שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ומי לא שוטף ידיים אחרי השירותים?

  סקרים שנערכו בארה"ב מגלים שבעוד שמרבית הנשים שוטפות ידיים לאחר ביקור בשירותים ציבוריים, אצל הגברים המצב הרבה פחות טוב. החוקרים: בניגוד לאמונה הרווחת, רוב הזיהומים עוברים דרך ידיים מזוהמות, ולא דרך עיטוש

  מיליוני חיידקים צואתיים רובצים בשירותים ציבוריים, על ידיות הברז, על הדלתות ובעצם בכל מקום, אבל זה לא ממש מזיז לגברים בארה"ב: שני סקרים חדשים גילו כי בעוד ש-90 אחוז מהנשים שוטפות ידיים לאחר ביקור בשירותים, רק 75 אחוז מהגברים עושים כן.

   

  התוצאות מבוססות על מחקר שערכה האגודה האמריקנית למיקרוביולוגיה, והאיגוד האמריקני לסבונים וחומרי ניקוי. במחקר שנערך בחודש אוגוסט האחרון, נבדקו 6,336 אנשים בתחנות רכבת, מתקני ספורט, ושווקים בארבע ערים מרכזיות בארה"ב.

   

  הסוקרים שהו בחדרי שירותים, כשהם מסדרים את שערם או מתמהמהים מול המראה, כשלמעשה ספרו את האנשים השוטפים את ידיהם. כאמור, בעוד שמרבית הנשים
  עברו דרך הכיור בדרכם החוצה, אחד מכל ארבעה גברים העדיף לצאת כלעומת שבא, בתוספת האורחים המיקרוסקופיים שאסף בעת הביקור מעל האסלה.

   

  סקר טלפוני אחר שנערך בארה"ב, בדק באיזו שכיחות שוטפים האנשים את ידיהם לאחר הביקור בשירותים ציבוריים. 91 אחוז מהנשאלים אמרו כי הם שוטפים ידיים בכל ביקור שם. עם זאת, כשבדקו הסוקרים בפועל מה קורה בשירותים הציבוריים, הם מצאו כי רק 83 אחוז אכן שוטפים ידיים לאחר הביקור בשירותים.

   

  לדברי החוקרים, שטיפת ידיים היא אמצעי המניעה היחיד שבו יכולים לנקוט האנשים, כדי למנוע התפשטות זיהומים ומחלות. כך למשל ציינו החוקרים כי בניגוד לאמונה הרווחת, וירוס השפעת עובר בשכיחות גבוהה יותר דרך ידיים מזוהמות, מאשר דרך עיטוש.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שירותים. מיליוני חיידקים בכל מקום
  צילום: גבי מנשה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים