שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התיאטרונטו חוזר לאגמון

  פסטיבל המונודרמות, שהחל כהפקה פרטית של יעקב אגמון והמשיך לפעול ב"הבימה" אותו ניהל עד לחודש ינואר האחרון, יתקיים בשנתיים הקרובות במרכז סוזן דלל

  פסטיבל הצגות היחיד, "התיאטרונטו", יתקיים בשנתיים הבאות במרכז סוזן דלל. את הפסטיבל יפיק מייסדו, יעקב אגמון, בשיתוף עם המרכז.

   

  "התיאטרונטו", שמתקיים מזה 15 שנה, החל את דרכו במרכז סוזן דלל. בתחילת הדרך בוא פעל כשותפות בין חברת ההפקה של אגמון, המרכז ותיאטרון "הקאמרי" אך מאוחר יותר, עם מינויו של אגמון לתפקיד מנכ"ל "הבימה", פעל במסגרת התיאטרון והפך למזוהה עימו.

  כעת, לאחר פרישתו של אגמון מן התפקיד בינואר האחרון, חוזרים ההפקה וניהול הפסטיבל לידיו.

   

  ב"הבימה" טוענים כי מדובר בהסכם בן שנתיים בלבד שנועד לאפשר שמירה על רצף פעילותו של הפסטיבל בתקופת שיפוצי מבנה התיאטרון שאמורים להתחיל בחודשים הקרובים. עם זאת, מתקיימים כעת מגעים לשיתופי פעולה מול כלל התיאטרונים בישראל הן בנושא תמיכה בהפקות והן בנושאי שיווק ההפקות למנויים.

   

  "אני פונה לכולם ומקווה לגייס אותם לטובת העניין", אומר אגמון, "ברור שיש סיכונים אבל מדובר בפרויקט חשוב שלא הייתי רוצה לראות אותו יורד לטמיון. בשיחות עם תיאטרון 'הבימה' התברר לי שעם כל הקיצוצים הם לא יכולים לקיים את הפסטיבל. אני חושב שזה עוול שאחרי 15 שנה שהתיאטרונטו הוכיח את עצמו הוא ייעלם בלי שאף אחד יאמר גוועלד. הכוונה היא להמשיך את שיתוף הפעולה עם 'הבימה' כמו גם עם שאר התיאטרונים. פניתי בעניין גם למיקי גורביץ' מ'החאן' ולנעם סמל מ'הקאמרי' שיעשו מאמץ וישלחו הפקה מטעמם לפסטיבל. פניתי גם למנכ"לית האופרה חנה מוניץ והצעתי שיתוף פעולה וכמובן יש גם את בתי ספר למשחק שישתתפו באירוע. אסור לוותר על התיאטרונטו ואני רוצה לרכז לטובת העניין את כולם".

   

  מ"הקאמרי" נמסר כי "בהחלט נשתדל לעזור. בתיאטרונטו הבמה בכוונתו להציג לפחות מונודרמה אחת בפסטיבל כפי שעשינו לפני שנתיים עם 'בצהרי היום' בכיכובו של יפתח קליין ובבימויו של שמואל וילוז'ני".

   

  לדברי אגמון הרעיון להחזיר את התיאטרונטו למרכז סוזן דלל נראה לו טבעי.

  "יש במרכז שבעה מתחמים וחצר נפלאה שאפשר לעשות בה שימוש. גם בסוזן דלל, כפי שעשיתי בשנים האחרונות בגן יעקב הסמוך להבימה, אני מתכוון לערוך אירועי חוצות בהשתתפות תלמידי בתי ספר למשחק והייד פארק אמנותי. אחד הרעיונות הוא להביא חברי כנסת שינסו כל אחד במשך חמש דקות לכבוש את לב הקהל. אירועי החוצות יתנו לכל האירוע אופי פסטיבלי שיהפוך את כל המתחם לחגיגה. זה שיתוף פעולה מתבקש ואני משוכנע שזה יעשה רק טוב. ההצעה קסמה במיוחד גם למנכ"ל סוזן דלל, יאיר ורדי, כיוון שהוא ראה בה הזדמנות להפוך את המרכז, שמזוהה בעיקר עם תחום המחול, גם לבית לעשייה תיאטרונית. אין לי ספק שהתיאטרונטו ישנה את זה".

   

  אגמון מתכוון להחזיר לתיאטרונטו את אירועי דו-אמן אך במתכונת מעט שונה. "אם בעבר מסגרת הדו-אמן הפגישה שני אמנים שבאים מדיסציפלינות שונות, הפעם הרעיון הוא להפגיש אמנות עם אמנות אחרת באמצעות קבוצות של יוצרים", הוא אומר.

   

  את הצגות התחרות תבחר כבעבר ועדה מקצועית, והאירועים הנלווים לתחרות יפיקו במשותף ורדי ואגמון. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תיאטרונטו. חוזר לסוזן דלל
  לאתר ההטבות
  מומלצים