שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  בוש מינה יועצת שלו לשופטת ביהמ"ש העליון

  הארייט מאיירס, עורכת דין שכיהנה כיועצת המשפטית של הבית הלבן, מונתה לשופטת בבית המשפט העליון של ארה"ב. מאיירס התבקשה באחרונה להמליץ בפני הנשיא על מועמדים לשופטים בבית המשפט. לפנות בוקר החליט בוש שהיא עצמה תהיה המועמדת שלו למשרה הרמה

  הנשיא בוש השלים היום (יום ב') את פאזל המינויים של בית המשפט העליון של ארה"ב כשמינה את הארייט מאיירס למחליפתה של השופטת סנדרה דיי-אוקונר הפורשת. ההודעה על המינוי פורסמה ביום שבו נפתח מושב בית המשפט, כשבראשו יושב אב בית הדין ג'ון רוברטס, המינוי החדש של הנשיא שהחליף את השופט העליון המנוח וויליאם רנקוויסט.

   

  המינוי עדיין טעון אישור של הקונגרס והסנאט אולם הודעת בוש הפתיעה מאוד את הפרשנים, משום שמאיירס היא עורכת דין שמעולם לא כיהנה כשופטת. תפקידה האחרון היה היועצת המשפטית של הבית הלבן.

   

  הפרשנים אומרים כי הרקע שלה רחוק מלהכשיר אותה לשבת בבית המשפט העליון. גם עמדותיה בנושאים טעונים בארה"ב כמו הפלות, זכויות להומוסקסואלים ואפליה מתקנת של שחורים אינן ידועות ויהפכו בוודאי כעת למוקד העיסוק של התקשורת האמריקנית.

   

  כמו דיק צ'ייני, שנתבקש לפני הבחירות של שנת 2000 להמליץ לבוש על מועמד לסגן נשיא, ואז התבקש למלא את המשרה בעצמו - כך מאיירס נתבקשה באחרונה להמליץ בפני הנשיא על מועמדים לשופטים בבית המשפט. לפנות בוקר החליט הנשיא שהיא בעצמה תהיה המועמדת שלו למשרה הרמה.

   

  מעבר לתפקידה הרשמי, הייתה מאיירס יועצת נאמנה של בוש בעניינים אישים במשך שנים רבות. "אני מכיר את השופטת מאיירס יותר מעשר שנים. אני מכיר את האופי שלה ואת הלב שלה", אמר בוש כשהציג את מאיירס במסיבת עיתונאים בבית הלבן.

   

  ה"פיטבול" שהיתה לעוזרת נאמנה

   

  מאיירס, בת 60 מטקסס, החלה את הקריירה המשפטית שלה כפקידה בבית המשפט הפדרלי בטקסס לפני 30 שנה, אחרי שהשלימה את לימודיה בשנת 1970. בשנות ה-80 היא הפכה לעורכת דין מדאלאס כשבין לקוחותיה היו חברות כגון "מיקרוסופט" ו"דיסני". 

   

  בשנות ה-80 הכירה מארייס לראשונה את בוש הבן כשפעלה במסע לבחירתו למושל טקסס. היא הגישה לו ייעוץ בעניינים אישיים ובהמשך גם ייעוץ בענייני המדינה. כשמונה לנשיא המשיכה לסייע לו בענייני הממשל. היא באה עימו לבית הלבן ב-2001, תחילה כדי להיות אחראית לסריקה משפטית של כל המסמכים שהונחו על שולחן הנשיא.

   

  מאוחר יותר מונתה לסגן ראש מטה הבית הלבן, ובעקבות הבחירות האחרונות היא קודמה לתפקיד היועץ המשפטי של הבית הלבן.

   

  בהיותו מושל טקסס תאר בוש את מאיירס כ"פיטבול", בגלל קור הרוח שלה ועקשנותה. בבית הלבן היא היתה עוזרת נאמנה שלו וסייעה לו בתחומים רבים - החל מקריאת נאומים אישיים עד למתן יעוץ בנושאים משפטים הקשורים למלחמה בטרור. 

   

  היא אינה נשואה, אין לה ילדים ואת חייה היא הקדישה לקריירה שלה, שנסקה היום לשיא – מושב בבית המשפט העליון של ארה"ב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  כינה אותה "פיטבול". בוש מציג את מאיירס.
  צילום: איי פי
  מומלצים