שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון: "נתניהו לחוץ ונלחץ, מאבד את העשתונות"
  ראש הממשלה, שספג מתקפות רבות מיריבו על הנהגת הליכוד בנימין נתניהו, יוצא למתקפה חזיתית: "הדברים שראיתי אצל נתניהו כשהיה ראש ממשלה הם מסוכנים. הוא לחוץ ונלחץ, נכנס לפאניקה ומאבד את העשתונות". שרון הוסיף גם כי "וודאי שלא" יכהן תחת נתניהו בליכוד, וכן אמר: "לא כל היישובים שישנם היום ביהודה ושומרון יישארו"

  "בנימין נתניהו הוא אדם לחוץ ונלחץ, שנכנס לפאניקה ומאבד את העשתונות – ואדם כזה אינו יכול להנהיג מדינה". כך אומר ראש הממשלה, אריאל שרון, בראיון לתוכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10.

   

   

  "ישראל היא מדינה מיוחדת", אומר שרון, "וכדי לנהל אותה דרוש שיקול דעת ועצבים של ברזל. את שני הדברים האלה אין לנתניהו. מי שבורח מאחריות שבוע לפני הגשת התקציב הוא לא אדם אחראי, ולא הייתי סומך עליו. מי שלפני ההתנתקות, אחרי שארבע פעמים תמך בתוכנית, קם ובורח מאחריות – איננו מסוגל להנהיג מדינה, ודאי לא מדינה כמו ישראל. פה צריך שקט נפשי".

   

  שרון הוסיף, כי "הדברים שראיתי כשנתניהו היה ראש ממשלה הם דברים מסוכנים". הוא אף יצא נחרצות נגד "השיטה של ניהול מערכת הפחדה יומיומית, יפגעו כאן ויפגעו שם, וכל מקום ייפגע. יש בנושאים האלה גם דעות אחרות, יש שר הביטחון והרמטכ"ל וראש השב"כ וראש השב"כ הקודם. אי אפשר כל היום להטיל פחד ובהלה. מדינת ישראל חזקה, חמושה כמו שצריך, העם הוא עם אמיץ, ואי אפשר להטיל כל הזמן כאן פאניקה. האיש הזה נכנס לפאניקה לא פעם. אני חושב שזו טעות כל היום להטיל פחדים, כי יש למדינה את היכולת להגן על עצמה. ולמה להטיל את האימה הזאת? כדי להיבחר".

   

  השלב הבא: מפת הדרכים

   

  ראש הממשלה שלל אפשרות לפיה יכהן כמספר 2 בליכוד, תחת נתניהו. "זה ודאי לא", אמר נחרצות. "אני איש הליכוד, נבחרתי מטעם הליכוד, אני אתמודד מטעם הליכוד, ואני מאמין שאגבור ואקים את הממשלה". לשאלה אם יישאר פעיל בליכוד גם אם יובס בבחירות המוקדמות השיב שרון: "זו שאלה שאין כרגע צורך לעסוק בה. יש עוד מרכז.

   

  "ראיתי מה שאמר טומי לפיד. אני כבר במשך השנים הגעתי לכמה שיאים בכמה דברים, וגמרתי אומר לעשות מאמץ להגיע לשיא נוסף, וזה לאפשר לאזרחי ישראל לחיות בשקט, בביטחון ובשלום. וזה מה שאני מתכוון לעשות". 

   

  בנושא המדיני אמר ראש הממשלה, כי "לא כל היישובים שישנם היום ביהודה ושומרון יישארו. המפה הסופית תוצג רק בשלב האחרון של המשא ומתן". אך שרון הדגיש: "גושי ההתיישבות הגדולים שיש להם חשיבות רבה מאוד יישארו בידינו ואין על זה כל ספק".

   

  הוא הדגיש: "ההתנתקות היתה מהלך חד פעמי, ולא אמור להיות מהלך נוסף כזה. השלב הבא יהיה מעבר למפת הדרכים. אין יותר התנתקות, אינני עומד לבצע התנתקות נוספת. זה מהלך אחד בלבד.

   

  מלשכתו של בנימין נתניהו נמסר בתגובה לדברי ראש הממשלה כי "שרון, מתוך היסטריה, שוכח שהוא קרא לנתניהו להציל את כלכלת ישראל, שהוא ביקש ממנו לשרת תחתיו כשר חוץ ושיבח את הצלחתו של נתניהו כראש ממשלה לבלום את הטרור ואת עמידתו בלחצים בוועידת וואי".

   

  וידאו: ערוץ 10
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  שרון ונתניהו. "ראיתי דברים מסוכנים"
  צילום: איי פי
  מומלצים