שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התאומות הסיאמיות סובלות מאי ספיקת לב; מצבן קריטי

  מצבן של התאומות הסיאמיות שנולדו אתמול ממשיך להיות קריטי והן סובלות מאי ספיקת לב. האינקובטור בו הן שוכבות בודד בווילון ושמירה הוצבה מחוץ לחדר היולדת - כדי להדוף סקרנים. הרב פירר, שקיבל את כל הנתונים הודיע למשפחה כי אין סיכוי להפרדתן של התאומות

  התאומות הסיאמיות שנולדו אתמול בבית החולים "שיבא" ושמצבן הוגדר על ידי בית החולים כמצב ש"אינו מאפשר חיים" מאושפזות עדיין ביחידה לטיפול נמרץ בפגיית בית החולים כשהן במצב קריטי. גורם שנכח בהערכת מצב שקיימו הרופאים, מסר שהתאומות סובלות מאי ספיקת לב ומקבלות טיפול תומך.

   

  ככל הידוע, בנוסף לחיבור באזור בית החזה והראש ובנוסף ללב משותף, התאומות הסיאמיות מחוברות גם באזור הרגליים כך שנראה למעשה שיש להן שתי רגליים מחוברות.

   

  האינקובטור שבו שוהות התאומות בודד בווילון ובית החולים מונע גישת סקרנים או מבקרים למקום. לדברי המשפחה ליד חדרה של היולדת הוצבה שמירה, לבקשתם, כדי להגן על פרטיותה.

  ___________________________________________________

  פרשת התאומות הסיאמיות - הסיקור המלא:

  ___________________________________________________

   

  ל-ynet נודע כי הרב אלימלך פירר, יו"ר ארגון "עזרה למרפא", קיבל את כל הנתונים הרפואיים והתבקש לערוך בדיקה מול מרכזים רפואיים בעולם בנושא. בסיומה של הבדיקה הודיע הרב לבני המשפחה שאין אפשרות לערוך ניתוח להפרדת התאומות, לא בארץ ולא בעולם.

   

  אתמול הבהירו קרובי משפחה שהיולדת, בת 28 ואם לארבעה בנים היתה במעקב הריון ועברה גם בדיקות אולטראסאונד בקופת חולים "מכבי" שבה היא מבוטחת. בבדיקה נמסר לה שההריון תקין ושהיא נושאת תאומות בריאות בבטנה.

   

  לטענת המשפחה נבדקה היולדת בדיקת אולטרסאונד עם הגיעה לבית החולים, לקראת הניתוח הקיסרי. ב"שיבא" סירבו לומר האם בשלב זה התגלה המום בתאומות.

   

  המסמכים הרפואיים הקשורים ליולדת הועברו לידי עו"ד יעקב ויינרוט שמייצג את המשפחה. גם בידי "מכבי" יש עותק של תיקה הרפואי של היולדת, שנבדק כעת.

   

  פורום חי: אולטרסאונד בהריון

   

  מומחי מכבי שרותי בריאות השיבו בפורום חי על שאלותיכם בנושא סקירת מערכות, גילוי מומים מולדים ודיוק בדיקת האולטרסאונד בהריון.  לחצו כאן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  מחלקת היולדות ב"שיבא", אמש
  צילום: יריב כץ
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים