שתף קטע נבחר

ברק לפרס: "אתה תוביל אותנו לניצחון"

רק אמש הציע אהוד ברק לטוענים לכתר בעבודה לעזוב את ההתמודדות ולאחד כוחות סביב פרס. הערב הוא נועד עם פרס במלון "קינג דייויד" בירושלים לתאם מהלכים. ברק אמר כי הוא חושב שזו שעת כושר להפוך את פרס לראש ממשלה כ"שהליכוד מתפרק"

יו"ר העבודה, שמעון פרס ואהוד ברק, שקרא "להתאחד סביב פרס" נועדו הערב (יום ד') במלון "קינג דייויד" בירושלים. הם שוחחו לאחר קריאתו של ברק למתמודדים להסיר את מועמדותם.

 

פרס הביע שביעות רצון מההודעה של ברק. השניים העריכו כי תוך שבועיים-שלושה יתר המועמדים יסירו את מועמדותם. יו"ר העבודה גם ציין באוזני ברק כי "נכון היה לא לתאם את המהלך מראש".

 

הפגישה ארכה כארבעים דקות. ברק אמר כי הוא חושב שזאת שעת כושר להפוך את פרס לראש ממשלה נוכח המצב הקטסטרופלי שבו נמצא הליכוד. "זו שעת כושר להפיל את הליכוד. בוא נעשה יד אחת", אמר ברק. "בוא נעבוד ביחד. הליכוד מתפרק. אתה תוביל אותנו לניצחון". פרס השיב כי זו אכן שעת כושר לאחד כוחות. השניים לא דנו כלל על מחלוקות העבר.

 

קריאתו אתמול של ברק הפתיעה רבים, בייחוד לנוכח ההתבטאויות הלא-מחמיאות, בלשון המעטה, שהמטיר על ראשו של יו"ר מפלגתו בעבר. רק לפני חודשיים כינס מסיבת עיתונאים, שבה אמר על פרס כי "על ראש הלוזר בוער הכובע".

 

ברק הסביר בשיחה עם ynet: "הליכוד מתפלג והבחירות תתקיימנה בינואר לערך. מול הפיצול בליכוד, יש להתלכד לפעולה בעבודה. בידינו לחזור להנהגת המדינה בעוד חמישה חודשים אם נפעל במהירות, בהחלטיות ובנחישות. אני היחיד שניצח את נתניהו בבחירות, ואני משוכנע שאני האדם הנכון במחנה שלנו להביס שוב את נתניהו ולהקים ממשלה בראשותנו, שגם מפלגת שרון - אם תקום - תוכל להצטרף אליה כמפלגה שניה.

 

"אולם, העבודה תקועה במפקד הארגזים והאנוסים, ולא תצא ממנה בזמן לבחירות. לפיכך אני קורא לכל המועמדים להתלכד, מעבר לכל שיקול אישי, סביב מועמד אחד. אני חושב שזה צריך להיות אני, אך אני מבין שכרגע זה יהיה שמעון פרס. הוא כבר היה ראש ממשלה, והוא עדיף בהרבה על שרון ונתניהו. אם כל המועמדים ומוסדות המפלגה יענו לקריאתי, ניתן לפנות מהבוץ של המפקד המזוייף אל המסע להנהגת המדינה".

 

ברק ביקר בבירת ירדן, רבת עמון, ונפגש עם מלך ירדן, עבדאללה, שעות ספורות לפני הודעתו הדרמטית. השניים דנו ביחסי שתי המדינות, ביציאה מעזה ובהשלכות של הנסיגה מעזה על היחסים בין ישראל והפלסטינים. לאחר חזרתו, התראיין ברק והודיע על תמיכתו במועמדותו של פרס כמועמד העבודה לראשות הממשלה. 

 

לפני כשלושה שבועות נחשפה ב-ynet פגישתם של פרס וברק . השניים דנו אז באפשרות להגיע להסכם לפיו פרס יהיה המועמד המוסכם לראשות הממשלה. נראה כי בסופו של דבר נרקם "דיל" כלשהו שהביא בסופו של דבר לקריאה של ברק לעמוד מאחורי פרס.


פורסם לראשונה 31/08/2005 21:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
אהוד ברק הציע להתלכד סביב פרס
צילום: תומריקו
צילום: איי פי
נפגש עם ברק. פרס
צילום: איי פי
מומלצים