שתף קטע נבחר

מת מפצעיו הצעיר שהצית עצמו בגלל ההתנתקות

כשבוע לאחר שהצית עצמו על רקע תוכנית ההתנתקות - מת מפצעיו צעיר בן 21 שעלה לפני שנה מארה"ב. הוא הצית את עצמו באמצעות דלק בחצר אולפן עציון ברחוב גד, שם למד עברית. באולפן סיפרו כי "הוא לא התחבר עם התלמידים בכיתה"

הצעיר שהצית עצמו לפני כשבוע בירושלים על רקע התנגדותו לתוכנית ההתנתקות - מת הערב (ג') מפצעיו. הצעיר, בן 21, שעלה לפני שנה מארה"ב, אושפז במצב קשה מאוד בבית החולים "הדסה עין כרם" בעיר.

 

במשטרה ובמד"א התקבל ביום ד' דיווח כי ברחוב גד בירושלים אדם עולה באש. למקום הגיעו כוחות משטרה ומד"א. מתי גולדשטיין, פרמדיק שהגיע למקום, סיפר אז ל-ynet: "ראיתי אדם שכולו כוויות. ניסינו לדובב אותו. בהתחלה היה קשה לו לדבר. הוא אמר שחם לו. לאחר מכן הוא הספיק להגיד שהוא הצית את עצמו על רקע תוכנית ההתנתקות. פינינו אותו אל בית החולים 'הדסה עין-כרם' במצב אנוש עם 80 אחוז כוויות בגוף, מונשם ומורדם".

 

מחקירת המשטרה התברר כי מדובר בצעיר יהודי ממוצא אמריקני, כנראה דתי, שעלה לארץ לפני כשנה. הוא הצית את עצמו באמצעות דלק בחצר אולפן עציון ברחוב גד, שם למד עברית. מאבטחת שהבחינה בעשן כיבתה את האיש באמצעות מטף כיבוי.

 

העובדים באולפן בו למד האיש עברית סיפרו כי מדובר בתלמיד אקסטרני שאינו מתגורר באולפן עם יתר התלמידים. "הוא שוכר דירה בירושלים והחליט להצית את עצמו בשעה שלא היו תלמידים באולפן. הוא הגיע לבד מארצות הברית בשנת 2004", סיפרו.

 

העובדים הוסיפו כי מדובר בצעיר מסוגר שלא התחבר עם התלמידים בכיתה ואף לא הגיע לכל השיעורים. "מההיכרות עמו הוא אף פעם לא התבטא בצורה שאפשר היה לחשוד שיש לו מחשבות אובדניות, או מרמור".

 

בשבועות האחרונים אירע מקרה דומה כאשר באחד מימי הפינוי הראשונים הציתה עצמה ילנה בוסינובה, תושבת קדומים בת 54, במחאה על פינוי גוש קטיף. היא מתה מפצעיה לפני יותר משבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים