שתף קטע נבחר

פלסטינים ניסו לפשוט על נווה דקלים - ונורו

קבוצה של צעירים פלסטינים שנשאו דגלי חמאס פשטה על הגדר באזור נווה דקלים, זרעה הרס וניסתה לטפס על טנק ישראלי. בצה"ל אומרים כי ירו ירי הרתעתי ואיש לא נפגע. הפלסטינים מדווחים על הרוג אחד ושלושה פצועים

הסבלנות הפלסטינית פוקעת, בדרך להתנחלויות המפונות: קבוצה של כ-40 צעירים פלסטינים צעדה הערב (יום ג') ליד חאן יונס, באזור היישוב נווה דקלים. הצעירים הפלסטינים נשאו דגלי חמאס ירוקים ודגלי אש"ף, זרעו הרס בגדר ההתנחלות, השליכו אבנים וטיפסו על טנק ישראלי. מצה"ל נמסר כי לעבר הצעירים בוצע בתגובה רק ירי אזהרה אולם הפלסטינים מדווחים על הרוג אחד ושלושה פצועים.


מול השוטרים הפלסטינים (צילום: איי.אף.פי)

 

גורמים בצה"ל ציינו כי עשרות פלסטינים צעירים קיימו "מעין תהלוכה" לכיוון חאן יונס בדרום רצועת עזה, חצו לעבר השטח הישראלי באזור נווה דקלים ובשלב מסוים בוצע ירי הרתעתי לעברם. לאחר מכן בוצע ירי נוסף על מנת לנסות ולעצור את התקדמות הצעירים.

 

הגורמים ציינו את הרס הגדר והטיפוס על הטנק "זאת מבלי שהשוטרים הפלסטינים ינסו למנוע זאת בעדם". עוד ציינו כי החיילים המוצבים במקום ביצעו ירי של מספר כדורים בודדים ולא זוהתה פגיעה. כמו כן לא דווח כי זוהתה תנועת רכבי הצלה. "מדובר באירוע חמור ובניגוד להסכמים מול הפלסטינים".

 

עוד הוסיפו הגורמים כי במשך כשלוש שעות הועבר מסר לפלסטינים אודות ההתקהלות אולם אלה בחרו שלא להגיע למקום. רק לאחר מכן בוצע ירי האזהרה.

 

הפלסטינים לעומת זאת דיווחו כי הפצועים הפלסטינים פונו אל בית החולים "נאסר". כמו כן דיווחו כי שוטרים פלסטינים דווקא פיזרו את הקהל.

 

מועאוויה חסנין, רופא ומנהל שירותי רפואת החירום במשרד הבריאות הפלסטיני, מסר כי שמו של ההרוג הוא נימר אל-סעדוני, בן 24. יחד איתו נפצעו שלושה אחרים. אחד מהם, בן 22, נפצע מירי ברגלו השמאלית והשני, בן 17, נפצע מירי בזרוע שמאל. לפי שעה לא ברורה זהותו של הפצוע השלישי.

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית מסרה כי הצעירים נפגעו בזמן ש"שיחקו משחק כדורגל" אך בתמונות ניכר כי הצעירים עסוקים בניסיון לפשוט על היישוב. עוד דווח בסוכנות הפלסטינית כי חיילי צה"ל פתחו באש מצריחי הטנקים שחנו בנווה דקלים לכיוון מערב חאן-יונס, שם שהו הצעירים וכי נזק נגרם גם לבתי הפלסטינים, שם שוררת כעת אווירת של חשש בקרב התושבים.

 

מוקדם יותר היום, בתקרית אחרת, נפצע אזרח באורח קל ברגלו מפיצוץ רימון במוצב טרמיט שבגבול ישראל-מצרים. זאת לאחר שפלסטינים השליכו שלושה רימונים לעבר חיילים ואזרחים שביצעו עבודות הנדסיות במקום. הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

 

בהכנת הידיעה השתתפו סוכנויות הידיעות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
טיפסו על הטנק
צילום: איי אף פי
צילום: ערוץ 10
פירוק הגדר
צילום: ערוץ 10
צילום: ערוץ 10
מנופפים בדגלי חמאס
צילום: ערוץ 10
צילום: רויטרס
מתעמתים עם השוטרים הפלסטינים
צילום: רויטרס
מומלצים