שתף קטע נבחר

רב: "השתתפת בפינוי? אתה פסול למניין"

הרב משה צוריאל מבני ברק, ששימש כמרצה בישיבת "תורת החיים" בגוש קטיף, קובע: "חייל ושוטר שהשתתפו בפינוי אינם יכולים להשתתף במניין בעת התפילה. הם פסולים למניין בדיוק כמו שיהודי שמשתחווה לבודהא פסול. רק אם הם יחזרו בתשובה הם יהיו כשרים". לדבריו, הוא מתנה את אישור פסק ההלכה באישור של הרב עובדיה יוסף

"חייל ושוטר שהשתתפו בפינוי תושבי גוש קטיף וצפון השומרון אינם יכולים להשתתף במניין בעת התפילה". כך קובע הרב משה צוריאל מבני ברק.

 

הרב צוריאל, שבשנה האחרונה הרצה בישיבת "תורת החיים" של הרב שמואל טל בגוש קטיף, פרסם בסוף השבוע מאמר ברוח זו בערוץ 7. בשיחה עם ynet הוא הסביר כי "עוון גדול הוא לקחת רכוש יהודי ולמסור אותו לגויים. כך כתוב בגמרא - שולחן ערוך. הגמרא אומרת גם שהמשתף פעולה נקרא מוסר והרמב"ם קובע שמוסר יוצא מכלל ישראל. מכיוון שמדובר בעוון חמור מאוד, הוא לא נקרא ישראלי ומי שכופר בתורה אינו מצטרף למניין".

 

לדבריו, "פרסמתי את המאמר משתי מסיבות. הראשונה, להודיע לחיילים ולשוטרים שעליהם לחזור בתשובה על מה שעשו כדי שבראש השנה יוכלו להצטרף למניין כדי שתפילותיהם ייענו. השנייה, שבפינויים הבאים שמתכננים לבצע בשאר חלקי יש"ע יידעו כל השוטרים והחיילים שעליהם להימנע מלשתף פעולה".

 

על השאלה האם במידה ויפגוש שוטר או חייל בבית הכנסת יאות להתפלל עימו, השיב הרב: "אם אין עשרה בלעדיו – לא נוכל להתפלל. הוא פסול למניין. בדיוק כמו שיהודי שמשתחווה לבודהא פסול למניין. חייל או שוטר שלא באו בתשובה – אינם כשרים".

 

הרב הוסיף כי הוא מתנה את אישור פסק ההלכה באישור של הרב עובדיה יוסף. לדבריו, הוא שלח שאלה זו לרב יוסף וממתין לתשובה. 

 

הרב צוריאל שימש לפני כמה שנים גם כמרצה בישיבת "שעלבים". הוא אף כתב 30 ספרים, האחרון שבהם נקרא "אוצרות הרב קוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפינוי בחומש
צילום: איי פי
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב יוסף. "מחכה לתשובתו"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים