שתף קטע נבחר

האלוף שטרן בא להתפלל בכותל - והותקף באבנים

ראש אכ"א הגיע עם בני משפחתו כדי להתפלל ברחבת הכותל, אולם שם הותקף על ידי יותר ממאה חרדים ודתיים, על רקע ההתנתקות. חלקם השליכו לעברו אבנים, וקראו לעברו "בוגד". כוח משטרה איבטח את תפילתו. הרמטכ"ל גינה את האירוע. סגן שר הביטחון: זו בריונות

האלוף בא להתפלל - והותקף. יותר ממאה חרדים ודתיים תקפו אתמול בערב (ו') את ראש אכ"א, האלוף אלעזר שטרן, שהגיע להתפלל בכותל המערבי, והשליכו לעברו אבנים ושקיות מים. אחד המתפרעים עוכב לחקירה, וצפויים מעצרים נוספים.

 

המתפללים ניסו למנוע ממנו להגיע לכותל, וכן קראו לעברו קריאות גנאי על רקע יישום ההתנתקות, ביניהן: "בוגד", "תסתלק מכאן, אתה לא ראוי לגעת בכותל". כוח משטרה הקיף את שטרן והוביל אותו לכותל, שם הוא התפלל תחת אבטחה. קצין משטרה נפגע באורח קל מאבן שהשליכו לעברו המתפללים, ולא נזקק לטיפול רפואי.

 

לאחר מכן האלוף שטרן ובני משפחתו יצאו מרחבת הכותל לכיוון הרובע היהודי בליווי שוטרים.

 

הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, הביע מורת רוח בעקבות התקרית בה הותקף ראש אכ"א וגינה את המעשה.

 

לדבריו, "אין מקום להתנהגות מסוג זה, בוודאי לא לאחר יום כיפור, בו מצופה מכולם לנהוג בסובלנות ובדרך של קירוב לבבות".

 

סגן שר הביטחון, זאב בוים, אמר אתמול בערב כי הוא מגנה בכל תוקף את ההתנהגות כלפי האלוף שטרן. "זו בריונות פסולה וחציית קווים אסורה בהתייחסות לצה"ל וקציניו. בריונות היא בריונות, לא משנה איזו אמונה עומדת מאחוריה. חבל שכך מצאו התוקפים לנהוג, לא כל שכן במקום כמו הכותל המערבי בערב שבת".

 

זו הפעם השנייה שהאלוף שטרן מותקף על רקע פוליטי. ביולי השנה, כחודש לפני תחילת תוכנית ההתנתקות, נוקבו צמיגי מכוניתו בעת שביקר בנווה דקלים. האלוף שטרן, שנועד עם ראש מועצת חוף עזה דאז, אבנר שמעוני, גם זכה למקלחת צוננת של גידופים, ביניהם "נקניק עם כיפה", ויצא מהמקום בחסות ראש לשכתו וקצינים נוספים שהפרידו בינו לבין הצעירים שתקפו אותו.

 

לפני כשבועיים היתה תקרית נוספת בכותל, לאחר שבסיום טקס קורס קציני חינוך, השליכו נערות פעילות ימין ביצים לעבר תזמורת צה"ל, תקפו שוטרים, צעקו והתפרעו. חמש נערות נעצרו אז והועברו לחקירה. קודם לכן, במהלך הטקס, הניפו הנערות, מתנגדות ההתנתקות, שלטים ועליהם נכתב 'לא נשכח, לא נסלח' צעקו לעבר הנוכחים ושרקו. 


פורסם לראשונה 14/10/2005 19:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף שטרן
צילום: ירון ברנר
צילום: איי פי
מהומה בכותל (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים