שתף קטע נבחר

בן-גביר מל את בנו סמוך לקבר ברוך גולדשטיין

טקס הברית היה אמור להתקיים בתוך מתחם קיברו של הרוצח ממערת המכפלה, אולם בצה"ל הכריזו עליו כשטח צבאי סגור מחשש להפרות סדר. בסופו של דבר התקיים הטקס בסמוך

פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן-גביר, קיים היום (ו') את טקס ברית המילה של בנו סמוך למתחם הקבר של הרוצח ברוך גולדשטיין בקרית ארבע. בטקס השתתפו כ-200 נוכחים, בהם ברוך מרזל ונועם פדרמן.

 

בן-גביר החליט בימים האחרונים למול את בנו הבכור סמוך לקבר גולדשטיין בקרית ארבע (במרכז המסחרי). כשנודע הדבר למשטרת מרחב חברון פנו חוקרים אל בן גביר והודיעו לו כי לא יאפשרו לו לקיים את הברית בתוך המתחם.

 

הבוקר הכריז צה"ל על מתחם קבר גולדשטיין כשטח צבאי סגור וכוחות גדולים של משטרת מרחב חברון הוזעקו למקום מחשש שפעילי ימין קיצוני ינצלו את המצב לעשות פרובוקציה בברית. בסופו של דבר, נערכה הברית בסמוך למתחם ועברה ללא אירועים חריגים.

 

חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ-יחד) פנתה מוקדם יותר לשר לביטחון פנים, גדעון עזרא, בדרישה למנוע את "ההילולה הכהניסטית הבלתי חוקית שמארגן איתמר בן-גביר בקבר גולדשטיין". ח"כ גלאון קראה לשר עזרא "לא לאפשר לבריוני הימין הקיצוני פרובוקציות שיציתו את חבית אבק השריפה ביישוב היהודי בחברון".

 

בתגובה לטענות של גלאון אמר בן גביר ל-ynet: "יצא המרצע מן השק. אני לא מבין איך גלאון דואגת לזכויות של מחבלים אבל אל מאפשרת לי זכות בסיסית והיא לקיים ברית לבני. זה לא יעזור לאף אחד אנחנו נמשיך לקיים ולפעול ולקיים אירועים במקומות אלו כמו שאני ערכתי ברית לבני".

 

בן גביר ציין כי התכוון לערוך את הברית במערת המכפלה אך בגלל חג הרמדאן אין אפשרות ליהודים להיכנס למקום ולכן קיים אותה סמוך למתחם הקבר של גולדשטיין.


פורסם לראשונה 21/10/2005 11:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בן-גביר. ברית בקבר גולדשטיין
צילום: ירון ברנר
מומלצים