שתף קטע נבחר

המפד"ל: גם מסורתיים יוכלו להיבחר לכנסת

הוועדה העוסקת בגיבוש חוקת המפלגה החליטה היום גם לציבור המסורתי להיבחר מטעמה לכנסת. ח"כ אורלב: מדובר בהחלטה היסטורית, מעכשיו המפלגה היא עממית ולא סקטוריאלית

מתחברים אל העם? לאחר מחלוקות רבות ודיונים סוערים החליטה היום (ה') וועדה פנימית במפד"ל לאפשר גם למי שאינו חובש כיפה להצטרך לשורותיה. זאת, כמובן, במידה שיצהירו כי הם מקבלים את דרכה של התנועה ואת חוקתה. עד כה יכלו להתפקד למפד"ל רק מי שהצהירו בטופס מיוחד כי הם שומרי תורה ומצוות.

 

מי שעמדו מאחורי ההצעה היו יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, ומזכ"ל המפלגה שר שלום ג'רבי שדחפו לאישור שינוי חוקת המפלגה ב"וועדה "המתמדת".

 

ח"כ זבולון אורלב אמר אחר הצהריים כי "מדובר בהחלטה היסטורית". לדבריו, "המפד"ל קראה את תנועת המצב בשטח והחליטה לצרף לשורותיה ציבור רחב הנאמן למסורת ישראל ורוצה לראות את מדינת ישראל כמדינה יהודית במלוא מובן המילה". אורלב הוסיף כי "מעתה המפלגה היא עממית, פתוחה ומתפתחת, היא אינה יכולה לשקוט עוד על השמרים ולהישאר תנועה סקטוריאלית ומתבדלת". 

 

מזכ"ל המפלגה שר שלום ג'רבי אומר ל-ynet כי "המפד"ל קוראת לבוחרים המסורתיים בעם שרואים בה כמפלגה בעלת ערכים ציונים דתיים ולאומיים להצטרף לשורותיה. אנו פותחים את הדלת בפני כל אלה שלא יכלו לבוא לידי ביטוי במפלגה עד כה. המלצת הועדה המתמדת תובא לאישור ועידת מרכז המפד"ל שתאשר אותה לקראת הבחירות הקרובות. במידה והוועדה תאשר את הסעיף - תיפתח הדרך לבחור ציבור לא דתי במפד"ל". 

 

יו"ר הוועדה ה"מתמדת" המגבשת את חוקת המפד"ל החדשה, ח"כ שאול יהלום, אומר כי "המפלגה פותחת את שורותיה לשומרי מסורת שעד היום נמנע מהם לקחת חלק פעיל במפלגה". יהלום קורא להם להצטרף "על מנת להשפיע על דמותה היהודית של המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
המפד"ל. גם לחילונים?
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: גיל יוחנן
אורלב. היסטוריה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים