שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בעל המוסך איתר הגנבים, המשטרה מתעלמת

  לפני שמונה חודשים נפרץ המוסך של לוי פרכטר בראשון לציון. בעזרת מצלמות האבטחה הוא איתר את הגנבים, את רכבם ואף את מקום מגוריהם. המשטרה קיבלה לידיה את כל החומר אך מאז לא טרחה לתפוס את החשודים. פרכטר: "זו בושה וחרפה. מה רוצים, שאביא אותם בעצמי עם אזיקים?"

  משטרת ישראל הייתה עסוקה בחודשים האחרונים ביישום תכנית ההתנתקות, בשמירה על מרכזי הערים מפני נסיונות פיגוע ובעוד משימות חשובות כאלו ואחרות. האזרח הקטן, אם לשפוט על פי סיפורו של לוי פרכטר, מוסכניק מראשון לציון, נזנח מעט אל מול המשימות הלאומיות.

   

  צילום מתוך מצלמות המעקב

   

  כבר שמונה חודשים שפרכטר, בעל מוסך "גילרון", מחכה שמשטרת ראשון תואיל בטובה לתפוס את הגנבים שפרצו לו לעסק. הוא, מבחינתו, עשה את כל מה שנדרש מאזרח טוב כדי לסייע לכחולי המדים - צילם את הגנבים בשעת מעשה, הכין עותק של הצילומים למשטרה, איתר את הרכב של הפורצים ואף את מקום מגוריהם. כל זה, מתברר, עדיין לא מספיק למשטרה כדי לשים את ידה על החשודים. "זו פשוט בושה, איך שהמשטרה מתנהגת", אומר פרכטר. "מה הם רוצים, שאני אביא אותם בעצמי באזיקים?".

   

  פרכטר כבר טעם יותר מפעם אחת את נחת זרועם הארוכה של הגנבים באיזור התעשייה בראשון לציון. לאחר שהעסק שלו נפרץ מספר פעמים הוא החליט להתקין במקום מצלמות במעגל סגור, ואלו לא איכזבו. לפני כשמונה חודשים, בשבת בצהריים, הגיעו למוסך שני גנבים, החנו במקום את רכבם, המתינו שהעוברים והשבים ייעלמו מהאיזור ופעלו באין מפריע.

   

  מצלמות המעקב קלטו את אחד הגנבים נכנס לתוך המוסך ומוציא סחורה אל שותפו שהמתין על הטנדר מאחורי הגדר. במשך דקות ארוכות הצליחו השניים לגנוב מהמקום רדיאטורים, חלקי חילוף וחלקי מנוע בשווי של עשרות אלפי שקלים. פרכטר, ששמע על הפריצה לאחר מכן, התנחם בכך שהמצלמות שהתקין תיעדו את המעשה ויסייעו למשטרה באיתור הגנבים.

   

  "אפשר לראות בצילומים ממש איך הם עובדים, ובמיוחד את רכב הטנדר שלהם שהיה בעל סימני זיהוי מיוחדים", מספר פרכטר, שמתנדב בעצמו במשטרת התנועה בזמנו הפנוי. הוא הגיש תלונה במשטרת ראשון לציון וחוקרים שהגיעו למוסך זיהו את השניים המופיעים בתמונות. "הם אמרו לי שמדובר באנשים מוכרים להם מתחום עבירות הרכוש, והם זיהו גם את הרכב שלהם", אומר פרכטר, שאף הכין לשוטרים דיסק ועליו התמונות המרשיעות. "הייתי בטוח שזה ייקח כמה ימים עד שיתפסו את השניים, ויחזירו לי את הציוד שנגנב ממני", הוא מוסיף.

   

  אבל תקוות לחוד ומציאות לחוד. עברו ימים ושבועות והמשטרה לא יצרה כל קשר עם פרכטר. "הצלחתי להגיע לבית של הגנבים, שם זיהיתי את הרכב שהופיע בתמונות", הוא מספר. "התקשרתי למשטרה ואמרתי להם שאיתרתי את החשודים, אבל שום דבר לא נעשה".

   

  הסאגה המביכה הגיעה לשיאה ביום חמישי שעבר. פרכטר: "פתאום אני רואה את שני הגנבים מדברים עם השכן שלי לעסק. התקשרתי למשטרה וסיפרתי להם ששני הגנבים נמצאים פה. הם נתנו לי מספר אירוע והבטיחו לשלוח ניידת, אבל אף שוטר לא הגיע".

   

  פרכטר המתין ובינתיים שני הגנבים הכניסו את הרכב שלהם לטיפול במוסך באזור התעשייה והמשיכו לדרכם. "הייתי בטוח שזה הזמן הכי טוב שהמשטרה תתפוס אותם. הרכב שלהם, שהופיע בקלטת, היה בטיפול. התקשרתי שוב ושאלתי מי מטפל  באירוע עליו דיווחתי. ענו לי 'קצין תורן' אבל כשביקשתי לדבר איתו אמרו שהוא כרגע בפגישות. ביקשתי לדבר עם מפקד התחנה ואמרו לי שיחזרו אלי. זאת פשוט בושה וחרפה למדינת ישראל. עשיתי את הכל כמו אזרח טוב, אבל הם אפילו את המינימום לא עשו".

   

  לאחר הפירסום מסר בתגובה סגן מפקד תחנת ראשון לציון, רב פקד שוקי גולדשטיין: "לא מדובר בפריצה לעסק, כי אם בהסגת גבול, שכן הציוד היה בחצר העסק. בכל מקרה, החשודים נעצרו לחקירה במהלך חודש יוני, הכחישו את החשדות ושוחררו בנסיבות העניין. לאור הראיות, נגיש נגדם כתב אישום בעתיד הקרוב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דני סלומון
  הפורצים הונצחו במצלמות (אילוסטרציה)
  צילום: דני סלומון
  מומלצים