שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתנחלים הכריזו על "רשות יהודית עצמאית" בעזה
  כמה עשרות מתנחלים השתתפו בטקס שבו נחנכה "הרשות היהודית העצמאית בחבל עזה" בשירת הים. במהלך הטקס תקפו מתנחלים כתב של ה"טיימס" הלונדוני

  בטקס שנערך הערב (יום א') בשירת הים, נחנכה "הרשות היהודית העצמאית בחבל עזה". אריה יצחקי, המכנה את עצמו, המזכיר הזמני של הרשות, אומר שזה מה שימנע את הנסיגה. בטקס השתתפו עשרות ספורות של תושבים שעל חולצותיהם הכתובת "הרשות היהודית בחבל עזה".  

   

   

  אריה יצחקי אמר בטקס שהבחירות למועצה המכוננת של הרשות החדשה ייערכו בא' באלול בעוד 21 ימים. לדבריו, הוא "מבקש ממשלת ישראל שתעניק לו סיוע הגנתי כדי להגן על תושביו". לדבריו, מאחורי היוזמה עומדים כשלושת אלפים תושבי רצועת עזה ואחרים.

   

  במהלך הטקס הוא קרא "מגילת עצמאות" בפני הנוכחים, שבה נאמר בין היתר שתושבי הרשות האוטונומית יוותרו אזרחיה של מדינת ישראל. עוד נאמר בה שהרשות פועלת על-פי החוק הבינלאומי ועל-פי אמנת ג'נבה הרביעית.

   

  אחד מתושבי שירת הים, מאיר פיקר, תבע להפסיק את האירוע. הוא אמר שאינו מסכים עם כינון רשות עצמאית שכזאת ביישובו. בני הזוג יצחקי ענו לו שההכרזה תואמה עם מזכירות היישוב. 

   

  במהלך האירוע תקפו המתנחלים כתבת של ה"סאנדיי טיימס", מרי קולווין, בעקבות כתבה שפרסמה, וקראו לעברה "אנטישמית, הסתלקי מכאן". הם תקפו כתב נוסף של העיתון, אבירם זינו, שנכח במקום.

   

  מתנחלים טענו שהכתבת פרסמה שורה של מאמרים ובהם "פגיעה חמורה בהם בפרט ובישראל בכלל". אבירם זינו מ"הסאנדיי טיימס" שהותקף בשירת הים הגיב: "התקיפה בשירת הים היתה מעשה אלים של נדיה מטר, שלא אהבה כתבה שהתפרסמה בנוגע לפעילותה בגוש קטיף. ה'טיימס' לא כתב שורת מאמרים אנטי-ישראלים, ואינו נוקט עמדה, ודאי שלא נגד ישראל. מרי קולווין, כתבת בכירה שמשקפת באופן הוגן את מצב הדברים, ולראיה - רוב תושבי הגוש מכבדים אותנו ככתבי העיתון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איה בן עמוס
  יצחקי. הכריז על בחירות למועצה החדשה
  צילום: איה בן עמוס
  צילום: רוני סופר
  דתיה יצחקי. בתאום עם המזכירות
  צילום: רוני סופר
  צילום: איה בן עמוס
  הנוכחים. קראו את "מגילת העצמאות"
  צילום: איה בן עמוס
  מומלצים