שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס קלצ'קין הוענק לשחקנית ענת וקסמן

  "וקסמן היא שחקנית בעלת נוכחות בימתית כובשת ועיתוי מושלם", כתבו השופטים בנימוקיהם

  השחקנית ענת וקסמן היא כלת פרס קלצ'קין לשנת 2005. הפרס, בסכום 18 אלף שקל, מוענק זו השנה ה-15 מטעם קרן אמריקה-ישראל במטרה "לעודד ולהוקיר אמנים פעילים הנמצאים בעיצומה של דרכם האמנותית אשר רכשו לעצמם מעמד בתחומי עשייתם ויוצרים עתיד מבטיח". ועדת הפרס כללה השנה את השחקנים סנדרה שדה ושלמה בר שביט ואת הבמאי ומנהל בית הספר למשחק, יורם לוינשטיין.

   

  חבר השופטים נימק את הבחירה וכתב: "במשך השנים הופיעה וקסמן במגוון רב של תפקידים בהם תפקידי אופי בשלל דמויות מכל גווני הקשת והרפרטואר התיאטרוני הקלאסי והישראלי מקורי. וקסמן שיחקה במרבית תיאטרוני ישראל, בקולנוע ובטלוויזיה ובכל תפקידיה הנפלאים התבלטה כאחת השחקניות הצעירות והכשרוניות ביותר על הבמה בישראל. תפקידים אלו, שאיתם קמה ונופלת הצגה, הוכיחו ללא ספק כי לפנינו שחקנית מעולה שאפשר להפקיד בידיעה תפקידים גדולים וחשובים – במחזות קלאסיים כמו במחזות מודרניים. מדובר בשחקנית בעלת נוכחות בימתית כובשת ועיתוי משחקי מושלם שיוצרת דמויות אשר נחרטות בזיכרון. כישרונה הקומי המיוחד מתבל את הופעותיה והיא זוכה להערכה גדולה גם מצד הביקורת וגם מצד הקהל".

  וקסמן עצמה אמרה: "זה נעים ומלחיץ. נעים כי לקבל מחמאות ופרסים תמיד עושה טוב ומלחיץ כי אני לא לגמרי מבינה מה עושים עכשיו. פרס קלצ'קין הוא פרס מכובד ואני לא יודעת איך מתנהגים אנשים מכובדים. אני רק רוצה להגיע הביתה בשלום. זה תמיד מפתיע אותי שאני גם נהנית ממה שאני עושה וגם מקבלת על זה בונוס".

   

  וקסמן, המגלמת בימים אלה שלוש דמויות בהצגה "מלון פלאזה" מאת ניל סיימון שביים בתיאטרון "הקאמרי" הבמאי הבריטי לזלי לוטון, רשמה שורה ארוכה של תפקידים לאורך הקריירה. בתיאטרון באר שבע גילמה את מולי ב"כותרת ראשית", סלימן ב"מיזנטרופ", הרמיה ב"חלום ליל קיץ" ומימי ב"גיסתו של גולדין".

  בתיאטרון בית ליסין גילמה את לי ב"הבית של מרווין" ואת התפקיד הראשי ב"סילביה". בתיאטרון "הקאמרי" בו היא משחקת בשנים האחרונות גילמה את ג'ני ב"אהבה מאוחרת", עליזה ב"רכוש נטוש", קתרין ב"אמא קוראז'", אדלה ב"בית ברנדה אלבה", מדאם דה טורוואל ב"יחסים מסוכנים", לייזה דוליטל ב"פיגמליון", סופי ב"חברות הכי טובות", רוזלינד ב"כטוב בעיניכם", נורה ב"נורה" וולריה ב"קוויאר ועדשים".

   

  בקולנוע שיחקה בין היתר ב"לא שם זין", "גולם במעגל", "לילסדה" ו"על הקו". בין הפרסים שהוענקו לוקסמן לאורך השנים על תפקידיה בקולנוע: פרס מוגרבי על תפקידה ב"חבצלת", פרס השחקנית מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע על תפקידה ב"סיפורי תל אביב" ופרס שחקנית המשנה מטעם האקדמיה על תפקידה ב"האסונות של נינה". בשנת 2000 זכתה בפרס השחקנית המצטיינת ע"ש אבנר חזקיהו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי צבקר
  עם אבי קושניר ב"החיים זה לא הכל". מגוון רחב של דמויות
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים