שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נוער הגבעות הקים שישה מאחזים חדשים
  כמה מאות בני נוער פשטו היום על שש נקודות ביהודה ושומרון. המטרה: הקמת שישה מאחזים חדשים. תמר קמחי, תושבת אפרת בת 18 מספרת: "נמאס לנו מהדיבורים ואנחנו מתחילים לפעול. עברנו סיוט בקיץ בגוש קטיף וצפון השומרון ועכשיו אנחנו מגיבים". אריק יצחקי, ממפוני גוש קטיף ומנהיגי המאבק בהתנתקות, הצטרף ליוזמה ודיווח: "הלוחמים למען ארץ ישראל פתחו חזית חדשה"

  נוער הגבעות מודל 2005: תנועה חדשה של מאות בני נוער מכל רחבי הארץ מקימה היום (ד') שישה מאחזים חדשים על גבעות ביהודה ושומרון. "הנוער שיושב בארץ ישראל, נמאס לו לראות בכל מקום ובכל עת שרוצים להעביר שטחים ששייכים לארץ ישראל ולעם ישראל, פרס לאויב שרוצח אותנו", אומרת תמר קמחי, בת 18, תושבת אפרת שבגוש עציון.

   

  מדובר בבני נוער בגילאים 17 עד 20. כולם חדורי להט ומוטיבציה להקים נקודות יישוב חדשות. הבוקר הגיעו הנערים והנערות אל הנקודות, והחלו לפעול. קמחי, תושבת אפרת, מספרת ל-ynet: "הנקודות החדשות מוקמות הבוקר ליד אפרת שבגוש עציון, ליד אלון מורה שבשומרון, וליד קדומים שבשומרון. כמו כן מוקמות שתי גבעות ליד קריית ארבע וגבעה ליד מעון, שבדרום הר חברון. זוהי רק ההתחלה".


  המאחז ליד אפרת (צילום: שרון קץ)

   

  לדברי קמחי, "אנחנו נוער שאיכפת לו. נמאס לנו מהדיבורים ואנחנו מתחילים לפעול כדי התוכנית הנפשעת של הגדר תתבטל. אנחנו מתכוונים לעלות על כל גבעה במאבק על ארץ ישראל. אנחנו נלחמים להיות כאן".

   

  יצחקי: השב"חים כבר כאן

   

  אריק יצחקי, ממפוני כפר ים שבגוש קטיף, ואחד הפעילים הבולטים נגד ההתנתקות, הצטרף ליוזמה החדשה ומספר: "הפסדנו קרב אחד על גוש קטיף, אך המערכה על ארץ ישראל עוד לפנינו". יצחקי, המתגורר כיום עם בני משפחתו ביישוב אפרת שבגוש עציון, שוחח עם ynet מאתר בניית המאחז הסמוך ליישוב. לדבריו, המאחז החדש מוקם על גבעה סמוכה לאפרת, שנועדה להקמת בית עלמין חדש ליישוב. יצחקי הבהיר שבניית המאחז נועדה למנוע את המשך הקמת גדר ההפרדה, אשר אמורה הייתה לחצוץ בין היישוב לבין בית העלמין.

   


  המאחז ליד אלון מורה. צילום: מנחם ברודי

   

  "נמצאים כאן כמאה בני נוער של התנועה החדשה, המורכבת מנערים ונערות שהוגדרו בקיץ שב"חים אשר הגיעו לחזק את גוש קטיף, ספגו שם ערכים ראויים ומשתמשים בהם היום להמשך המאבק על ארץ ישראל. אנו מקימים כאן מבנה עץ, אשר ישמש למגורים ולכיתות לימוד, לאור היום, כשמסביבנו מעט חיילים, שוטרים ואנשי שב"כ. עוד מעט ניטע כאן עצים סביב ובקרוב יחלו כאן פעילויות של בני הנוער, כולל כיתות לימוד והפעלת ילדים על ידי תנועת בני עקיבא באפרת", אמר.

   

  "החזית החדשה של הלוחמים למען ארץ ישראל, היא המאבק נגד גדר ההפרדה, העלולה ליצור כאן ציר כיסופים מספר 2. היוזמה החדשה בה התחלנו היום נועדה לפתוח את החזית הזאת, העלולה להותיר יישובים יהודים רבים מחוץ לגדר. מטרה נוספת שלה היא מאבק נגד שמעון פרס ואנשי 'גוש שלום', המתכננים את פירוקם של 30-40 מאחזים יהודים ביהודה ושומרון", אמר יצחקי.

   

  קמחי הוסיפה: "בחודשים האחרונים היינו עדים לפשע הנורא של קריעת חבלי ארצנו הקדושה והאהובה, גירוש יהודים מבתיהם, ועקירת קברים. במו עינינו חזינו במי שמכונה 'הנהגת המדינה' בועטת בנחלתנו. עברנו סיוט בקיץ בגוש קטיף וצפון השומרון, עברנו אותו ביחד, ועכשיו אנחנו מגיבים. אנו נוער שהתחנך וגדל על ברכי אהבת הארץ ולכן דווקא עכשיו, במקום נסיגה ובריחה, אנחנו יוצאים אל המרחבים, בהיאחזות ובנחלות".

   

  בתגובה להקמת המאחזים החדשים קורא חבר הכנסת חמי דורון לראש הממשלה ולרמטכ"ל לפעול עוד היום להריסתם. "מדינת ישראל היא אינה מדינה של אנרכיה ולא ייתכן שכל צעיר פוחז יעשה ככל העולה על רוחו. יש צורך לחזק את הישובים ביהודה ושומרון, אך הדבר צריך להעשות על פי החוק ובכפוף להחלטות המדינה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שרון קץ
  מקימים מאחז חדש
  צילום: שרון קץ
  צילום: שרון קץ
  תמר קמחי. "זו רק ההתחלה"
  צילום: שרון קץ
  צילום: מנחם ברודי
  המאחז ליד אלון מורה
  צילום: מנחם ברודי
  צילום: ירון ברנר
  "עברנו סיוט בקיץ"
  צילום: ירון ברנר
  צילום: רוני סופר
  יצחקי. המערכה האמיתית עוד לפנינו
  צילום: רוני סופר
  מומלצים