שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד שותפו של השוטר שרצח

שמעון אלמקייס נאשם כי לפני שש שנים היה שותף יחד עם צחי בן-אור (השוטר ש"חצה את הקווים") לרצח פנחס בוחבוט בבית החולים תל השומר. הפרקליטות: יש בידינו קלטת המתעדת שיחה בין השניים, בה הם מדברים על פרטי הרצח. אלמקייס הבוקר: "האמת עוד תצא לאור"

כתב אישום הוגש הבוקר (שישי) בבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד שמעון אלמקייס, הנאשם ברצח וקשירת קשר לרצח פנחס בוחבוט בשנת 1999. מדובר בשלב נוסף בפרשה שנחשפה בחודש אוגוסט האחרון, במרכזה עמד צחי בן-אור, אשר שיתף פעולה עם גורמים בעולם התחתון בישראל במהלך עבודתו כשוטר.

 

על פי כתב האישום שהוגש היום, נורה בוחבוט בספטמבר 99' על ידי אלמונים וכתוצאה מכך אושפז בבית החולים תל השומר מספר ימים לאחר מכן, לצורך ניתוח. ב-25 בחודש הגיע אלמקייס אל בית החולים יחד עם בן-אור כשהם לבושים במדי שוטרים ומצויידים באקדחים. השניים שאלו את אחות המחלקה היכן מאושפז בוחבוט וכשניגשו לחדרו ירה בו בן-אור כדור אחד במצחו. זמן קצר לאחר מכן מת בוחבוט מפצעיו.

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהגישה הפרקליטות נגד אלמקייס, נטען כי קיימות ראיות להוכחת אשמתו ובהן קלטת המתעדת שיחה בינו לבין בן-אור. בשיחה מדברים השניים על המניעים לרצח בוחבוט וגם על פרטי הרצח עצמו, בהם מדי השוטר אותם לבש אלמקייס.

 

במהלך השיחה מזכירים השניים כי בן-אור בעט באדם שליווה את בוחבוט אל בית החולים ואלמקייס אומר: "הייתי מוכן יעני עם הסכין, כאילו שהוא אכל ממך בעיטות… אתה מבין, כבר יעני באתי לתת לו בתוך הראש… פנחס בוחבוט".

 

בנוסף מחזיקה הפרקליטות שתי קלטות בהן משוחח אלמקייס עם חוקר משטרה, כאשר הוא חושב שמדובר בשליח מטעמו של עודד פריניאן (משפחת פריניאן, על פי החשד, הייתה זו ששלחה את השניים לרצוח את בוחבוט). בשתי הקלטות קושר את עצמו אלמקייס לרצח בוחבוט, אומר שלא ייתכן שעדים זיהו אותו בבית החולים ומוסיף: "אני יודע מה היה שם". כמו כן הוא אומר באותה שיחה כי אין מה לחשוש מבדיקות די.אן.איי שיפלילו אותו מכיוון שבזירה לא נשאר כלום ומבטיח שאין מה לדאוג מפניו, כי הוא לא יהיה בשום פנים ואופן עד מדינה.

 

הפרקליטות טוענת כי אלמקייס מסוכן ולכן אין לשחררו, בין היתר כי היה נחוש לרצוח את בוחבוט וביצע רצח נועז בלב בית חולים, כאשר מסביבו אזרחים וצוות הרופאים והאחיות.

 

אלמקייס, עם הגיעו הבוקר לאולם בית המשפט, אמר: "האמת עוד תצא לאור". עורך דינו, נס בן-נתן, אמר היום כי מדובר בכתב אישום המתבסס על ראיות מועטות בלבד: "צריך לקחת את כתב האישום הזה בערבון מוגבל. רוב החומר בתיק הזה ישן-נושן - משנת 99' - ורק כעת החליטו בפרקליטות 'לנסות' להגיש כתב אישום. אלמקייס לא מודה בכלום ואין לו שום קשר לרצח הזה".

 

עו"ד בן-נתן הוסיף כי על אלמקייס הופעלו לחצים אדירים כדי להפוך לעד מדינה במשפט נגד האחים פריניאן, אשר נעצרו לאחרונה בצפון הארץ בעקבות חשיפת פרשת השוטר בן-אור. בין היתר, טוען עו"ד בן-נתן, הוצע לו לשנות את זהותו, לעבור לארצות הברית, מאות דולרים, רכב חדיש ועבודה מעבר לים, אולם מאחר ואין לו על מה להעיד כעד מדינה, הוא סירב לחתום על ההסכם.

 

עו"ד דוד יפתח, המייצג את האחים פריניאן, הגיע אף הוא לבית המשפט ואמר כי העובדה שכתב האישום מוגש נגד אלמקיים ולא נגד האחים, היא ההוכחה לכך שאין נגדם ראיות: "אם היו ראיות היה מוגש נגדם כתב אישום אבל אין זכר לכך שהם מעורבים בפרשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אייל פישר
פנחס בוחבוט. נרצח בבית החולים
צילום רפרודוקציה: אייל פישר
צילום רפרודוקציה: משטרת ישראל
צחי בן אור. פעל יחד עם אלמקייס
צילום רפרודוקציה: משטרת ישראל
מומלצים