שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ראש אכ"א הדיח שני כתבים וצלם מ"במחנה"

  בניגוד להוראתו של ראש אכ"א, פורסמו בעיתון תמונות של פינוי הקברים מרצועת עזה. הכתבים והצלם שילמו את המחיר

  ראש אכ"א, האלוף אלעזר שטרן, הדיח אתמול (ג') מתפקידם את כתבי עיתון "במחנה" רן ליאור וליאת שלזינגר ואת הצלם דן קינן, שלושתם חיילים סדירים. הסיבה: כתבה עליה חתומים השלושה, שפורסמה בגיליון שבוע שעבר ובה מוצגים תמונות של קברים פתוחים בבתי הקברות שפונו מרצועת עזה במהלך ההתנתקות.

   

  הכתבה, שפורסמה בעמוד הראשון של העיתון, הפרה לדברי ראש אכ"א, פקודה ישירה שלא לצלם בשטחי בתי הקברות המפונים. עוד נטען כי הצילומים בכתבה צולמו בניגוד לבקשות של קצין בכיר בשטח. בעיתונות הארצית, יש לציין, פורסמו במקביל לפרסום הכתבה ב"במחנה" תמונות דומות של פינוי הקברים, זאת למרות ששטחי בתי הקברות הוגדרו כ"שטח צבאי סגור".

   

  את התמונות שפורסמו בעיתון אישר קצין חינוך ראשי (קח"ר) הממונה על העיתון. תחתיו עומד מפקד היחידה והעורך הראשי של העיתון, שאישר גם הוא את הפרסום. למרות זאת - החיילים הם שהודחו.

   

  שלושת החיילים, שמחכים בשלב זה לשיבוץ ביחידות חלופיות, העדיפו שלא להגיב והפנו לקבלת תגובה מדו"צ וכך גם עורך העיתון, רני רביב, המכהן כמפקד היחידה.

   

  מדו"צ נמסר כי "פינוי בית העלמין בגוש קטיף היה סגור בפני כל מי שאינו נמנה עם הצוות המקצועי שעסק במלאכת הפינוי, זאת בשל כיבוד צנעת הפרט וכבוד המתים. צוות מעיתון 'במחנה' צילם את האירוע בלא אישור ובניגוד להנחיות דו"צ. החיילים הודחו מתפקידם לאור חומרת מעשם. צה"ל רואה בחומרה רבה את האירוע ומצר עליו". תגובה לשאלה מדוע החיילים הם שהודחו למרות שלא הם קיבלו את ההחלטה לפרסם הכתבה, לא התקבלה.  

   

  המידע הראשוני הגיע באימייל האדום

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  פינוי קברים מבית העלמין בגוש קטיף
  צילום: דובר צה"ל
  לאתר ההטבות
  מומלצים