שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרסי סוקולוב לעיתונות יוענקו מדי שנה

  הפרסים, המוענקים על עבודה עיתונאית בישראל, הוענקו עד כה אחת לשנתיים. השינוי הוא חלק מרפורמה מקיפה בתקנון הפרס שיכלול לראשונה פרסים בתחום התחקיר

  הנהלת עיריית ת"א אישרה אתמול (יום א'), שינויים נרחבים בתקנון פרסי סוקולוב לעיתונות.

   

  הפרסים, המוענקים מטעם העירייה משנת 1954, נוסדו במטרה לעודד עיתונאים מצטיינים שהטביעו את חותמם בתחום. בשל השינויים הניכרים במפת התקשורת הישראלית הוחלט להתאים את הפרסים למציאות המשתנה בעידן הרב-ערוצי ולהעניק פרסים בין היתר גם בתחום התחקיר. את השינויים יזמה חברת המועצה, פרופ' זהר שביט, האחראית על ועדות הפרסים העירוניות.

   

  "רצינו לחזק את מעמדו של הפרס כפרס על עבודה עיתונאית איכותית ומעמיקה", אמרה שביט. "כתיבת תחקירים בעיתונות הישראלית היא זן הולך ונעלם, גם כי ההשקעה בתחקיר יקרה - הן מבחינת אמצעים כספיים והן מבחינת זמן  - וגם מכיוון שמדובר בעבודה שברובה אינה קלה או מתגמלת. כולי תקווה שהענקת פרס שנתי מיוחד על תחקיר תעודד עיתונאים להשקיע בתחום הזה שחשיבותו הציבורית רבה".

   

  הפרסים שהוענקו עד כה אחת לשנתיים, יוענקו מדי שנה הן בתחום העיתונות הכתובה והן בתחום העיתונות האלקטרונית. עיתונות האינטרנט, לדבריה של שביט, תיכלל תחת הקטגוריה של העיתונות הכתובה. "עיתונות האינטרנט היום היא חלק דומיננטי בעיתונות הכתובה וברור מאליו שהכותבים בה יוכלו להגיש את מועמדותם".

   

  שינוי משמעותי נוסף בתקנון הפרס שולל חברותם של בעלי תפקידים ניהוליים בגופי התקשורת השונים בוועדות הפרס במטרה למנוע הענקת הפרס מסיבות שאינן ענייניות. ראש העיר יביא לאישור המועצה ועדה שמורכבת ממשפטן, איש תקשורת ואיש אקדמיה. הוועדה תמנה את ועדת השיפוט שתחליט על הזוכים מבין המועמדים. "אי אפשר שלא להסתכל בדאגה עמוקה על השחיקה החריפה במעמד העיתונות הישראלית ובמעמדו של העיתונאי הישראלי", אמרה שביט והוסיפה, "דמוקרטיה לא יכולה להתקיים בלי עיתונות חופשית ועיתונות חופשית לא יכולה להתקיים בלי עיתונאים חופשיים. הרפורמה שערכנו בפרס סוקולוב לא תפתור את המשבר, אבל אני מקווה שהיא תתרום את תרומתה הצנועה לחיזוקה של העיתונות בישראל".

   

  בשנה שעברה זכו בפרסי סוקולוב לעיתונות אורי אבנרי, עמנואל הלפרין, דניאל בן סימון, חנוך מרמרי, מיקי רוזנטל ורוביק רוזנטל. ערכו הכספי של כל אחד מהפרסים עומד על 18 אלף שקל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרס סוקולוב. מותאם למציאות המשתנה בעידן הרב ערוצי
  לאתר ההטבות
  מומלצים