שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

"גולני, נשמות טהורות, איך אתם יכולים?"

הכוחות שהגיעו למורג נתקלו במתנחלים בשער היישוב. אחת מהם, איילת, עם תינוק בידיה, פנתה למח"ט גולני ואמרה לו: "אתם נשמות טהורות, לא תוכלו לבצע את זה". הוא השיב: "כל הכבוד שהגעת לכאן, אבל זו דמוקרטיה והוחלט לפנות". איילת: "אשרי שזכיתי לדבר עם מח"ט גולני, אבל זו לא דמוקרטיה". לאחר מכן נכנסו הקצינים ליישוב כדי לחלק את הצווים

דיאלוג נוקב בשער: הכוחות שהגיעו להתנחלות מורג כדי לחלק את צווי הפינוי נתקלו בשער היישוב בתושבים שניסו לדבר על לבם לא לבצע את הצעד. לאחר מכן נכנסו הקצינים הבכירים להתנחלות כדי להתחיל בחלוקת הצווים.

 

 

תושבת ההתנחלות, איילת, פנתה בשער, כשתינוק על ידיה, למח"ט גולני, אלוף משנה ארז צוקרמן, ואמרה לו: "זה היישוב שלנו, זה היישוב של עם ישראל ולא ניתן למישהו שרוצה להרוס אותו שיהרוס לנו אותו... אתם הלב, לכם לגולני יש לב, גולני הם לבבות".

 

הדיאלוג בין מח"ט גולני לבין איילת המתנחלת (צילום: ערוץ 2)

 

צוקרמן השיב: "נמצאים פה כל המפקדים הבכירים של גולני דווקא משום שזה אירוע קשה מאוד וטעון. אנחנו מעדיפים שאת הכעס תוציאו עלינו ולא על החיילים הצעירים. אם תרצו ניכנס ונעבור בית בית ואם לא תרצו נבין את זה ונקבל את זה".

 

איילת: "אתם נשמות טהורות מדי, אתם גולני, בעלי אמר לי שגולני זה לבבות, הם לא יהיו מסוגלים לעשות את זה".

 

צוקרמן: "ממש כל הכבוד לך שהגעת הנה, אני חושב שזה באמת ציונות, אבל עכשיו יש פינוי וזאת המדינה הדמוקרטית שלנו ואנחנו נעשה את זה".

 

איילת: "אשרי שזכיתי לשוחח עם מח"ט גולני. אבל זו לא דמוקרטיה. שרון אמר, נשאל את מפקד הליכוד, הצביעו כולם נגד והוא עשה למרות מפקד הליכוד, והוא פיטר את הרמטכ"ל שאמר לו אל תעשה את זה ואת ראש השב"כ והוא הכניס את שמעון פרס לממשלה. דין נצרים כדין תל אביב. הוא שיחק בנו והצבא רחמים, אנחנו עם אחד. איך הצבא יכול לעשות דבר כזה? איך אנחנו לכולנו יש לנו לב יהודי אנחנו עם אחד?"

 

למרות הקריאות של ראשי היישוב לתת לחיילים להיכנס להתנחלות כדי לחלק את הצווים, המשיכו התושבים לעמוד מולם. "חיילי גולני מה תגידו לילדים שלכם בעוד עשרים שנה, שתצטרכו פסיכולוגים עוד עשרים שנה, מה תגידו להם, רק מילאנו פקודות?", אמר אחד התושבים.

 

אשה אחרת אמרה לקצינים: "תסתכלו לבן שלי בעיניים ותגידו לו מה קורה מחר, שלא יהיה לו איפה לגור. לא הממשלה ולא המינהלת דאגו לנו, תסתכלו לילד שלי בעיניים ותגידו לו שמחר לא יהיה לו בית".

 

תושב אחר אמר לאחד הקצינים "אתה היית המג"ד שלי בגולני", כשהוא ממרר בבכי. "עכשיו המדים הכתומים הם האויב שלכם. סיפרתי לי כמה חשוב להיות קרבי, למה הרמטכ"ל לא עומד פה ומבצע את הפקודה? למה אתם נמצאים פה והרמטכ"ל מתראיין לתקשורת? למה הוא צעק 'אחרי' ונשאר עם ערוץ 2 במשרד? "

 

מח"ט גולני אמר: "לכל המכובדים, אנחנו מייצגים את כל חטיבת גולני על כל מסורתה. אנחנו אוהבים אתכם". בתגובה צעק לעברם מתיישב בוכה: "אז למה אתם מגרשים אותנו?"

 

לאחר מכן קציני גולני הבכירים עזבו את חבורת המפגינים והתפצלו. הקצינים נכנסו לאחר מכן להתנחלות כדי לחלק את הצווים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
אל"מ צוקרמן מגיע עם הכוחות
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
העימות בשער
צילום: אבי כהן
מומלצים