שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מבקר המדינה: לעצור את הפרטת עשות אשקלון
  בעקבות חשיפת הקשר הכספי בין רוכש המפעל, אברהם בורג, לבין אנשי עסקים המואשמים בפלילים, הודיע מבקר המדינה כי החל בבדיקת הנושא וכי תוצאות הבדיקה צפויות בתוך זמן קצר

  מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, הודיע כי החל בבדיקת נושא הפרטת מפעל עשות אשקלון של תעש, ומכירתו לקבוצה בראשת הח"כ לשעבר אברהם בורג.

   

  "הנושא מחייב בדיקה מהירה ויסודית ואנחנו לא יכולים לתת לו לעבור ללא טיפול", אמר היום (ג') המבקר לינדשטראוס בוועדה לביקורת המדינה בכנסת. "אני תומך בעצירת התהליך. התחלנו כבר בבדיקה ואני מניח שתהיינה תוצאות בעוד כמה שבועות".

   

  בסוף השבוע פורסם במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחורנות" תחקיר שחשף את הקשר הכספי בין רוכש המפעל, אברהם בורג, לבין אנשי עסקים המואשמים בפלילים, שעליהם נאסר לרכוש את עשות.

   

  התחקיר העלה, כי איאן דיוויס, שבבעלותו בין השאר בתי-קזינו משגשגים באנגליה, וקרוב משפחתו אביב אלגור, נפסלו לפני כחצי שנה מלהשתתף במכרז להפרטת עשות. זאת, בעקבות חקירה שנפתחה נגרם על עבירות של מירמה והונאה בנסיבות מחמירות. חוות דעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה פסלה אותם מלהתמודד על רכישת המפעל.

   

  גבאי: בנינו חומה סינית בין הכסף לבין החברה

   

  יו"ר הוועדה, ח"כ מלי פולישוק-בלוך (שינוי), אמרה בדיון כי "מכירת החברה במחיר כזה מחייבת בדיקה מהירה, מעמיקה ויסודית ועד אז יש לעצור את תהליך ההפרטה. החברה היא לא עסק פרטי של אף אחד אלא רכוש של הציבור".

   

  מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, אייל גבאי: "אנחנו מנסים לקדם את התהליך הכלכלי הטוב ביותר למדינת ישראל אולם תחת אילוצים מכיוון שמדובר בתהליכים

  ציבוריים שלוקחים זמן. אם אפשר היה למכור את החברה בתוך לילה, יכול להיות שהיינו מקבלים מחיר גבוה יותר.

   

  "כאשר אברהם בורג ביקש להתמודד ביקשנו הבהרות לגבי המממנים שעומדים מאחוריו. בנינו חומה סינית בין הכסף לבין החברה על מנת לא להגיע למצב שאותם גורמים ירכשו את החברה. הגענו לאיזון בין הצורך למנוע מגורמים אלה להשתלט על החברה ובין לאפשר לאותם גורמים לממן בלבד", אמר גבאי. 

   

  יו"ר ועד עובדי עשות אשקלון, מצרפי פרץ: "ההנהלה מזלזלת בעובדים ובנציגיהם. אם רוצים להפריט את החברה, סכמו איתנו את הפרטים, אנחנו לא כלבים. המפעל כושל רק בגלל הנהלה חסרת אונים ואימפוטנטית. אין אמון בין ההנהלה לעובדים, שהם הרבה יותר אחראים מההנהלה".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל מלובני
  לידנשטראוס. בודק את הנושא
  צילום: ישראל מלובני
  צילום : אביגיל עוזי
  בורג. רוכש את עשות
  צילום : אביגיל עוזי
  צילום: סבסטיאן שיינר
  גבאי. "הגענו לאיזון"
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים