שתף קטע נבחר

כוחות הביטחון פינו כמה ממאחזי נוער הגבעות

מאות בני נוער הקימו שישה מאחזים לא-חוקיים בגבעות בגדה. לאחר הפרסום ב-ynet, פינה צה"ל שלושה מהמאחזים. השר פינס: "הקמת המאחזים - פועל יוצא של מדיניות חוסר המעש של הממשלה בנושא"

צה"ל והמשטרה פינו הלילה (ה') שני מאחזים שהוקמו אתמול בבוקר, האחד סמוך להתנחלות אלון מורה שבשומרון והשני בחברון. מוקדם יותר פונה מאחז שהוקם סמוך להתנחלות קדומים. במהלך הפינויים נעצרו שלושה מתנחלים, בהם שני קצינים.

 

קודם לכן הודיע צה"ל למתנחלים במאחז סמוך לקדומים ובמאחז ליד אלון מורה, שאם לא יתפנו מרצונם, כוחות צבא ומשטרה יפנו אותם. כפי שפורסם ב-ynet, כ-200 מתנחלים שהו בשני המאחזים. מאות בני נוער הקימו עוד ארבעה מאחזים חדשים סמוך להתנחלויות קריית ארבע, אפרת ומעון.

 

בעת הפינוי שהו במאחז שהוקם סמוך לקדומים כ-150 מתנחלים. חמישה מהם הועברו להמשך חקירה במשטרת מרחב שומרון.

 

תנועה חדשה של מאות בני נוער מכל רחבי הארץ הקימה את ששת המאחזים על גבעות בגדה. "הנוער שיושב בארץ ישראל, נמאס לו לראות בכל מקום ובכל עת שרוצים להעביר שטחים ששייכים לארץ ישראל ולעם ישראל, פרס לאויב שרוצח אותנו", אומרת תמר קמחי, בת 18, תושבת אפרת שבגוש עציון. מדובר בבני נוער בגילאים 17 עד 20. כולם חדורי להט ומוטיבציה להקים נקודות יישוב חדשות.  


המאחז ליד אפרת (צילום: שרון קץ)

 

שר הפנים, אופיר פינס, שיגר מכתב לראש הממשלה, אריאל שרון, בעקבות הפרסום: "הקמת המאחזים החדשים שנעשתה בקול תרועה רמה, ללא כל חשש מרשויות החוק, היא פועל יוצא של מדיניות חוסר המעש של הממשלה בנושא".

 

לדברי פינס, "מאז פרסום דו"ח ששון לפני חודשים רבים, לא נעשתה כל פעילות אכיפה נגד המאחזים הבלתי-חוקיים, שממשיכים לגדול ולהתפתח, כמעט ללא הפרעה. חוסר המעש של הממשלה בנושא, מעודד את המשך ההפקרות והפרת החוק הגלויה מצידם של תושבי המאחזים החדשים והישנים שממשיכים לנהוג כתמול שלשום.

 

"יש מקומות שבהם איפוק וריסון מתפרשים כחולשה, על ממשלת ישראל להתחיל ולהפעיל מדיניות של יד קשה נגד מפירי החוק במאחזים הבלתי חוקיים, לפרק את המאחזים הקיימים ולנקוט בכל הצעדים הדרושים על מנת למנוע הקמת מאחזים חדשים. המשך עצימת העיניים לנוכח הפרת החוק הממוסדת בשטחים, כמוה כמתן לגיטימציה לאותם מעשים שממשלת ישראל בעצמה הביע את סלידתה מהם".

 

השר פינס טוען שהמערכת הצבאית כבר הוכיחה במהלך יישום תוכנית ההתנתקות, כי בהיערכות נכונה ביכולתה לבצע פינוי יישובים באופן יעיל ומהיר. לדבריו, "לאחר היציאה מעזה הגיעה שעת פינוי המאחזים הבלתי חוקיים וראוי שהדבר יעשה מוקדם ככל האפשר".

פורסם לראשונה 27/10/2005 00:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מאחזים. ארכיון
צילום: שאול גולן
צילום: גבי מנשה
אופיר פינס
צילום: גבי מנשה
מומלצים