שתף קטע נבחר

"ההוריקן – עונש לבוש על שתמך בהתנתקות"

מנהיגה הרוחני של ש"ס אמר בדרשה השבועית בבית הכנסת "יחווה דעת" כי "אסונות הטבע שפקדו באחרונה את ארה"ב הם תוצאה ישירה של התמיכה בתוכנית ההתנתקות. עוד הוסיף: "מאות אלפים נשארו בלי קורת גג. עשרות אלפים הרוגים. כל זה כי אין להם הקדוש ברוך הוא". ח"כ אליעזר כהן: "אני יודע יותר מדי טוב מטאורולוגיה כדי להאמין לשטויות האלה". ח"כ גפני: "כשקורה דבר כזה ברור שיש סיבה, אבל אני איני יודע אותה"

האסון בניו אורלינס - עונש לנשיא בוש? הרב עובדיה יוסף אמר אמש (יום ג') בדרשה שנשא בבית המדרש "יחווה דעת" כי "ההוריקן הוא עונש שהקדוש ברוך הוא נתן לנשיא בוש בגלל מה שעשה לגוש קטיף". גם המקובל, הרב יעקב בצרי, פסק כך בשיחה לתלמידיו. 

 

מנהיגה הרוחני של ש"ס אמר אמש בגלוי את אשר חושבים רבים בציבור החרדי: אסונות הטבע שפקדו באחרונה את ארה"ב הן תוצאה ישירה של התמיכה בתוכנית ההתנתקות.

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי הרב עובדיה אמר אתמול בדרשה השבועית: "היה צונאמי ויש אסונות טבע נוראיים. כל זה ממיעוט התורה. איפה שיש תורה זה מקיים את העולם. שמה (בניו אורלינס) יש שם כושים. כושים ילמדו תורה? יאללה נביא להם צונאמי, נטביע אותם. מאות אלפים נשארו בלי קורת גג. עשרות אלפים הרוגים. כל זה כי אין להם הקדוש ברוך הוא".

 

הרב עובדיה הסביר עוד כי מדובר בעונש לאמריקנים על שבוש "עודד את שרון שיגרש את גוש קטיף. פה היו 15 אלף מגורשים. שם 150 אלף. הקב"ה נתן את שכרו. הוא לא מקפח שכרה של אף בריה.

 

"הוא עולל את הגירוש והנה יש לו גירוש. עכשיו כולם צועקים עליו... הנה זה העונש שלו על מה שעשה לגוש קטיף. וגם אלה כולם, עושי דברו, יבוא זמנם. הקדוש ברוך הוא, ישתבח שמו, ארך אפיים עם הרשעים. למה? כי איפה הרשע יכול לברוח מהקדוש ברוך הוא? יגיע זמנו ויקבל צ'פחה על הראש".

 

"אני יודע מטאורולוגיה, ולא מאמין לשטויות האלה"

 

ח"כ אליעזר (צ'יטה) כהן, מהאיחוד הלאומי, אמר ל-ynet בתגובה לדברים: "אני יודע יותר מדי טוב מטאורולוגיה כדי להאמין לשטויות האלה. מפגש בין זרם יבש וקר מאוד עם זרם חם ולח מאוד באזור קו המשווה הם אלה שגורמים לטורנדו או הוריקן ולא שום דבר אחר.

 

ח"כ רוני בריזון משינוי שואל בתגובה: "מה הקדוש ברוך הוא פוזל? נותן עונש במקום הלא נכון? נו טוב, באמת כבר נמאס מהשקפת עולמו הפרימיטיבית של הרב עובדיה. הוא כבר עשה את שלו. הוא כבר יכול להסתלק מהחיים הציבוריים".

 

גם ח"כ משה גפני מ"דגל התורה" לא מסכים עם הדברים: "אמרו כבר חז"ל כי אין אדם נוקף אצבע מלמטה אלא אם כן הכריזו מלמעלה, לכן כשקורה דבר כזה ברור שיש סיבה, אבל אני איני יודע אותה. כל אחד יעשה חשבון נפש מהאדם ועד למדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
הרב עובדיה יוסף
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: איי פי
האסון בניו אורלינס. "אין להם קדוש ברוך הוא"
צילום: איי פי
אתר הכנסת
הרב גפני. יש סיבה, אני לא יודע אותה
אתר הכנסת
מומלצים