינו בשבוע הבא"

במועצת יש"ע יוצאים לסוף השבוע האחרון לפני ההתנתקות במצב רוח מרומם. ראשי המועצה אומרים כי בעקבות הצלחת העצרת, הם ישקלו להוסיף עוד פעולות מחאה בשבוע הבא. ולרשטיין: "אמרו במשטרה שמספיק שרבע מהאנשים שהיו כאן יבואו למחסום כיסופים כדי שלא תהיה התנתקות. לפי חישובינו בין רבע לחצי מיליון בני אדם מוכנים להתגייס כדי לעצור את זה". התוכניות: המפגינים יגיעו לחמש נקודות - כפר מימון, אשקלון, שדרות, נתיבות ואופקים - ומהן ייצאו בשיירות בדרכים לא סלולות לגוש קטיף

"בעקבות ההפגנה בכיכר רבין נצטרך לשקול מחדש את צעדינו. לפי ההמונים שהגיעו נראה כאילו נצטרך להרחיב את פעולותינו". כך אמר אמש (ה') ל-ynet פנחס ולרשטיין, ראש המועצה האזורית בנימין. כבר הלילה תקיים מועצת יש"ע הערכת מצב מחודשת, שבה תבדוק את האפשרות להוסיף בשבוע הבא עוד פעולות למאבקם נגד תוכנית ההתנתקות.

 

 

ולרשטיין הוסיף ואמר כי גורם משטרתי בכיר שהיה במקום אמר לו ש"מספיק שרק רבע מהאנשים שנמצאים כאן יגיעו למחסום כיסופים כדי שלא תהיה התנתקות".

 

על פי ההערכות, כ-150 אלף איש השתתפו בעצרת שהתקיימה אמש בכיכר רבין בתל אביב תחת הכותרת "גוש קטיף וצפון השומרון - אני נשבע". המארגנים טענו,

שבמקום היו מעל רבע מיליון בני אדם: "אני בשוק, בחיים לא ראיתי כזאת כמות של אנשים בשום הפגנה - וראיתי הרבה הפגנות בחיי", אמר ולרשטיין, שהנחה את הערב.

 

ולרשטיין הוסיף ואמר, "אסור לשכוח שמדובר באנשים שבאו לכיכר אחרי שהגיעו כבר לכמה הפגנות שקיימנו, אחת אחרי השנייה. בכפר מימון היו רבבות בני אדם, גם בשדרות ואופקים השתתפו במחאה רבבות בני אדם. עשרות אלפים השתתפו אתמול בתפילה בכותל - ועדיין הצלחנו להביא לכיכר רבין מעל רבע מיליון בני אדם, ואין לשכוח שלא מדובר באותם אנשים".

 

ולרשטיין הוסיף ואמר: "קשה להעריך בכמה אנשים בדיוק מדובר, אבל נראה כי בין רבע לחצי מיליון בני אדם מוכנים לעשות משהו ממשי כדי לעצור את ההתנתקות".

 

ההוראות למפגינים: "ביום שני כולנו יוצאים דרומה"

 

מעל במת העצרת, נתן ראש המועצה האזורית דרום הר חברון, צביקי בר-חי, את ההוראות והתדרוך לשבוע הבא ואמר, "המטרה שלנו היא לרדת לגוש קטיף על מנת לשבש, לעכב ולעצור את הגירוש ולהגיע לבחירות או למשאל עם. המשימה היא שכולנו יוצאים ביום שני דרומה מי ברכב, מי ברגל מי ברכבת או מי באוטובוס". שם הקוד של המבצע: "שחר כתום".

 

על פי התוכניות, ישנן חמש נקודות שאליהן אמורים האנשים להגיע: כפר מימון, אשקלון, שדרות, נתיבות ואופקים, ומהן ימשיכו בשיירות לכיוון גוש קטיף. מועצת יש"ע הכשירה 'נווטים' שיקבלו את ההמונים וייצאו איתם בשיירות בדרך-לא-דרך, גם דרך השדות, על מנת להגיע לגוש.

 

"נעקוף מימין ונעקוף משמאל אבל לא נרים יד", אמר בר-חי והוסיף: "נצא מאשקלון, משדרות, מנתיבות ומאופקים. לא נתעמת מול כוחות הביטחון, אבל נידבק

לרצפה, לאדמה ולא נזוז. לא מכות של היס"מ, לא אלות של מג"ב וסוסים של המשטרה ישברו אותנו. גם אם ישברו לנו את העצמות אנחנו נידבק לאדמה עד שראש הממשלה יגיד, בואו נלך לבחירות".

 

בר-חי הוסיף ואמר כי "מי שלא יורד או לא יכול להגיע לגוש קטיף מיום רביעי הקרוב - עולה לירושלים לבית ראש הממשלה, ולא זז עד אשר ראש הממשלה יאמר 'הולכים לבחירות'. אנחנו אומרים: לך אריק שרון, לך הביתה. אינך ראוי יותר לתפקידך".

 

הזמר בני אלבז שהופיע מעל הבמה, הדגים למפגינים כיצד לדעתו יש לסכל את הפינוי: לאחר ששר, הוא לקח בקבוק שמן שפך אותו על עצמו, וקרא להמונים לשפוך גם על עצמם שמן, כדי שיהיו חלקים, "וכך השוטרים כשיבואו לפנותם לא יצליחו לתפוס אותם".

 

צילום וידאו: ירון ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נצטרך להרחיב את פעולותינו"
צילום: ירון ברנר
"עם רבע מהאנשים נעצור את הגירוש"
צילום: ירון ברנר
מומלצים