שתף קטע נבחר

שרון ופרס: לא לגייס מתנחלים אלימים

פרס תקף בחריפות בישיבת הממשלה את אלימות המתנחלים כלפי חיילי צה"ל. "צריך לקבוע שמי שיואשם בעבריינות לא יגויס לצה"ל". שרון חיזק את דבריו: "צריך לרשום את דברי פרס כהודעה. האלימות כלפי החיילים חמורה והיא בגדר מעשה שלא יעלה על הדעת"

שרון ופרס תמימי דעים: אין לגייס לצבא מתנחלים שמגלים אלימות כלפי חיילי צה"ל.

 

בישיבת הממשלה שנערכה היום (א') תקף בחריפות המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, את אלימות המתנחלים במאחזים נגד חיילי צה"ל. פרס אמר כי הוא תומך בעמדת שר הביטחון, שאול מופז שכל מי שיואשם בעבריינות לא יגויס לצה"ל.

 

בשבוע שעבר ביקש פרס להעלות את נושא האלימות כלפי חיילי צה"ל במאחזים הבלתי-חוקיים בגדה על סדר יומה של הממשלה. בישיבה היום הוסיף: "ישנם רבנים שהחלו לתת פקודות לצה"ל. צריך לכבד את צה"ל ואת חייליו אשר מגינים עלינו והודפים את האויב". בפראפרזה לדבריה של גאולה עמיר, אמו של רוצח רבין, הוסיף פרס: "לא ייתכן שכל מי שבעד ההתנתקות צריך לתלות אותו בכיכר העיר".

 

עם תום דבריו אמר שרון שצריך לאמץ את הדברים של שמעון פרס כהודעה. "אין סיבה שלא ייאמרו הדברים בסוגיית האלימות כלפי החיילים ובסוגיית המאחזים הבלתי-חוקיים באורח החריף ביותר. מדובר בהתפרעות חמורה ובמעשי אלימות שלא יעלו על הדעת", אמר ראש הממשלה.

 

מופז אמר שהוא קורא להחמיר את הענישה ולצאת במסר חד-משמעי כי מדינת ישראל לא תאפשר מצב בו אזרחיה מכים את מגיניה. "אותם גורמים עבריינים היו חלק מעבריינים שתקפו את חיילי צה"ל בגוש קטיף בתקופת ההתנתקות", אמר. הוא חזר והדגיש שעבריינים אלה לא יגוייסו לצה"ל.

 

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אמר בדיון שיש להקים מנגנון אשר יאפשר הגשת תלונות של חיילים וקציני צה"ל אשר נפגעו מאלימות שכזאת כדי שהן ייחקרו באורח הראוי.

 

מזוז סיפר לשרים שביום שישי האחרון ביקש לבדוק מה עלה בגורל התלונה של פגיעה בחיילי צה"ל ובראשם סגן-אלוף בני שיק, אך לא מצא תלונה כזאת. "חייב להיות מנגנון שיאפשר הגשת תלונות וחקירתן במהירות", אמר מזוז.

 

בנוסף, הורה שרון בישיבה לשר לביטחון פנים, גדעון עזרא, לחקור את התלונות של פלסטינים על פגיעה בעצי הזית שלהם במהלך המסיק. "יש להתייחס ברצינות לתלונות אלה", אמר שרון לעזרא. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מכות במאחז: סא"ל בני שיק
צילום: שאול גולן
צילום: איי פי
התפרעות חמורה: שרון
צילום: איי פי
צילום: תומריקו
רבנים נותנים פקודות: פרס
צילום: תומריקו
מומלצים