שתף קטע נבחר

עלו ברשת: אתרים תקניים

השירים של טדי, בית הסטנד אפ העברי, וויקימילון וויקיספר, תמונות ירושלמיות, תלונות, שרים בצרפתית וגם: בוש, קונדי ומה שמו

פייבוריט: לפי הסטנדרט

 

אנשי קונספציה, חבורת גורואים רבי ידע ומעללים, שכל מפעיל אתר בארץ שמח להתחנף אליהם, מריצים מזה זמן מה את הכללים, מיזם עצמאי, שנועד לייצר סטנדרטים מוסכמים לבנייה ולעיצוב אתרים בישראל, ולשמש כלי עזר למי שמעוניין להפעיל אתרים על פי הסטנדרטים הרצויים.

 

האתר הוקם בעקבות דיון בין גולשים על עיצוב אתרים, בו הביעו המשתתפים תהייה מדוע שום אתר מוביל בישראל לא תומך בדפדפנים שאינם אינטרנט אקספלורר. אחד המשתתפים, ארז נווה, הציע לפורום לכתוב ביחד מסמך, שיפרט מדוע נכון לפתח אתרים על פי סטנדרטים עולמיים, ולהפיצו בין מפתחי אתרים בישראל. חבורת קונספציה (ובעיקר ירדן לוינסקי ואורי ברוכין) הרימו את הכפפה, והקימו בדיוק לשם כך את הכללים, שמטרתו לרכז כל מידע רלוונטי באתר אחד וידידותי לקהל הרחב.

 

כוונת היזמים אינה ללמד את מפתחי האתרים לכתוב שורות קוד, אלא להציג בפני מתכנתים את היתרונות של עבודה לפי סטנדרטים, החיסכון בשעות עבודה והגמישות הגדולה שהם מאפשרים למעצבים.להקמת האתר ולכתיבת התכנים נרתמו בהתנדבות כמה מהמבינים הגדולים באמת בתחום האינטרנט בארץ, מה שתרם לא מעט לאיכותו של הפרויקט ולעניין שיש בו גם למעגלים רחבים יותר מסביב לבוני האתרים עצמם. יפה. 

 

נגנים: מוזיקה פלוס

 

טדי הוא תוסף קטן לנגן Winamp,

שהופך השמעה של שיר ישראלי לעניין גדול: מציג את מילות השיר, פרטים על יוצריו ומבצעיו, האקורדים והטאבים שלו, תומך ברינגטונים וקריוקי ומאפשר לזייף בקול ביחד עם השיר. את המילים והאקורדים ניתן גם להדפיס. השיטה של טדי מתבססת על מידע מהגולשים עצמם, אך מפיצי התוכנה מצהירים, כי הם מקפידים על רמת ההתאמה של המידע לכל ביצוע ספציפי. הורדת התוכנה והשימוש אינו כרוך בתשלום.

 

צרכנות: תיבת תלונות

 

תלונה, המיזם החדש של הצוות שבנה את שער הגלישה מבזקון, מציע לכל גולש כתובת פומבית לפרסם את חוסר שביעות הרצון שלו (אבל גם שבחים וצלשים) משירות או ממוצר שקיבל או רכש מגופי ממשל או מסחר שונים בארץ. התלונות המגיעות מגולשים ממוינות לקטיגוריות (למשל משרדי ממשלה, עיריות, בנקים, אתרי מסחר, גופי תקשורת ואחרים), ומועברות אוטומטית לידי מחלקות שירות הלקוחות של אותם גופים, בדרישה למענה בתוך 14 יום לפנייה. כבר עם השקתו מציג האתר כמה עשרות תלונות בתחומים שונים, שלחלקן מוצמדת תגובת הגוף הרלוונטי. במקביל, מאפשר האתר לגולשים להפנות תלונות ישירות לעיתונאים ולתוכניות צרכנות בטלוויזיה וברדיו.

 

בידור: בית הסטנד אפ

 

ניסיון מעניין באתר הבית של ערוץ הצחוק ביפ: פורטל לענייני סטנד אפ עברי.מפעילי האתר החדש, המשתייך לפעילות המקוונת של חברת קשת, מקווים להציג בו את התמונה המלאה של סצינת הבידור בארץ. לפיכך, הוא כולל לוח מופעי בידור חדשים וותיקים, מידע על הפקות חדשות, ביקורות, כרטיסים אישיים של אמני הסטנד אפ הישראליים ומועדונים מובילים בארץ ובעולם.

כצפוי מערוץ טלוויזיה, הדובדבן הוא קטעי הווידאו מתוכניות הבידור השונות בביפ.

 

בילוי: לעסוקים מאוד

 

תשואות ליונתן פרימוריסה מכפר סבא, שהקים את עסוק - מעין אינדקס גדול, איכותי ובלתי מסחרי לפעילויות פנאי ולבידור ברשת. בשלב זה מציג האתר רק מידע באנגלית, אולם פרימוריסה מתכוון לייצר לו גירסה עברית מלאה. התכנים, כמצופה, מביאים לינקים למשחקים, אתרי הומור, טלוויזיה, קולנוע והורוסקופ. יש גם הפניות לנושאים קצת יותר רציניים, שיכולים להעסיק אתכם בזמנכם הפנוי, כמו חדשות, פיננסים, תיירות ועוד.

 

וויקי: גם במילון ובספר

 

תפיסת הוויקי - מאגרי מידע שיתופיים המופעלים ביוזמת קרן וויקימדיה - ממשיכה לצבור תאוצה גם אצלנו: אם כבר התוודעתם לאנציקלופדיה ולמאגר הציטוטים, הידועים יותר, הכירו כעת שני מאגרים נוספים:

 

וויקימילון הוא מילון שיתופי, המכיל פירושים למילים בעברית. מאז הושק ביוני 2004 נוספו לו למעלה מ-1,700 ערכים, שנכתבו בידי הגולשים עצמם, וממשיכים לעמוד לבחינתם של גולשים אחרים, למקרה שיימצאו טעויות עובדתיות או לשוניות.

 

הוויקיספר הוא מיזם יומרני מעט יותר, שמאפשר לגולשים ליצור ביחד מאגר חופשי של ספרי הדרכה ולימוד. מאז הושק ביולי 2004 הספיקו החברים הנאמנים בקהילה המרשימה שהתגבשה סביבו ליצור ביחד כ-260 מדריכים וספרי לימוד בתחומים רבים: מתימטיקה לתיכון ולאוניברסיטה, מדעי המחשב, פיזיקה לתיכון ולאוניברסיטה, מדעי החברה, מדעי הרוח, ואפילו מאגר מתכונים ומדריכים לניקיון ולמלאכת יד. 

 

דירוג: גוגל, אני חשוב?

 

דירוג העמוד הוא ציון מ-1 עד 10 שניתן לאתרים על ידי גוגל, מנוע החיפוש הגדול בעולם, על מנת להגדיר את חשיבותם עבור הגולשים. מאחורי התפיסה הזו עומדת ההנחה, שככל שיותר אתרים מפנים קישורים אל אתר או אל כתובת

מסוימת - כך עולה דרגת חשיבותם.

האתר החדש הזה מציע לבעלי האתרים לבדוק את דירוג האתר שלהם בגוגל, ואף להוסיף לאתר שלהם קוד מיוחד, המאפשר למבקרים לראות את הדירוג של האתר גם באופן ויזואלי.

 

צילום: תמונה ירושלמית

 

האתר החדש צילומי ירושלים הוא אולי הגלריה האולטימטיבית, המלאה, המדהימה והגדולה מכולן של תמונות הבירה, המציגות אותה על כל גווניה - מקודש ועד חול. השיטה של האתר הזה מבוססת על זו של אתרי הבילויים, שבהם מעלים צלמים פרטיים תמונות ממסיבות וממועדונים. כך גם כאן: צלמים עצמאיים מוזמנים להציג במסגרת האתר מקבצי תמונות שצילמו בירושלים, ללא הגבלה וללא תנאים. בתמונות ניתן לצפות לפי שם הצלם או באופן אקראי. התוצאה: אחד

ממאגרי הצילומים היפים ביותר ברשת (שלחה: ריטה גפן).

 

עוד צילום: עשו לכם אלבום

 

במקום לשלוח תמונות דיגיטליות להדפסה בחנויות צילום דרך הרשת, מציע האתר הזה שירות חדש בתשלום, שמאפשר לכל גולש לייצר לעצמו אלבום מהודר מהתמונות במחשב האישי שלו, ולקבל אותו בדואר כעבור כמה ימים. הגולש נדרש להוריד תוכנה לעריכת האלבום, לבחור פורמט, להציב את התמונות ב-24 העמודים שבאלבום, להוסיף כיתובים ולבחור סוג כריכה - ובתמורה ל-100 שקל יקבל את האלבום המודפס ישירות לביתו.

 

גאווה: הפסיכולוג לשירותך

 

הפסיכולוג ד"ר גידי רובינשטיין קיבץ את כל המאמרים שכתב בשנים האחרונות לעיתון הגייז הזמן הוורוד על היבטים נפשיים וחברתיים בחיי הומוסקסואליים ולסביות.

מכולם הוא יצר אתר תוכן קטן, שיכול לשמש מעין עזרה ראשונה נפשית לקהל היעד ברשת. לאתר נוספים מעת לעת מאמרים חדשים על לבטים בזהות המינית, דיכאון, יציאה מהארון, זוגיות חד מינית ובדידות.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

והבונוס השבועי: כמה קישורים קלילים, משחקים, סרטונים וקשקושי רשת, ששיגרו למענכם קוראי המדור.

 

אישיות צבעונית - למבחן האישיות הזה ניגשנו בסקפטיות המשועממת, המתבקשת מקישורים יומרניים מעין אלה, והאמת היא שדי הופתענו מהאבחנות שהתקבלו אחרי שדירגנו פעמיים ובאקראי ריבועים שונים על פי צבעם המועדף עלינו. התוצאות עוסקות בקווים עיקריים באישיותכם, וגם מאבחנות את הלך רוחכם הנוכחי. אז נכון שאתם כבר יודעים שאתם בדיכאון, אבל תמיד נחמד לשמוע שזה ניכר גם בקשקושים כאלה (שלח: מודי קלינבורט).

 

מלחמת הארנבונים - חדש בסדרת סרטוני הארנבונים - מלחמת העולמות ב-30 שניות. מי שלא מכיר את הסידרה המטורפת הזו - הנה לו הזדמנות מצוינת (שלח: אסף שוסטר).

 

ניחוח צרפתי - מאגר קטן של שנסונים צרפתיים קלאסיים, המשמיע את השירים ומציג את מילותיהם. בתפריט: ז'ק ברל, ז'ילבר בקו, אדמו, איב מונטאן, מיריי מתייה, כריסטוף ועוד כמה (שלחו: דן דקל וריטה גפן).

 

קונדי וג'ורג'י - מפתיע מחדש לגלות עד כמה העם האמריקני אוהב לשנוא את מי שהוא עצמו הכתיר למשול בו, ועד כמה רבים האתרים הפרטיים שלועגים לנשיא העילג. אחת הבדיחות המקוונות על כבוד הנשיא היא הדיאלוג הדימיוני הבא בינו לבין מזכירת המדינה, קונדוליסה רייס, הנוגע לשמו של שליט סין. מי שעקב מעט אחרי התנסחויותיו של הנשיא האמריקני יכול להבין, שהבדיחה האמיתית כאן היא דווקא על ציבור הבוחרים (שלח: צבי שטייגמן).

 

אלי מקצר - אוהבים קיצורי דרך ועמודים פשוטים של קישורים ישירים לעשרות אתרים? נסו את העמוד הניסיוני של אלי ממן, גימלאי של מפעלי ים המלח, שחיפש תחביב שיקרב אותו לנכדיו, הלך ללמוד לבנות אתרי אינטרנט, ויצר למען בני משפחתו פורטל אישי.

 

הקלדה עיוורת - ואם חלמתם תמיד להקליד מהר, תוך שימוש בכל האצבעות, הנה תוכנה פשוטה וחביבה מאוד ללימוד הקלדה עיוורת בעברית בתוך כמה שיעורים. בהצלחה (שלחה: אורנה נריה יוגב).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים