שתף קטע נבחר

ח"כ לשעבר דניאל רוזוליו שם קץ לחייו

רוזוליו, שהיה חבר כנסת מטעם המערך בין השנים 77' עד 84', התאבד ביריית אקדח בביתו בקיבוץ כברי, לאחר שסבל ממחלה קשה. פרס: "חברי העבודה מרכינים ראש ומשתתפים באבלה הכבד של המשפחה"

בקיבוץ כברי שבגליל המערבי נמצאה בצהריים (ו') גופתו של חבר הכנסת לשעבר, ד"ר דניאל רוזוליו. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה, שהוא שם ככל הנראה קץ לחייו ביריית אקדח, לאחר שסבל ממחלה קשה.

 

צוותי מד"א והמשטרה הוזעקו לכברי מעט לפני השעה 15:00. רוזוליו נמצא בחצר ביתו, כשבידו אקדח תופי שבאמצעותו שם קץ לחייו. בעת שהגיעו הצוותים הרפואיים למקום היו בני המשפחה בבית, שם קיבלו את הידיעה על מות אבי המשפחה.

 

ד"ר רוזוליו, בן 78, היה ממקימי קיבוץ כברי, בשנת 48', עם קבוצה של צעירים שפונו מבית הערבה במהלך מלחמת השחרור. במשך שנים עסק בהוראה בבית הספר המקומי ובבתי הספר של תנועתו. בשנת 1965 החל בפעילות ציבורית, תחילה בקיבוצו ואחר כך בתנועת הקיבוץ המאוחד ובתפקידים ציבוריים נוספים, בהם מזכיר תנועת הקיבוץ המאוחד. הוא כיהן בכנסת בשנים 77'-84' מטעם סיעת המערך. לאחר מכן המשיך בתפקידים ציבוריים בהסתדרות. במהלך השנים המשיך בלימודיו, ובשנת 1998 קיבל תואר דוקטור.

 

יו"ר מפלגת העבודה, השר שמעון פרס, ומזכ"ל המפלגה, חבר הכנסת איתן כבל, הביעו צער על מותו של רוזוליו. בהודעה שמסרו נכתב כי "חברי העבודה מרכינים ראש ומשתתפים באבלה הכבד של המשפחה, שמי ייתן ולא תדע עוד צער".

 

בכברי אמרו אחר הצהריים כי רוזוליו היה איש אשכולות שהקדיש את חייו לפעילות ציבורית. מזכיר הפנים של הקיבוץ, ירון חמל, הזכיר כי מאז פרש מפעילות מפלגתית עסק רוזוליו במחקר במסגרת אוניברסיטת חיפה, ובין היתר היה יו"ר מכללת הגליל המערבי.

 

בחודשים האחרונים לקה רוזוליו במחלה קשה. מכריו סיפרו היום כי התמודד עם המחלה, והמשיך בפעילות נמרצת, על פי יכולותיו. בני המשפחה קיבלו את הידיעה על מותו בתדהמה. לרוזוליו היו אישה, שלושה ילדים ושישה נכדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
דניאל רוזוליו
צילום: אתר הכנסת
מומלצים