שתף קטע נבחר
צילום: איי פי

אשת שוטר שנפגע: ככה לא מתנהג יהודי

ינית מזרחי, אשת שוטר שנפגע מחומר צורב בעת פינוי בית הכנסת בכפר דרום אתמול, הגיעה לבקרו בבית החולים והביעה כעס רב על המתפרעים: "הם אמרו שהם אוהבים שוטרים, אז למה לפגוע?". בבית החולים נותרו שישה פצועים מאירועי הפינוי הקשים

כמו ישראלים רבים, גם ינית מזרחי (25) מבית שאן צפתה בטלוויזיה בתמונות פינוי בית הכנסת בכפר דרום. בעלה, פקד שגיב מזרחי (26), היה אחד מהשוטרים שנפגעו מחומר צורב שהשליכו עליהם הצעירים שהתבצרו על גג בית הכנסת בעת ההסתערות על הבניין.  

 

שגיב הובהל לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע כשהוא סובל מכוויות. לדברי סגן מנהל המרכז הרפואי "סורוקה", פרופ' ארנון ויז'נצר, החומר שגרם לצריבות היה ככל הנראה סוג של מדלל צבע ולא חומצה.

 

"האמת, לא חשבתי שנגיע למצב שיפגעו בשוטרים וישליכו עליהם חומר חומצי", אמרה ינית ל-ynet כשהגיעה לבקר את בעלה המאושפז במצב קל מאוד במחלקה לכירורגיה פלסטית, "הם אמרו שהם אוהבים שוטרים ושרו להם שירים, אז מה פתאום לפגוע? ככה לא מתנהגים, ככה לא מתנהג יהודי. הרבנים שלהם היו צריכים להפסיק את זה. איזה חינוך נתנו להם שם?".

 

  

המראות לאחר שפיכת החומר הצורב והפינוי מגדיד (צילום וידאו: ערוץ 2)

 

"המשפחה ראתה הכל בטלוויזיה", סיפר שגיב. "המזל הוא שבהתחלה לא ראו פרצופים. רק אחר כך ראו אותנו, כשהורידו לנו את הבגדים ושטפו אותנו מהחומר הצורב.

 

"ברגע שראיתי אותו בלי חולצה הבנתי שהוא נפגע", הוסיפה ינית בת ה-25, שעשתה הבוקר את הדרך הארוכה מביתם של הזוג בבית שאן עד באר-שבע. "ניסיתי להתקשר אליו אבל בגלל ששפכו עליו שם גם מים, הטלפון שלו התקלקל. התקשרתי לחברים שלו בצוות ואז הוא חזר אלי, רק הרגיע ואמר שהכל בסדר וניתק".


הסתערות השוטרים על הגג בבית הכנסת (צילום - איי פי)

 

מזרחי משרת בעת שגרה ביחידת אלון של מג"ב (יחידה מיוחדת ללוחמה בפשיעה בצפון הארץ). בשבועות האחרונים הוא סופח לחטיבת העמק, אחת מחמש החטיבות המטפלות בפינוי יישובי גוש-קטיף במעגל הראשון. אתמול בשעה ארבע אחר הצהריים, אחרי שסיימו לפנות את המתבצרים במדרשה בכפר-דרום, בבתי הספר ובגני הילדים, נקראה החטיבה של מזרחי לטפל במתבצרים בבית הכנסת ביישוב.

 

"עלינו בשני סולמות", הוא משחזר. "אני הייתי בסולם הימני ועליתי עם מספרי-תיל כדי לחתוך את הגדר שהציבו המתבצרים. נזרקו עלינו חפצים רבים, שמן, טינר, חול, תפוחי אדמה, אבטיחים ומה לא...התעקשנו לעלות ולנסות להגיע למעלה. בשלב מסויים הושלכה עלינו אבקה לבנה שגרמה לצריבות קשות. קראתי לכל הכוחות לרדת בחזרה למטה, שם קיבלנו טיפול רפואי. בסופו של דבר כוחות אחרים הצליחו לבצע את המשימה וזה מה שחשוב".

 

מזרחי סיפר שלא הצליח להבחין בפניהם של המתבצרים שהשליכו עליו ועל חבריו חפצים והוסיף כי לא האמין שכך יסתיים חלקו בפינוי. "עשו לנו הרבה הכנות, גם מבצעיות וגם מנטליות. היינו מוכנים לאפשרות שיזרקו עלינו חפצים מהגגות, אבל לא האמנתי שנגיע למצב שישפכו עלינו חומר כימי. זה לא עלה בדעתי".

 

מפקדו של מזרחי, ניצב-משנה עמוס יעקב, סיפר שהיחידה עברה אימונים מיוחדים בבסיס ג'וליס לפני ההתנתקות, שם תורגלה השתלטות על גג עם מתבצרים, כפי שאירע למעשה אתמול בכפר דרום.

 

"ידענו שזה מה שמצפה לנו שם ובכל זאת באנו בלי אמצעים אלימים ובלי אמצעים לפיזור הפגנות", אמר,  "המזל היה שהתעקשתי שנקבל משקפי מגן לפני שהלכנו לטפל בבית-הכנסת. זה מה שהציל את העיניים של האנשים שלי".

 

אל בית החולים "סורוקה" פונו אמש 78 בני אדם שנפגעו במהלך ניסיון הפינוי בכפר דרום. 13 מהם אזרחים והשאר חיילים ושוטרים. כולם נפגעו באורח קל.

 

הבוקר נותרו במרכז הרפואי רק שישה פצועים - שלושה חיילים, שני שוטרים ואזרח אחד. מצבם של כולם קל, הם מאושפזים להשגחה וצפויים להשתחרר מבית החולים היום או מחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
העימות בכפר דרום
צילום: ערוץ 2
פעילים מתבצרים על גג בית הכנסת
צילום: איי פי
מומלצים