שתף קטע נבחר

מפעיל ליונטוורק פנה לביהמ"ש: להתיר הפעלת האתר

שי לב ארי טוען בבבקשה, כי ליונטוורק עוסק, בין היתר, בשיתוף קבצים לגיטימי. לדבריו, המשך סגירתו יסב "נזק מתמשך לציבור הגולשים והמשתמשים באתר"

מפעיל אתר ליונטוורק, שי לב ארי עתר היום (ד') לשופט בית המשפט המחוזי בחיפה, גדעון גינת, בבקשה לאפשר לפתוח מחדש חלקים נרחבים מהאתר, ולשנות את צו המניעה שהוצא בחודש שעבר נגד האתר ונגד אתרי שיתוף נוספים, לבקשת חברות המוזיקה והסרטים הגדולות, בהן אן אם סי, הד ארצי, הליקון ואחרות.

 

הצו מורה לאתרי השיתוף להפסיק פעולתם לאלתר, ולחברות אינטרנט זהב ו-012 להפסיק לאחסנם בשרתים שלהן. בעקבות הוצאת הצו כל אתרי השיתוף הגדולים חדלו, לכאורה, לפעול. עם זאת, שני אתרי שיתוף קבצים, lala.co.il ו-warezfaw.com העתיקו פעילותם ל-dates.co.il ו-nfoil.com, בהתאמה. על פי הצהרת המקימים, האתרים החדשים אינם כוללים קישורים להורדות אסורות.

 

"ליונטוורק" בחר לא לפתוח מחדש את האתר בכתובת אחרת. לב ארי מבקש מהשופט גינת, באמצעות עו"ד דור חזקיה ממשרד עו"ד חזקיה-חכמון, לעיין מחדש בצו הזמני, ולהורות כי המבקש רשאי להפעיל חלקים מהאתר שאין בהם הפרת זכויות יוצרים.

  

"להתיר הפעלת חלקים מהאתר"

 

לב ארי טוען, כי בקשת הצו שהוצאה נגד חברות שיתוף הקבצים נוסחה באופן גורף ובעקבותיה החליט בית המשפט על סגירת האתר כולו לאלתר, וזאת בשעה שחלקים נרחבים ממנו אינם מפרים זכויות יוצרים כלשהן ולו לכאורה, גם לא לטענת חברות המוזיקה והסרטים.

 

על פי הבקשה, ליונטוורק עוסק, בין היתר, בשיתוף קבצים לגיטימי, ומבקרים בו מדי יום מאות אלפי גולשים הנהנים משירותיו. לב ארי טוען עוד, כי באתר גם ניתנת במה ליוצרים מוזיקליים צעירים, ויש בו מגוון שירותים לטובת הגולשים כגון פורומים, משחקי רשת, סקירות סרטים ותוכניות ועוד שאינם פוגעים בשום מקרה, גם לא לטענת חברות המוזיקה, בזכויות יוצרים.

 

לטענת לב ארי, השארת הצו על כנו תביא "לשפיכת התינוק עם המים", ולפגיעה בלתי מידתית, בלתי צודקת ולא ראויה ובמידה העולה על הנדרש בזכויותיו של המבקש וציבור הגולשים באינטרנט והמשתמשים באתר. הדיון בתיק נקבע ל-16.11, אך לב ארי מבקש מבית המשפט לשנות את הצו כבר עכשיו, וזאת "במטרה למנוע נזק מתמשך לציבור הגולשים והמשתמשים באתר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליונטוורק. המשך הסגירה מזיקה לגולשים, טוען העותר
מומלצים