שתף קטע נבחר

אנה ניקול סמית מערערת לעליון על נישולה מירושת בעלה

סמית פנתה לבית המשפט העליון בארה"ב בניסיון להחזיר על כנה פסיקה של בית משפט בקליפורניה, שקבע כי היא זכאית ל-88.6 מיליון דולר מירושת בעלה המנוח איל הנפט הווארד מרשל

בית המשפט העליון בארה"ב הסכים לדון בתביעתה של אנה ניקול סמית לקבל את כספי ירושת בעלה המנוח, איל הנפט הטקסני הקשיש, ג'יי הווארד מרשל.

 

אנה ניקול סמית הכירה את מרשל כשעבדה כחשפנית, ונישאה לו ב-1994, בהיותה בת 26. מרשל היה אז בן 89. ב-1995 נפטר מרשל, ומאז התנהל מאבק בין סמית, או בשמה האמיתי - ויקי לין מרשל, לבין בנו של מרשל, פירס מרשל, סביב הירושה. ג'יי הווארד לא כלל את אישתו הצעירה בצוואתו, אך לטענתה הוא הבטיח לה מיליוני דולרים, שבנו מונע ממנה שלא כדין.

 

בית משפט בטקסס הכריז על פירס מרשל כעל היורש הבלעדי, אך ב-2002 פסק שופט פדרלי בקליפורניה כי סמית תקבל 88.6 מיליון דולר. בינואר השנה ביטל בית המשפט לערעורים בלוס אנג'לס את הפסיקה, וטען כי לבית המשפט בקליפורניה לא היתה סמכות לדון במקרה.

 

עורכי הדין של סמית טענו בערעורם לבית המשפט העליון כי בית המשפט לערעורים בלוס אנג'לס טעה בפסיקתו. הדיונים בתביעה צפויים להתחיל בינואר 2006, והפסיקה תתקבל בסוף יוני.

 

אנה ניקול סמית היתה שפנפנת השנה של המגזין פלייבוי בשנת 1993. באחרונה כיכבה אנה ניקול בתוכנית טלוויזיה משלה שעקבה אחר חיי היוםיום שלה. מרשל היה אחד מהאנשים העשירים ביותר בטקסס, והונו הוערך זמן קצר לפני מותו ב-1.6 מיליארד דולר. לטענת סמית, מרשל נתן לה ב-1994 מתנות בשווי של כ-6 מיליון דולר "בהוקרה על שנישאה לו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מוותרת על הירושה
צילום: איי פי
מומלצים