שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה מינוי רונית קן לממונה על ההגבלים

רונית קן, סמנכ"ל סחר חוץ במשרד התמ"ת, מחליפה את דרור שטרום שפורש השבוע. אולמרט: "כאשר בוחרים מועמדים לתפקידים בכירים בתנאים שווים, אני מעדיף למנות נשים"

הממשלה אישרה היום (א') את מינויה של רונית קן, ראש מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת לממונה על ההגבלים העסקיים, במקום דרור שטרום שפורש השבוע.

 

שר התמ"ת, אהוד אולמרט, בחר שלשום בקן לתפקיד ואמר: "כאשר בוחרים מועמדים לתפקידים בכירים בתנאים שווים, אני מעדיף למנות נשים".

 

רונית קן (39), עובדת מזה 15 שנה במשרד התמ"ת, ולפני שמונתה לסמנכ"ל סחר חוץ ב-2001, היתה הנספחת המסחרית בלונדון. קן, שסיימה תואר מוסמך במינהל עסקים, אינה משפטנית, בניגוד לכל הממונים הקודמים על ההגבלים, שהיו כולם עורכי דין. מינויה של קן התאפשר בכל זאת לאחר שהממשלה קיבלה את הצעתו של אולמרט ושינתה את הקריטריונים למינוי ממונה על ההגבלים, כך שהממונה הבא יוכל להיות גם כלכלן ולא רק משפטן.

 

קן נחשבת במשרד התמ"ת מקורבת לאולמרט. במהלך החיפוש אחר ממונה חדש על ההגבלים פורסם כי היא המועמדת המועדפת עליו לתפקיד לאחר שהמועמדת הקודמת שלו, ליאורה מרידור, הודיעה כי אינה מעוניינת בתפקיד.

 

במירוץ לתפקיד הממונה החדש השתתפו 30 מועמדים. התמ"ת הקים ועדת איתור, שבחרה ב-4 מועמדים מועדפים מתוך ה-30 -היועצת המשפטית של הרשות להגבלים, מיכל הלפרין, עו"ד ניר אפשטיין מחברת ליהמן ברדרס, אסף כהן ממשרד התקשורת ורונית קן. אולמרט נפגש היום עם ארבעת המועמדים ולאחר שיחה עימם הודיע כי בחר בקן לתפקיד הממונה על ההגבלים.

 

ועדת האיתור צירפה את קן למומלצים ברגע האחרון

 

גורמים המקורבים לועדת האיתור אמרו כי הוועדה בחרה תחילה ב-3 מועמדים מועדפים בלבד, וקן לא נמנתה עליהם. לטענת אותם גורמים, לאחר שהתברר שקן איננה בין שלושת המועדפים, הציע מנכ"ל התמ"ת, רענן דינור, שעמד בראש ועדת האיתור, שהוועדה תמליץ על 4 מועמדים ולא על 3, והציע לבחור ברונית קן כמועמדת רביעית. הצעתו התקבלה ברוב קולות וכך נסללה הדרך בפני אולמרט לבחור את המועמדת המועדפת עליו. דינור מכחיש את הדברים.

 

במסגרת תפקידה הנוכחי מנהלת קן את הסכמי הסחר של ישראל  ואחראית על מערך של כ-30 נספחים מסחריים בחו"ל. היא גם אחראית על המטה לקידום השקעות ועומדת בראש מערך הייצוא של התמ"ת.

 

החלטה ראשונה - המיזוג בין דור-אלון לסונול

 

רונית קן תיכנס לתפקידה החדש ביום שלישי הקרוב, 1 בנובמבר. זמן קצר לאחר כנסיתה לתפקיד תצטרך קן לקבל החלטה קשה - האם לאשר או לדחות את המיזוג בין חברות האנרגיה דור-אלון לסונול. הממונה הנוכחי על ההגבלים, דרור שטרום, הודיע לבית הדין להגבלים כי הרשות לא תסיים את בדיקת העסקה עד לסיום תפקידו ולכן ההחלטה תעבור לממונה הבא, רונית קן.


פורסם לראשונה 28/10/2005 18:32

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים