שתף קטע נבחר

וילנאי רץ: "פרס ופרץ - חלום רטוב של היריבים"

ברק ביקש ממנו לפרוש מהמירוץ, אבל השר וילנאי נחוש לרוץ עד הסוף. במסיבת עיתונאים הוא ניסה לשכנע: רק אני יכול למשוך קולות מהימין

הכרזתו היום (ב') של השר מתן וילנאי על מועמדותו לראשות מפלגת העבודה נראתה יותר כמו מבחן תיאוריה: עמיר פרץ הוצג ולצידו תמרור "אין כניסה" ושמעון פרס הוצג כשלצידו תמרור "אין מוצא". פרץ הוצג כמי שיוביל מפלגת נישה קטנה ולכן אין כניסה לממשלה, לעומת פרס שהוא "הפסד בטוח" ולכן לא כדאי לבחור בו. ווילנאי? וילנאי זה התמרור של הנתיב הישר קדימה.

 

"הייאוש ממפלגת העבודה כל כך גדול, שהבחירות לא מעוררות תקווה כלשהי לשינוי", אמר וילנאי.  כשמאחוריו מתנוסס שלט גדול "מעריכים את פרס אבל...רק וילנאי יכול", הוא ניסה לשכנע שרק הוא יכול לנצח את הליכוד.

 

"הסקרים שוב מראים ששמעון פרס מוביל ואנשים שואלים את עצמם, באמת, למה להתרגש מהבחירות שברור שמי שינצח בהן יפסיד אחר כך לליכוד?"

 

עוד תקף וילנאי את פרס: "עם יד על הלב, הבחירות יהיו רק בעוד שנה - האם יש בר דעת אחד באולם הזה או בכל מדינת ישראל שחושב ששמעון פרס בעוד 4-5 שנים יוכל עדיין להיות ראש ממשלת ישראל? הפעם הראשונה שהתמודד פרס על ראשות מפלגת העבודה היתה ב-1974. הוא גורם לנו בכל פעם לטפח ציפיות ולהתאכזב". וילנאי כינה את פרס "החלום הרטוב של הליכוד", והוסיף: "ברור שאם פרס מנצח, אז אין מאבק אמיתי".

 

וילנאי הוסיף כי הוא מאמין שרק הוא יכול למשוך קולות מהימין, לבנות מפלגת מרכז גדולה ולהילחם בשחיתות בליכוד.

 

לגבי מועמדותו של עמיר פרץ אמר וילנאי כי "אם ייבחר פרץ, מפלגת העבודה תהפוך למפלגת נישה קטנה, שפונה לחלק קטן מאוד מהציבור - וזה יהיה תחילת הסוף של העבודה כמפלגת שלטון".

 

גם את פרץ הוא הגדיר "חלום רטוב", רק הפעם של מפלגת שינוי שלדבריו מייחלת לניצחונו. וילנאי גם התייחס להתפקדות המאורגנת למפלגה שנמשכת גם היום לדבריו ב"הגשת ערעורים מאורגנת". "זו בדיוק הדמוקרטיה שאנחנו לא רוצים לראות - וכולכם יודעים למה אני מתכוון", אמר.

 

הוא התייחס גם לעמדה של מפלגת העבודה לתמיכה בראש הממשלה שרון. לדבריו, "אני נגד זה שאנו מחוייבים לשרון עד 2006. אין פה שום דבר אוטומטי. כל עוד שרון בדרך שאנחנו תומכים בה, אנחנו נהיה שם. אם לא, לא נהיה שם. אבל זה לא אומר שאנחנו מקדימים בחירות, אני מאמין שהבחירות לראשות הממשלה יתקיימו במועדן בעוד כשנה. זה יתן לנו מספיק זמן התארגנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות עיתון העבודה
וילנאי. שורת תמרורים
באדיבות עיתון העבודה
צילום: צפריר אביוב
פרס. "ציפיות ואכזבה"
צילום: צפריר אביוב
צילום: תומריקו
פרץ. "זה יהיה תחילת הסוף"
צילום: תומריקו
מומלצים