שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ניו אורלינס: מתה לעיני נכדותיה שנלכדו בעליית הגג

סבתא, אם ושתי בנותיה נלכדו במשך שלושה ימים בעליית הגג בביתם בניו אורלינס. סבתן של הבנות מתה ביום השני ובנות משפחתה נאלצו לבלות יומיים עם גופתה כשמפלס המים המשיך לעלות. אם המשפחה אף הציעה לבנותיה שישימו קץ לחייהן עד שניצלו בזכות קרוב משפחה

דבי אסטה מניו אורלינס נלכדה במשך שלושה ימים עם אמה ושתי בנותיה בעליית הגג המחניקה של ביתן כשהן ללא מזון, בחום שהגיע ל-43 מעלות. כוחה של הסבתא לא עמד לה, והיא מתה לנגד עיניהן של השלוש ביום השני לשהותן במקום.

 

 

רשת הטלוויזיה האמריקנית CNN דיווחה, כי דבי, בת 47, ובנותיה, טיפאני, בת 16, ואמנדה, בת 13, המתינו בעליית הגג הסגורה, ללא מזון ובטמפרטורות שהגיעו ל-43 מעלות. מליסה הרולד, סבתן בת ה-68 של הבנות, לא הצליחה לשרוד בעליית הגג חסרת החלונות, בה נמצא רק פתח אוורור אחד.

 

דבי, המרותקת לכיסא גלגלים, שקעה בדיכאון לאחר מות אמה ביום השני ואף ביקשה מבנותיה שיבלעו עמה משככי כאבים במטרה לשים קץ לחייהן.

 

"היא כל הזמן אמרה 'תקחי את הכדורים'", אמרה טיפאני ל-CNN במקלט לנפגעי "קתרינה" בבאטון רוז' בלואיזיאנה. "המשכתי לומר לה, 'עוד מעט יצילו אותנו', אך לא ידעתי זאת בבטחה".

 

"חשבתי שאני חולמת"

 

החום המשיך לעלות עם מפלס המים והשטפונות קירבו את המים המזוהמים למקום בו הסתתרו בנות המשפחה. בערב השני מתה הסבתא. "אמרנו לה שאנו אוהבות אותה והיא אמרה שהיא אוהבת אותנו", סיפרה דבי. "ביקשתי ממנה סליחה על כך שלא יכולתי לעזור לה ולאחר מכן היא עצמה את עיניה".

 

אספקת המים הנקיים אזלה ביום השלישי ובנות המשפחה חשו כי קיצן קרב. לפתע, שמעו את קולו של הרולד אלדו, אחיה של דבי, שהגיע לבית בסירה. "חשבתי שאני חולמת", שיחזרה דבי. "הוא קרא בשמי וצעקתי בחוזקה - כפי שלא צעקתי מימי".

 

אלדו ריסק את גג הבית באמצעות גרזן וחילץ אותן. הוא העביר את הבנות בסירה לאוניברסיטת ניו אורלינס, שם טיפלו הרופאים בדבי שהתייבשה. מאוחר יותר הן פונו במסוק למקלט בבאטון רוז'.

 

דבי סיפרה כי היא עדיין ממשיכה להתאבל על אמה ועל שני כלביה האהובים שנאלצה להשאיר מאחור. אם לא די בכך, המשפחה איבדה את הקשר עם האח הרולד, שהמשיך בדרכו לחלץ נפגעים נוספים ומאז לא נראו עקבותיו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ניו אורלינס. האח הציל
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
החום עלה עם מפלס המים
צילום: איי פי
מומלצים