שתף קטע נבחר

תעש תמכור לצה"ל פגזי טנקים ב-250 מיליון שקל

חתמה על עסקה עם משרד הביטחון בהיקף של 250 מיליון שקל, במסגרתה תספק לצה"ל פגזי כלנית המיועדים לטנק המרכבה, המאפשרים להפוך את הטנק מכלי נשק מסורתי ללוחמה נגד טנקים אחרים למערכת נשק עיקרית

התעשייה הצבאית חתמה על עסקה בהיקף של 250 מיליון שקל עם משרד הביטחון, במסגרתה תספק לצה"ל פגזי כלנית המיועדים לטנק המרכבה.

 

הכלנית הוא פגז רב תכליתי, בקוטר 120 מ"מ, בעל יכולת להשמיד מגוון גדול של מטרות בשדה הקרב, ביניהן חי"ר, חוליות נ"ט, מסוקי קרב, נגמ"שים, רק"מ קל, מבנים, בונקרים וביצורים מסוגים שונים. הכלנית מפותחת עבור טנק המרכבה, ומאפשרת להתאים את ייעודו של הטנק בשדה הקרב מכלי נשק מסורתי ללוחמה נגד טנקים אחרים למערכת נשק עיקרית בקרבות היבשה וללוחמה בשטח בנוי.

 

לדברי יו"ר מועצת המנהלים של התעשייה האווירית, עובדיה עלי, ההזמנה מבטאת את האמון הגדול של משרד הביטחון וצה"ל ביכולות הטכנולוגיות של החברה. לדברי מנהל תשלובת התחמושת בצה"ל, שומרון דאשט, הכלנית מצויה בשלבי פיתוח מתקדמים וצפויה לעבור סדרת ניסויים מקיפה בטרם כניסתה לשימוש מבצעי בצה"ל.

 

אתמול (ד') דיווחה תעש על זכייה בעסקה בהיקף של 300 מיליון דולר לאספקת תחמושת קלה לצבא האמריקני.

 

יו"ר ארגון עובדי התעש, יצחק יהודה, אומר בתגובה: "אני מברך על העסקאות שחתמה התעש ביומיים האחרונים. הזכייה במכרזים מהווה עוד הוכחה לנחיצותם של מפעלי תעש והחשיבות שבשמירה עליהם, הן לביטחון המדינה, הן לכלכלת ישראל והן לקשריה הדיפלומטיים של ישראל. אני מזכיר לציבור, שאת המפעלים שזכו בפרויקטים מתכנן האוצר למכור לבעלי הון בנזיד עדשים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מנשק מסורתי למערכת נשק עיקרית
צילום: דובר צה"ל
מומלצים