שתף קטע נבחר

מבוקש החביא רימון רסס צמוד לחיתול בנו התינוק

כוחות צה"ל פעלו בכפר עסירה א-שמאליה, צפונית לשכם, ועצרו חמישה מבוקשים מהפתח והחזית העממית. בביתו של אחד מהם הם מצאו מזוודה עם 10 ק"ג חומר נפץ. באותה עת עמדה אשתו של המבוקש עם בנה התינוק בידיה, תמונה שעוררה את חשד החיילים. סא"ל אריק חן סיפר ל-ynet: "הרגשנו שמשהו לא בסדר, ביקשנו ממנה לבדוק את התינוק ואז התברר שהיא החזיקה רימון רסס צה"לי צמוד לישבנו של התינוק, שהיה באותה שעה עם חיתול". לדבריו, סיכלנו בפעולה פיגוע נגד אזרחים וחיילים

10 ק"ג חומר נפץ נמצאו ברשות המבוקש, שהחביא גם רימון רסס בצמוד לגופו של בנו התינוק. בפעילות כוחות הביטחון לפנות בוקר (שבת) בכפר עסירה א-שמאליה, צפונית לשכם, נעצרו חמישה פלסטינים מבוקשים, כשבביתו של אחד מהם נמצא חומר נפץ במשקל של כעשרה קילוגרם. בחיפוש התגלה כי אשתו של המבוקש הסתירה רימון בצמוד לחיתול של בנה.

 

לדברי הצבא, בפעילות סוכל ניסיון לפגוע בחיילים ובאזרחים. מג"ד חרוב, סגן אלוף אריק חן, סיפר ל-ynet: "גדוד חרוב יצא למבצע לעצור חמישה מבוקשים,בעקבות חשד להימצאות אמצעי לחימה. לא ידענו באיזה בית של מי מהמבוקשים נמצאים אמצעי הלחימה. תוך כדי, במהלך הסריקות, נמצאה באחד הבתים של המבוקשים בתוך ארון מזוודה ובתוכה עשרה קילוגרם חומר נפץ. אשתו של המבוקש החזיקה תינוק בידה. הרגשנו שמשהו לא בסדר, ביקשנו ממנה לבדוק את התינוק ואז התברר שהיא החזיקה רימון רסס צה"לי צמוד לישבנו של התינוק, שהיה באותה שעה עם חיתול".

 

סגן אלוף חן הוסיף כי "אני יכול להגיד חד משמעית כי נמנע ניסיון לפגוע בחיילים ובאזרחים. רק לפני כשלושה שבועות קרוב לכפר הזה התפוצץ מחבל בניסיון להניח על הציר מטען חבלה. מדובר בחומר נפץ רב שהתגלה בבית בן שלוש קומות וכאשר פוצץ באופן מבוקר על ידי חבלני מג"ב הוא גרם נזק רב לבית".

 

בהתייחסו למצב הביטחוני באזור אמר סגן אלוף חן כי "פעילות הטרור לא נפסקת רגע. גדוד חרוב עובד כמעט כל לילה לבצע מעצרים של מבוקשים ודרושים לחקירה".

 

חומר הנפץ שנמצא פוצץ באופן מבוקר על ידי חבלני משמר הגבול. בנוסף, כוחות צה"ל עצרו הלילה 11 מבוקשים פלסטינים בחברון. המבוקשים משתייכים לארגון החמאס.

 

אמש הרג כוח מגדוד נחשון של צה"ל פלסטיני חמוש שירה לעבר ג'יפ צבאי בכפר ענבתא סמוך לטול כרם. צה"ל מסר שפלסטיני נוסף נפגע, ומאוחר יותר דיווחו גורמים ברשות כי הוא נהרג גם כן. אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל. נזק נגרם לג'יפ שבו שהו החיילים.

 

גורמי צבא מסרו שעל גופת המחבל ההרוג נמצא רובה קלצ'ניקוב. הפלסטיני השני פונה באמבולנס של הסהר האדום לבית חולים, שם נקבע מותו. לדברי גורמים פלסטינים ההרוגים לא היו חמושים, וגופותיהם נמצאו לאחר אירוע של ידוי אבנים לעבר רכב צבאי, מקורות פלסטינים בג'נין דיווחו על חילופי אש שהתנהלו בכפר ימון ממערב לעיר. לדבריהם, כוח צה"ל שפעל בכפר התעמת עם חמושים פלסטינים, אנשי גדוד חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מזוודת הנפץ שנתגלתה
צילום: דובר צה"ל
צילום: גדי קבלו
(ארכיון)
צילום: גדי קבלו
מומלצים