שתף קטע נבחר

'רובינשטיין צחק עם שרון על הסיגריות שיביא לו לכלא'

ליאורה גלט-ברקוביץ', הפרקליטה שהדליפה את פרשת סיריל קרן ושילמה על כך במשרתה, חושפת בראיון ראשון ובלעדי למוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" פרטים מתוך החקירה נגד ראש הממשלה

בראיון ראשון ובלעדי המתפרסם מחר (ו') במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות", מספרת הפרקליטה המדליפה, ליאורה גלט-ברקוביץ', כיצד התנהלה החקירה נגד ראש הממשלה בפרשת סיריל קרן.

 

כך, למשל, נראתה הישיבה שנערכה בספטמבר 2002 אצל היועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין: "מייד בפתיחת הישיבה סיפר היועץ את הבדיחה היומית. הוא סיפר שהוא נפגש עם שרון והם התבדחו איזה סיגריות להביא לשרון לכלא. לזה כמובן התלווה חיקוי ברוך כישרון של היועץ, כולל הטיקים המפורסמים. אותי הבדיחה הזאת ממש לא הצחיקה, וגם פרקליטת המדינה ונאוה בן-אור, ראש המחלקה הפלילית, לא צחקו. אבל מירי גולן וחוקריה התגלגלו מצחוק. זו לא היתה בדיחה מקרית. הבדיחה הזאת נושאת מסר לחוקרים שהעניינים לא רציניים, ושהיועץ שהוא ראש התביעה מתבדח עם חשוד ולועג לחקירה. לא צריך הרבה יותר מכך כדי לרפות את ידי החוקרים".     

 

ביחס לחקירת המשטרה אומרת גלט-ברקוביץ': "אני יודעת איך הדברים מתנהלים כשהמשטרה רוצה לחקור. התפקוד שלהם בעניין סיריל קרן לא יכול להצטייר כרשלנות סתם או חוסר מוטיבציה בעלמא. ההתרשמות שלי היתה שיש יד מכוונת, בעלת מניעים לעכב ולמרוח את החקירה".

 

על החוקרים: "כדי לצנן את התלהבותי, הארגז הראשון שקיבלתי הכיל כמות עצומה של מברקים שהגיעו למשפחת שרון כניחומים על מות לילי. הבנתי שזה סוג של רמז: רצית חומר - הנה, תיקברי תחתיו".

 

אחרי ההודאה במשטרה, קיבלה הפרקליטה המדליפה שיחת טלפון מפתיעה: "באחת בלילה התקשרה פרקליטת המדינה (עדנה ארבל - ר.ב). ציפיתי לקבל מקלחת של גידופים ובמקום זאת היא הרעיפה עלי מילות חיבה, אמרה שהיא מצטערת אבל היא מבינה ושהיא מאוד אוהבת אותי. לעולם אזכור לה חסד על הדברים הללו".

 

הראיון המלא יתפרסם מחר ב"ידיעות אחרונות", במוסף "7 ימים"
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
"מסר לחוקרים שהעניינים לא רציניים". רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
צילום: שאול גולן
"זה לא הצחיק אותי". גלט-ברקוביץ'
צילום: שאול גולן
צילום: איי פי
התלוצץ עם היועץ. שרון
צילום: איי פי
מומלצים