שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תצוגה מגוונת לניסאן
  בתערוכת טוקיו תציג ניסאן שלל מכוניות חדשות. חלקן מיועדות רק לתצוגה, אבל הרוב דווקא עם הפנים לייצור סדרתי. כולל יורשת אפשרית לסקייליין הספורטיבית

  תחת הכותרות הבומבסטיות "הנאה מנהיגה", "חיים מודרניים" ו"טכנולוגיה מתקדמת", תציג ניסאן בטוקיו לא פחות משמונה מכוניות חדשות ומחודשות. על אחת מהן, הפיבו יוצאת הדופן בעלת תא הנוסעים המסתובב, כבר סיפרנו לכם לאחרונה. לצידה, יעמדו בדוכן ניסאן עוד שבע מכוניות מעניינות.


  ניסאן פוריה. הדלתות האחוריות נפתחות הפוך

   

  GT-R

   

  המעניינת מכולן היא גם זו שנחשפה באופן החלקי ביותר, ושרומזת ככל הנראה על יורשת מודרנית לסקייליין GT-R מנוחתה עדן. בניסאן לא חלקו מידע רב במיוחד על המכונית, שנחשפה באיור פרוביזורי בלבד, כזה שלא מאפשר להבין בוודאות במה מדובר. מה שבכל זאת ניתן ללמוד, הוא שיש לנו כאן עסק עם מכונית קופה ספורטיבית, ובניסאן מבטיחים שגרסה סדרתית תגיע בכל מקרה ב-2007, גם אם כל קשר בינה לבין האיור יהיה מקרי בהחלט.

   

  פוריה (Foria)

   

  הבאה בתור נראית קרובה יותר לייצור, כמעין גרסת ניסאן למאזדה RX-8. אין כאן אמנם מנוע רוטורי, אלא רק מבנה המשלב בין סדאן לקופה,

  באמצעות צמד דלתות אחוריות הנפתחות הפוך מהמקובל כיום בתעשייה. כתוצאה מהמבנה הייחודי, לא זקוקה הפוריה לקורת B (הקורה האמצעית). בניסאן מגדירים את הפוריה כמכונית תצוגה בלבד, כזו שנועדה להמחשת רעיון קופה קומפקטית בעלת שימושיות גבוהה לארבעה נוסעים.

   

  אמניו (Amenio)

   

  מכונית תצוגה נוספת היא האמניו, מעין מיניוואן בעל תא נוסעים אוורירי. זאת, באמצעות שלל חלונות המשולבים במרכב, ויוצרים אווירה הקרובה למכונית פתוחת גג. השאלה, אם הם גם מאפשרים שמירה על חוסן מבנה מספק מבחינה בטיחותית.

   

  זוהי שאלה שהאמניו לא צריכה לענות עליה בהכרח, בהתחשב בכך שמדובר במכונית תצוגה בלבד. אם אכן תגיע לייצור, ואפשרות זו לא נראית סבירה במיוחד בשלב זה, הרי שלבטח תצטייד בגג שגרתי יותר, יחידות תאורה שונות ועיצוב מתון יותר.

   

  השראה מאדידס?

   

  הקשר בין חברת ההלבשה וההנעלה לניסאן איננו קשר ישיר, אם כי שיתופי פעולה מסוג זה מוכרים מתעשיית הרכב בשנים האחרונות. כך שממש כמו מיני של ב.מ.וו בהשראת נעלי פומה, מציגה ניסאן מיקרו-מיניוואן בהשראת אדידס. זהו הנוט החדש יחסית, שמכונה בשווקים מסוימים טון. הנוט הייחודי נצבע בגווני כחול ולבן, גוונים אותם ניתן להחליף לפי רצון הלקוח. וכן, זה אומר שניתן לשנות צבעים גם לדלתות, לפגושים, לבדים שבתא הנוסעים ולדיפונים.

   

  וגם: "תצוגות מקדימות"

   

  תחת הכותרת "תצוגות מקדימות", הציגה ניסאן שלוש מכוניות נוספות. אלו הן המוקו (מכונית מיקרו זעירה תחת הסיסמה "החבר הכי טוב שלי"), בלובירד סילפי (מכונית יוקרתית בגודל בינוני) ו-ווינגרואד, מכונית סטיישן קומפקטית. שלושת המכוניות הללו ישווקו ביפן בקרוב, ואינן צפויות להגיע בשלב זה לאירופה - או ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים