שתף קטע נבחר

חיילים הרגו פלסטיני שנכנס למחנה דותן בגדה

לטענת הצבא, הצעיר, בן 19, לא שעה לאזהרות החיילים ונכנס למחנה דותן ליד ג'נין, שאמור להיות מפונה היום במסגרת ההתנתקות, ואלה ירו לעברו. הפלסטינים טוענים: הוא הלך במקום לתומו

צעיר פלסטיני בן 19 נהרג היום (ה') מאש צה"ל סמוך למחנה דותן דרומית-מערבית לג'נין. לדברי הפלסטינים הוא הסתובב לתומו באזור הבסיס, אולם לדברי הצבא הוא חדר למחנה לאחר שלא שעה לאזהרות החיילים.

 

הצעיר, עלא חנטולי, שלא היה כנראה חמוש, הגיע הבוקר למתחם המחנה, שאמור להיות מפונה היום, ובכך לסיים את ההתנתקות בצפון השומרון.

 

לטענת הצבא, משהבחינו בו הכוחות במקום הם קראו לו לעצור וביצעו נוהל מעצר חשוד, ומשלא עצר אלא המשיך, לפי טענת צה"ל, פנימה אל תוך המחנה, ירו לעברו. מצה"ל נמסר שחיילים העניקו טיפול רפואי לפלסטיני, ומשם הועבר על-ידי הסהר האדום לבית חולים פלסטיני, שם נקבע מותו.

 

בצה"ל אומרים שבתקופה האחרונה ניסו פלסטינים להיכנס למתחם הבסיס, הנמצא כבר בהליך פירוק כמה חודשים, כדי לגנוב ציוד, וכן להפגין כוח. בצבא הוסיפו: "העברנו מסר באמצעות מנגוני התיאום והקישור והבהרנו כי לא נאפשר לפלסטינים להיכנס למתחם, ובתוך כך גם לסכן את ביטחון החיילים". 

 

מאות פלסטינים ניסו להיכנס

 

מפקד הגזרה בזמן האירוע, סגן מפקד חטיבת צנחנים, סגן-אלוף שמוליק קלמי, אמר ל-ynet: "אמש הגיעה קבוצה של 500 פלסטינים לאזור המחנה. הם חשבו שאנחנו הולכים לעזוב כבר בלילה. הם הגיעו בשיירות עם דגלים וקריאות, תוך כוונה לעלות על המחנה. במהלך הלילה חדרו ארבעה פלסטינים לתוך מתחם המחנה וצה"ל תפס אותם. העברנו מסר, גם ברמת השטח, וגם באמצעות מפקדת התיאום והקישור, שכל מי שיימצא בשטח המחנה חייו בסכנה".

 

לדבריו, "הבוקר הגיעו מספר פלסטינים לתוך המחנה. כוח צה"ל זיהה אותם וביצע לעברם נוהל מעצר חשוד, והם ברחו בשתי קבוצות. אחד הפלסטינים רץ פנימה למרכז המחנה. אחד החיילים חשב שמדובר במחבל עם חגורת נפץ, ירה שתי יריות באוויר, קרא לו לעצור, גם בערבית, ומשלא עצר ירה ופגע בו בכתף". 

 

סא"ל קלמי אומר שהפלסטינים "להוטים להוציא ברזל מתוך המחנה. אנחנו לא יודעים מי אזרח תמים ומי לא, ולא נעבור על כך בשתיקה. גם עיוור יכול לשמוע את הכלים הכבדים שעובדים ונמצאים בתוך המחנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
קרובי משפחה של הצעיר הפלסטיני
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים