שתף קטע נבחר

שרון ימנה את בוים ובראון לתפקידי שרים

מינויים של בוים ובראון אושרו בממשלה, אך טרם הובאו לכנסת מחשש שלא יהיה רוב למינוי. כעת מתכוון שרון להביא את המינוי לאישור - יחד עם מינויו של אולמרט כשר אוצר במשרה קבועה. מתי? "המועד טרם נקבע"

ראש הממשלה, אריאל שרון, מתכוון למנות בקרוב שני שרי ליכוד נוספים. לפני חודשים אחדים אישרה הממשלה עקרונית את מינויו של סגן שר הבטחון, זאב בוים, ושל חבר הכנסת רוני בראון לתפקיד שרים. למרות שמינוי השניים אושר בממשלה, האישור לא הגיע עדיין לכנסת. בלשכת שרון חששו כי למינויים אין רוב במליאה ולכן אישור התפקידים החדשים התעכב. 

 

כעת, לאחר ניצחונו במרכז הליכוד, ולקראת המושב הבא של הכנסת, מתכוון שרון להביא לאישור את מינוי השרים. זאת, במקביל לאישור מינויו של אהוד אולמרט לתפקיד שר האוצר באופן קבוע. אולמרט משמש בימים אלו כממלא מקום שר האוצר במינוי שתוקפו מוגבל לחודשים אחדים. עם זאת, טרם נקבע מועד להבאת המינויים לאישור הכנסת.

 

בלשכת ראש הממשלה הסבירו כי מאז עזבו השרים לשעבר שרנסקי ונתניהו את הממשלה, נוצר חוסר איזון משמעותי בין כמות שרי הליכוד בממשלה, לכמות של שרי העבודה. בממשלה מכנהנים כעת 12 שרי ליכוד ושמונה שרים ממפלגת העבודה. זאת למרות שהליכוד מחזיק במספר כפול של מנדטים

 

אמנם גם 14 שרי ליכוד לא יצליחו לבטא את גודלו היחסי של הליכוד לעומת מפלגת העבודה, אך בינתיים יאלץ הליכוד להסתפק בכך. הגורמים הבהירו כי עדיין לא ברור באילו תפקידים ישאו השרים, וכי הדבר ידון בהמשך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
בוים. יתמנה
צילום גלי תיבון
צילום: אלכס קולומויסקי
בראון. ימונה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים