שתף קטע נבחר

ויסמן רכש השליטה ברבוע הכחול ב-30 מיליון דולר

דודי ויסמן, בעל השליטה בקבוצת אלון, השלים את רכישת השליטה ברשת הרבוע הכחול לפי שווי של 462 מיליון דולר (לפני הפחתת התחייבויות ברונפמן אלון). לאחר השלמת ההסכם אלון תחזיק בכ-75% ממשותפות ברונפמן-אלון, בעלת גרעין השליטה ברבוע הכחול. מתיו ברונפמן ושולם פישר יחזיקו בכ-25% מהשותפות. פישר ימשיך להביל את תת הרשת החרדית שפע-שוק

דודי ויסמן, בעל השליטה בקבוצת אלון, השלים את רכישת השליטה ברשת הרבוע הכחול בתמורה ל-30 מיליון דולר. זאת, שנתיים וחצי לאחר שקבוצת ברונפמן-אלון רכשה את השליטה ברשת הקמעונאית. 

 

היום נחתם מסמך עקרונות, לפיו קבוצת אלון תרכוש כמחצית מאחזקותיה של קבוצת ברונפמן-פישר בשותפות ברונפמן-אלון. רכישה זו תקנה לקבוצת אלון שליטה בכ-75% ממניות ברונפמן-אלון, המחזיקה בגרעין השליטה (77.63%) ברבוע הכחול.

 

טרם הסכם זה קבוצת אלון החזיקה במחצית ממניות השותפות ברונפמן-אלון, במחצית השנייה החזיקו מתיו ברונפמן, שרכש לאחרונה את השליטה בבנק דיסקונט, ואיש העסקים החרדי שולם פישר.

 

סכום העיסקה משקף לרשת הקמעונאית, מפעילת את רשתות הקמעונאות מגה, שפע שוק וסופר סנטר, שווי של 462 מיליון דולר (לפני הפחתת התחייבויות ברונפמן אלון). שווי זה גבוה בכ-12% משווי השוק של הרשת היום בסיום המסחר בבורסה של ת"א. ויסמן יממן את הרכישה באמצעות הנפקה פרטית של איגרות חוב של חברת אלון-ברונפמן, בהיקף של חצי מיליארד שקל.

 

אם תושלם העסקה, תהיה זכאית אלון למנות את רוב חברי הדירקטוריון בקבוצת רבוע כחול ובברונפמן-אלון. בנוסף, הסכם השליטה המשותף בין הצדדים יבוטל ויוחלף בהסכם אשר ישקף את חלוקת האחזקות החדשה. ויסמן ימונה כיו"ר דירקטוריון רבוע כחול ופישר ימונה כיו"ר דירקטוריון רבוע נכסים, זרוע הנדל"ן של הרבוע הכחול. בנוסף, פישר ימשיך להוביל את תת-הרשת הפונה לציבור החרדי, שפע שוק, פרוייקט שנחשב קרוב לליבו.

 

עוד נמסר, כי לאחר שתושלם העיסקה יתמקד מתיו ברונפמן בבנק דיסקונט (שאת רכישתו עומדת קבוצת ברונפמן-שראן להשלים בתקופה הקרובה) ובפיתוח רשת איקאה שרכישתה הושלמה לפני כחודשים.

 

ברונפמן-אלון רכשה את מניות הרבוע הכחול באפריל 2003 לפי שווי 1.337 מיליארד שקל (288 מיליון דולר דאז) ועוד סכום של 50 מיליון שקל להסדר תשלומים והטבות לעובדי הרשת.  

 

רשת רבוע כחול סיימה את הרבעון הראשון של 2005 הכנסות של 1.422 מיליארד שקל. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-23.7 מיליון שקל. ההכנסות בששת החודשים הראשונים של שנת 2005 הסתכמו ב-2.735 מיליארד שקל, ורווח הנקי הסתכם לכ-45.5 מיליוני שקלים. 

 

בעלי המניות בקבוצת אלון, הינם: ביילסול, שבבעלות ויסמן ואילן בירן (40%), תנועת הקיבוצים (36%) ואפריקה ישראל (24%).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחזק את תחום הקמעונאות של אלון
מומלצים